💳 Trustee Plus — твоя персональна картка європейського банку: 3 хвилини і 10 євро 👉
Марія БровінськаРабота
26 сентября 2024, 09:00
2024-09-26
«Однозначно підлягають звільненню без другого шансу». За що звільняють із роботи українські IT-компанії?
Чи може працівник завинити настільки, що роботодавець відмовиться співпрацювати з ним одномоментно? Де ті червоні лінії, переступати які в українському IT не варто?
dev.ua запитав понад 30 українських IT-компаній, за що вони звільняють працівників, чи звільняють порушників закону, підкорювачів Тиси чи дрібних шахраїв, які засвітилися в судових реєстрах.
Відповісти на ці питання зважилися одиниці роботодавців. Ось їхні відповіді.
Важливо розуміти, що, крім додаткового стресу для HR-менеджера та безпосереднього керівника, кожне нестандартне звільнення й ситуації, які до них призводять, можуть мати серйозні наслідки для репутації компанії й навіть тягти за собою юридичні проблеми. Тому для компанії важливо чітко визначити, що вважається прийнятною поведінкою, а що ні, і впевнитись, що всі працівники ознайомлені з цими нормами, дотримуються їх і розуміють потенційні наслідки порушення правил.
У Ciklum ці питання регулюються Кодексом Поведінки (Code of Conduct). Цей документ докладно описує стандарти нашої ділової поведінки. Кожен Сіклумер знайомиться з ним у перший робочий день і надалі має послуговуватися кодексом у питаннях взаємодії з колегами, клієнтами, стейкхолдерами та навіть конкурентами. Багато з описаних у ньому положень здаються очевидними «правилами здорового глузду», допоки ви не стикаєтесь з абсолютно протилежним мисленням і поведінкою на практиці. Якщо Сіклумери вчиняють грубе порушення одного з цих правил — наприклад, сприяють витоку конфіденційної інформації, помічені в шахрайстві або наданні хабаря, проявляють харасмент або дискримінацію, — вони однозначно підлягають звільненню без другого шансу.
Крім того, такі проступки, як образлива поведінка стосовно колег, використання нецензурної лексики в офіційних комунікаціях або участь у робочих дзвінках у нетверезому стані, тягнуть за собою письмове попередження й у разі повторення можуть бути підставою для звільнення.
Окрім Code of Conduct, наша співпраця із Сіклумерами регулюється контрактними зобов’язаннями. Якщо ми стикаємося з постійним невиконанням робочих обов’язків або провалом критичних проєктів через недбале ставлення, ми маємо підстави розірвати контракт із таким спеціалістом. Важливо також зауважити, що перш ніж ухвалити рішення, ми ретельно розглядаємо кожен кейс. Для нас важливо дотримуватись принципу справедливості та прозорості стосовно Сіклумерів. Тому ми ретельно збираємо інформацію щодо обставин і ситуації та спілкуємося з усіма залученими колегами. У спірних випадках також долучаємо колег із команди Compliance, які можуть виступити в ролі посередників, і впевнитись, що надані аргументи та висновки об’єктивні.
Как работают почтоматы от «Новая почта», Meest, ROZETKA, и что нужно, чтобы ими воспользоваться
Сейчас, чтобы получить или отправить посылку, даже не нужно идти в отделение службы доставки, ждать длинные очереди и тратить кучу времени. Это можно сделать с помощью почтаматов — автоматических теминалов, которые расположены в местах активных перемещений людей, магазинах, супермаркетах и даже в жилых домах.
dev.ua собрал информацию о терминалах разных сервисов доставки, где они находятся, чем отличаются, как воспользоваться почтоматом и какие особенности они имеют.
(обновленный текст от 17 ноября 2021 года)
В TikTok набирает обороты новый тренд – тихое увольнение. Что такое quiet quitting, почему оно возникает и почему зуммеры не хотят выкладываться на работе по полной
В TikTok набирает обороты тренд quiet quitting — «тихое увольнение». Тренд получил популярность после появления TikTok-видео от пользователя @zaidleppelin. В нем автор объясняет, что работа — это лишь часть жизни. «Ценность человека не определяется его работоспособностью», — заявляет zaidleppelin в ставшем вирусным видео. Рассказываем, что такое «тихое увольнение», почему оно возникло массе сейчас и какие последствия будет иметь.
PHP-разработчик говорит, что в Work.ua ему не выплатили более $5000 зарплаты, а после огласки пытались склонить к написанию заявления на увольнение по собственному желанию
Инженер-программист в компании «Реактор» (Work.ua) Николай Цуркан на форуме DOU рассказал историю о том, как его работодатель не выплачивает оговоренную в оффере зарплату, склоняя разработчика к тому, чтобы тот написал заявление на увольнение по собственному желанию.
Хотите сообщить важную новость? Пишите в Telegram-бот
Главные события и полезные ссылки в нашем Telegram-канале