«Зможе працювати навіть під час блекаутів». Україна оновить один із блоків Хмельницької АЕС за допомогою новітньої технології АР1000
Впроваджуємо одну з найпрогресивніших технологій в атомній енергетиці.
Впроваджуємо одну з найпрогресивніших технологій в атомній енергетиці.
Україна та американська компанія Westinghouse підписали угоду про закупівлю обладнання для енергоблока № 5 Хмельницької АЕС. Його будуватимуть за американською технологією АР1000.
Про це повідомляє Міністерство енергетики України.
«Таких реакторів не було в Україні, їх немає на пострадянському просторі, поки немає в Європі. Це — одна з найпрогресивніших технологій в атомній енергетиці, яка дає можливість підтримувати системи безпеки атомних станцій навіть у разі блекаутів і відсутності дизель-генераторів або інших систем живлення», — сказав міністр енергетики Герман Галущенко.
Президент ДП «НАЕК «Енергоатом» Петро Котін пояснив, що отримання обладнання має важливе значення для української енергосистеми, оскільки фактична потужність блоків АР1000 становить 1100 МВт, тоді як наразі найпотужніші в Україні атомні блоки — 1000 МВт. Він також додав, що будівництво відповідних потужностей розпочнеться відразу після ухвалення Верховною Радою необхідного закону.
Головний виконавчий директор Westinghouse Патрік Фрагман звернув увагу на надійність технології. «Сьогодні п’ять блоків АР1000 експлуатуються у світі, зокрема в США та Китаї, ще п’ять — майже готові до пуску. Польща і Болгарія зацікавлені у будівництві таких реакторів, так само як низка інших країн», — розповів він.
Нагадаємо, що загалом в Україні планують збудувати 9 енергоблоків за технологією АР1000. Перші два з них будуватимуть на майданчику Хмельницької АЕС.