«Люди потрібні завжди». У Міноброни розповіли, хто працює в Управлінні IT, і яких фахівців там бракує
Керівник IT-управління Міністерства оборони Олег Берестовий розповів, яких фахівців не вистачає в його команді.
Керівник IT-управління Міністерства оборони Олег Берестовий розповів, яких фахівців не вистачає в його команді.
Керівник IT-управління Міністерства оборони Олег Берестовий розповів, яких фахівців не вистачає в його команді.
«Люди потрібні завжди. Нині створений відділ аналізу даних, у який потрібні аналітики. Ще мені потрібні досвідчені проєктні менеджери і, насамперед, мабуть, програмні менеджери, які можуть взяти напрям, наприклад, оцифрування фінансових послуг або оцифрування послуг для ветерана, щоб обирати системний напрям, формувати бачення, спілкуватися зі стейкхолдерами, зануритися в ці процеси і їх втілювати», — сказав він в інтерв’ю dev.ua.
Також, за словами Олега, дуже не вистачає техрайтерів. «Це вузькоспеціалізовані спеціалісти, і їх мені не вдалося достатньо зібрати. А для того, щоб впроваджувати систему, нам потрібно забезпечити певні бюрократичні послуги, які потребують опису систем, функціоналу, і нам не вистачає тут дуже руху. Тобто тут кількість тих райтерів ― це пряма кореляція щодо швидкості, коли солдат в окопі отримає якісь цифрові інструменти», — зауважив Берестовий.
Свого часу, будучи військовослужбовцем бойового підрозділу, Олег шукав фахівців через LinkedIn. Наразі, каже він, в цьому немає потреби. «Поясню чому. Я не анонсував до останнього, де я працюю, допоки це там не стало вже публічним. Але і тоді люди знали, писали, стукалися в LinkedIn, у Facebook, а зараз тим паче. Тому окремі оголошення немає потреби робити. Я, чесно кажучи, не встиг опрацювати те, що мені писали раніше», — зазначив він.
Берестовий додає, що потрібні в управління фахівці часто відмовляються від співпраці, бо не готові часто підписувати контракт.
Також Олег повідомив, що в його підпорядкуванні нині близько 100 людей. «Тут є девопси, системні адміністратори, які займаються кібербезпекою. Тобто є фахівці, що підтримують інфраструктуру. Є також техрайтери, які описують системи, легалізують, документують напрацювання. Є люди, які займаються захистом інформації або профілів безпеки. Також працюють люди, які займаються написанням нормативно-правових актів, тому що недостатньо, як у цивільному житті, написати додаток, зробити якийсь маркетинг і чекати, поки користувачі будуть цим користуватись. Також є проєктні менеджери, які керують процесом розробки і організацією процесу, щоб система модернізовувалася або утворилася. Є бізнес-аналітики, які збирають процеси, що потрібно цифровізувати, модернізувати, удосконалити. Є продактовнери, які формують бачення продукту, вектор його розвитку. Є техпідтримка, яка забезпечує зворотний зв’язок з користувачами і вирішення тих чи інших питань по всіх системах, які ми адмініструємо», — описав він склад свого підрозділу.
Власної розробки в IT-управлінні немає. І Берестовий пояснив, чому.
«Мій підрозділ ― це орган військового управління. В органі військового управління можуть служити тільки офіцери вищої ланки ― від майора до полковника. Можна зробити виняток окремим рішенням, поставити старшого лейтенанта на майорську або полковницьку посаду, якщо він може дати суперрезультат. Такі винятки бувають. Але розробники всі не можуть бути майорами», — зауважива Берестовий.
Наразі його управління розвиває понад 30 проєктів різних. І всім потрібна розробка, модернізація. «Для того, щоб забезпечити всі системи потрібною кількістю девелоперів, їх треба сотні. Тому є окремі підрозділи, перед якими ми ставимо завдання, і вони його виконують за нашим замовленням», — каже він.
Розробку IT-управління замовляє на ринку, аби отримує їх безплатно на волонтерських засадах.