💳 Trustee Plus — твоя персональна картка європейського банку: 3 хвилини і 10 євро 👉
Олександр КузьменкоCтартап
7 августа 2024, 17:05
2024-08-07
Український miltech стартап Rcam, який виробляє «розумні» камери відеоспостереження за полем бою, залучив грант від Brave1 на $25 000
СЕО стартапу Ярослав Пархісенко розповів, що отримане фінансування дасть змогу розробникам завершити дослідницьку фазу та перейти до масового виробництва камери.
За його словами виданню AIN.UA, запуск серійного виробництва має розпочатися восени 2024 року. Наразі команда працює над удосконаленням розпізнавання об'єктів на базі штучного інтелекту для автоматизації роботи з охорони об’єктів, кордонів і рубежів.
Повідомляється, що камери Rcam уже проходять випробування у військових підрозділах, що допомагає команді оперативно вдосконалювати продукт. Продукт може використовуватися й у цивільній сфері, зокрема для охорони різноманітних об'єктів, таких як кар'єри, склади, сільськогосподарські угіддя та приватна власність.
На сайті стартапу вказується, що до комплекту Rcam входить:
Камери 3 шт.
Процесорний блок.
Планшет.
Кабелі.
Два повербанки.
До гранту Brave1 компанія вже залучала кошти програми DualUse від УСФ у розмірі $35 000, а також приватне фінансування на суму $10 000.
Раніше віцепрем'єр-міністр і міністр цифрової трансформації Михайло Федоров повідомив, що оборонний кластер Brave1 налічує вже понад дві тисячі розробок, які отримали $5 млн грантів. Він також анонсував спецпроєкт ракетної програми, який стартує вже цього року.
Устройство от украинских стартаперов может побороть комаров навсегда. Что такое Mosqitter и как он работает
Как заметил недавно один военный, который пожелал остаться неизвестным, орки, может, и не попадут, а комары точно съедят. И от них страдают сейчас многие украинцы.
Избавиться от комаров навсегда эффективно и экологически поможет гаджет Mosqitter. Этот стартап основали две украинки Анастасия Романова и Ольга Дьячук.
Мы решили напомнить, что может Mosqitter, о принципах его работы и особенностях на злобу дня.
(текст от 21 октября 2021 года)
Кнопка здоровья. Украинцы разработали систему, спасающую пациентов стационара от смерти. Они — победители IT Arena Lviv 2022
Медицинский психолог, переехавший в Украину из Москвы в 2014 году, Иван Осадчий придумал систему, помогающую медсестре и пациенту не потерять друг друга в стационаре. Его стартап knopka уже работает в нескольких больницах уже более трех лет не только в Украине, но и в Польше.
Повторяем историю стартапа-победителя IT Arena Lviv 2022. Текст от 28 сентября 2022 года.