Дістали русняві шахеди й ракети? Підсилюймо ППО — донать на SkyLock 👉
Олександр КузьменкоGameDev
30 октября 2024, 11:01
2024-10-30
У ранньому доступі Steam вийшла гра «Барабан: Майстер-торгаш» про відомий ринок у Харкові
Український розробник Віталій Чиж, який раніше випустив гру про події 2022 року в харківському метрополітені, повідомив про вихід свого нового проєкту в Steam. Він розповідає про студента, який у майбутньому торгується на найбільшому промислово-речовому ринку України — Барабашово.
Український розробник Віталій Чиж, який раніше випустив гру про події 2022 року в харківському метрополітені, повідомив про вихід свого нового проєкту в Steam. Він розповідає про студента, який у майбутньому торгується на найбільшому промислово-речовому ринку України — Барабашово.
«2054 рік. Харків росте, будується, і там відновлюються культові місця минулого. Ви — Ярослав Вареник, студент одного з ВНЗ міста. Вам батьки купили квартиру на Павловому полі, і ваша задача — облаштувати в ній добробут! Для цього вам прийдеться їздити на ринок, щоби купувати різні речі та торгуватись!», — йдеться в описі гри «Барабан: Майстер-торгаш» на сторінці Steam.
Ринок Барабашова, який має народну назву"Барабан», — це ринок у Харкові, найбільший промислово-речовий ринок України, що має площу понад 75 га. Він є найбільшим у Східній Європі та займає 14 місце у рейтингу найбільших ринків світу.
У «Барабан: Майстер-торгаш» гравцям потрібно буде знайти різні магазини й купити обов’язкові товари зі списку. Вони матимуть обмежений бюджет, тому гра змушує торгуватись за кожен товар. За словами розробника, це основне завдання проєкту — вчитись торгуватися.
Віталій Чиж вказує на таку особливості гри:
Особиста квартира, де будуть з’являтись покупки гравця.
Можливість купувати понад 15 товарів на ринку;
Можливість і потреба торгуватись.
Комедійний сюжет.
Коміксна графіка.
Розробник планує, що «Барабан: Майстер-торгаш» перебуватиме у ранньому доступі до січня 2025 року. Наразі в грі є тільки частина від задуманого контенту, але коргеймплей торгівлі вже присутній.
«Гра, яку ми бачимо в дочасному доступі — ідея, яка підтримана до цього спільнотою. Тож варто зазначити, що до її наповнення також залучена спільнота. Ми пропонуємо нашій спільноті висловити якісь ідеї та фічі, які вони б хотіли бачити в грі. Для цього люди завжди можуть зв’язатись із нами в нашій великій спільноті на платформі телеграм, де і публікується основна інформація з нашої діяльності», — пояснив Віталій Чиж.
«Барабан: Майстер-торгаш» коштує 140 грн у Steam; ця ціна залишиться й після виходу гри з раннього доступу.
Нагадаємо, що раніше в Steam вийшла квест та візуальна новела Twenty-second: Stories of Underground Kharkiv, яка від першої особи розповідає про події 2022 року в харківському метрополітені.
Красота и меланхолия конца света. За что мир полюбил The Last of Us?
2 сентября 2022 года — дата выхода ремейка The Last of Us, который получил название The Last of Us Part I. Целесообразность выпуска полного ремейка, который делали с нуля, для не столь старой игры еще стоит под вопросом. Но заслуг первоисточника это никак не уменьшает.
Ведь в 2013 году The Last of Us стала настоящим откровением для игровой индустрии. Один из последних эксклюзивов для PlayStation 3 окончательно вывел студию Naughty Dog в «высшую лигу», заодно продемонстрировав всему миру, как можно делать игры с акцентом на повествования. И в честь релиза ремейка мы решили вспомнить оригинал, который навсегда оставил след в игровой индустрии.
Профессии в геймдеве. Кто такой левел-дизайнер и как им стать?
Мы продолжаем нашу рубрику, посвященную профессиям в геймдеве. Тема нового материала в ней — левел-дизайн. Его считают подвидом геймдизайна, но все-таки практически каждая студия хочет отдельного человека на позицию левел-дизайнера. Ведь в этой специальности хватает своих нюансов и особенностей.
Разобраться с ними всеми нам помог опытный левел-дизайнер из студии Fractured Byte Дмитрий Нестеренко. Также он ведет свой блог Game Designer Notes о геймдизайне в целом, в котором разбирает многие интересные нюансы разработки игр.