💳 Trustee Plus — твоя персональна картка європейського банку: 3 хвилини і 10 євро 👉
Олександр КузьменкоРабота
24 сентября 2024, 15:57
2024-09-24
Аналітик у fintech компанії поскаржився, що в техіндустрії стає все важче знайти роботу. Він звинувачує у труднощах ШІ
Міленіал під псевдонімом Джаред, який працював аналітиком даних у фінансовій компанії, вже півтора роки не може знайти роботу. Він нарікає на уповільнення темпів найму, штучний інтелект та расову дискримінацію.
Як розповів Джаред виданню Business Insider, він спробував кілька різних стратегій, щоб отримати роботу в техіндустрії, проте вони не спрацювали. Він також намагався заробляти на фінансовій біржі, але втратив гроші, і був змушений відмовитися від цієї ідеї, та переїхати з сім'єю до більш доступного району Нью-Йорка.
Джаред вважає, що зараз «складний ринок праці», особливо в технологічній, фінансовій та консалтинговій галузях, куди він здебільшого подавав заявки — за його словами, технологічна галузь була його основним напрямком.
Деякі компанії в цих галузях звільнили працівників і скоротили кількість вакансій, що призвело до зростання конкуренції за меншу кількість робочих місць. Джаред також вважає, що впровадження штучного інтелекту дозволило деяким компаніям працювати «трохи ощадливіше» з меншою кількістю працівників.
Крім інших звільнених працівників, Джаред каже, що йому довелося конкурувати з новими претендентами на робочі місця з найкращих шкіл. Він також сказав, що наявність диплома про вищу освіту, якого у нього немає, стає все більш важливою.
Як темношкірий, Джаред вважає, що, ймовірно, він також стикався з певною дискримінацією під час пошуку роботи.
«У 2020 році всі хотіли взяти мене на роботу, тому що я був темношкірим», — сказав він, вказуючи на різноманітні ініціативи щодо найму на роботу, розгорнуті в корпоративному світі після вбивства Джорджа Флойда та початку руху BLM. «Цікаво, чи інші кольорові люди, найняті на роботу у 2020 році, також були звільнені протягом останнього року або близько того», — відзначив Джаред.
Він говорить, що у нього є вагомі підстави підозрювати, що упередження можуть впливати на процес найму на роботу. На початку своєї кар'єри він розповідав, що саме йому належав вирішальний голос при прийнятті на роботу темношкірого та азійського кандидатів. Він став на бік темношкірого кандидата і визнав, що раса кандидата, можливо, відіграла певну роль у його виборі.
«Я відчував, що він заслуговує на шанс, але якби мене не було за цим столом, він би його не отримав», — сказав він.
Під час пошуку роботи Джаред випробував різні стратегії. За його словами, дві стратегії виявилися найбільш корисними — навіть якщо вони поки не призвели до успіху.
По-перше, за його словами, найкращий спосіб потрапити на співбесіду — це попросити когось порекомендувати вас на роботу у своїй компанії. «Прямі рекомендації стабільно працюють найкраще», — каже він.
Отримання таких рекомендацій вимагало від нього повного використання професійної мережі, яку він розробив протягом багатьох років — за його словами, він був дуже активним на LinkedIn.
Крім того, за словами Джареда, зв’язки з рекрутерами допомогли йому пройти співбесіди та отримати більше шансів під час процесу працевлаштування. За його словами, «довгострокові відносини» з деякими рекрутерами, з якими він підтримував зв’язок навіть тоді, коли не шукав роботу, допомогли прискорити цей процес.
За словами Джареда, ці стратегії допомогли йому пройти кілька співбесід, а в деяких з них він дійшов до фінального раунду, але він все ще чекає на пропозицію про роботу.
«Ловушка начинающего». 5 самых распространенных ошибок джунов на собеседованиях и как их избежать
Наверное, каждый хоть раз в жизни переживал ситуацию, когда после собеседования вместо приглашения на работу приходил отказ. Как же так? Это несправедливо!» — многие из нас жаловались на судьбу и не понимали, что пошло не так. Екатерина Никитина, SoftServe IT Academy Recruiter, рассказала о пяти самых популярных ошибках начинающих кандидатов на собеседованиях.
Два месяца поисков, 80 отзывов, 12 собеседований и два офера. Как айтишник из Казатина с сертификатом Google и двумя пет-проектами работу искал
Начинающий айтишник Максим Наталчук поделился в LinkedIn собственным опытом поиска работы. Парень, согласно профилю, работает National Information Management Officer (Data Analyst) в компании iMMAP. Но желаемому оферу предшествовал непростой путь. С позволения автора, dev.ua публикует историю Максима о поиске работы в IT.