💳 Trustee Plus — твоя персональна картка європейського банку: 3 хвилини і 10 євро 👉
Олександр КузьменкоГроші
13 жовтня 2023, 09:47
2023-10-13
Кожна підписка на Copilot AI за $10 завдає Microsoft вдвічі більше збитків. Інсайдери прогнозують підвищення цін за доступ до ШІ
Нове дослідження показує — великі технологічні гіганти, такі як Microsoft, Alphabet, Adobe та AWS, витрачають багато коштів на ШІ, але користувачі наразі платять недостатньо для отримання прибутку.
Про це йдеться у звіті, який опублікував Wall Street Journal. За словами інсайдера, Microsoft використовувала ШІ від свого партнера OpenAI для запуску GitHub Copilot за ціною $10 на місяць, але на початку 2023 року втрачала в середньому понад $20 з кожного користувача на місяць. Деякі користувачі Copilot обходилися Microsoft навіть у $80 на місяць.
Як відомо, ШІ — недешева технологія. Вона потребує великої кількості дорогого обладнання, інвестицій в розробку відповідного програмного забезпечення, а також немаленьких рахунків за електроенергію і навіть воду. Окрім великих обчислювальних ресурсів і даних, необхідних для запуску ШІ, його потрібно підтримувати, модернізувати та обслуговувати, щоб він був конкурентоспроможним.
Компанії, які працюють над наданням послуг зі штучного інтелекту, прагнутимуть отримати прибуток, намагаючись розв’язати проблему вартості різними методами. За даними джерела, і Microsoft, і Google мають намір підвищити ціни на програмне забезпечення та послуги з підтримкою ШІ.
Розглядається можливість введення декількох цінових рівнів і більш обмежених рівнів доступу до ШІ. Стверджується, що Microsoft і Google стягуватимуть $30 на застосунок до звичайної підписки на програмне забезпечення для робочого місця за доступ до вдосконалень ШІ.
Якщо провайдер хоче обмежити витрати, то не обов’язково використовувати ШІ за принципом «все або нічого». Хорошим прикладом нормування ШІ є компанія Adobe, яка використовує систему щомісячних кредитів для доступу до свого генератора зображень Firefly AI.
Щоб скоротити витрати, компанії також шукають менш потужні та дешевші інструменти ШІ, якщо вони достатньо хороші, щоб виконати роботу. Наприклад, застосування ChatGPT 3.5 замість новітньої версії GPT-4, може бути більш доцільним у ряді випадків.
Ще один спосіб знизити ціну на послуги ШІ — це використання апаратного забезпечення. Відомо, що деякі компанії, які займаються ШІ, зацікавлені у створенні процесорів з меншим енергоспоживанням, дешевших і ефективніших, щоб вони могли впоратися з робочими навантаженнями ШІ.
Враховуючи все це, не дивно, що інвестори починають розглядати інвестиції в ШІ з більшою обережністю. У нещодавньому звіті CNBC особлива увага приділяється цьому занепокоєнню. У ньому йдеться про те, що генеративний ШІ очікує «холодний душ у 2024 році», коли ажіотаж вщухне і настане перевірка реальності — з урахуванням таких особливостей бізнесу, як витрати на розробку та експлуатацію, ризики та регулювання.
«Моя фінансова мета — накопичити $1 000 000, щоб мати пасивний дохід і жити на нього». Як айтішники витрачають гроші та в що інвестують
Зарплата айтішників в Україні — одна з найвищих. І ІТ-галузь під час війни — єдина галузь, яка зростає, попри війну. А айтішники — серед тих, хто найактивніше підтримують армію. Середній місячний донат айтішника становить 10% від зарплати, або $270. dev.ua вирішив розпитати айтішників, куди вони витрачають гроші й у що інвестують під час війни.