💳 Trustee Plus — твоя персональна картка європейського банку: 3 хвилини і 10 євро 👉
Наталя ХандусенкоРабота
30 сентября 2024, 11:09
2024-09-30
24% українських айтівців хоча б раз за свою кар’єру змінювали спеціалізацію: які ІТ-спеціалісти це роблять найчастіше і куди переходять
Найчастіше змінюють напрями досвідчені айтівці: серед спеціалістів із 10 років досвіду їх 39%. Зазвичай зміни спеціалізації пов’язані з логічним розвитком кар’єри в ІТ чи перехід у суміжні спеціальності.
Про це говорять результати літнього зарплатного опитування DOU.
Найчастіше переходять в інші ІТ-спеціалізації сисадміни, фахівці з DBA, Hardware Engineers, HTML-кодери та спеціалісти з підтримки, а серед нетехнічних — фахівці з Customer Success, продажів, перекладачі, техрайтери й офіс-менеджери. Понад 60% спеціалістів, які працювали на цих посадах, змінили свій напрям в ІТ.
Найменше змінюють спеціалізацію розробники, тестувальники, а також HR/рекрутери й художники/аніматори. Менш як 15% з них це робили.
Найпопулярніші ІТ-спеціалізації для переходу з інших спеціалізацій — РМ, DevOps і техрайтери. Понад 50% тих, хто працює тут, перейшли з інших ІТ-напрямів. Також перейшли з інших ІТ-сфер понад 40% аналітиків, фахівців з Data, Customer Success і Game Design.
Багато РМ мають досвід розробки (15%), роботи в аналітиці (14%) чи тестуванні (12%). 39% DevOps працювали сисадмінами, 21% — фахівцями підтримки, 11% — розробниками.
35% нинішніх розробників працювали за іншими напрямами. Серед розробників з досвідом понад 10 років майже половина змінювали спеціалізацію в розробці (47%).
Найчастіше це роблять Full Stack розробники — 41%. Переходять переважно у Back-end.
На другому місці — фахівці з Front-end — 33%. Більшість переходять у Full Stack.
Серед фахівців із Mobile спеціалізацію змінювали 29%.
Тестувальники схильні змінювати спеціалізацію в тестуванні, а не переходити на інші ІТ-напрями. 31% тестувальників змінювали свою спеціалізацію.
25% тих, хто працював Manual QA, нині працюють за іншим напрямом. Близько половини тих, хто змінює спеціалізацію, працюють як Automation QA, ще половина — як General QA.
Лише 19% тих, хто має досвід роботи AQA, перейшли в іншу QA-спеціалізацію
Близько 20%, хто працював у General QA, змінили напрям. Фахівці з General QA обирають для себе Automation QA (56% тих, хто змінив напрям), ніж Manual QA (37%).
«Ловушка начинающего». 5 самых распространенных ошибок джунов на собеседованиях и как их избежать
Наверное, каждый хоть раз в жизни переживал ситуацию, когда после собеседования вместо приглашения на работу приходил отказ. Как же так? Это несправедливо!» — многие из нас жаловались на судьбу и не понимали, что пошло не так. Екатерина Никитина, SoftServe IT Academy Recruiter, рассказала о пяти самых популярных ошибках начинающих кандидатов на собеседованиях.
Два месяца поисков, 80 отзывов, 12 собеседований и два офера. Как айтишник из Казатина с сертификатом Google и двумя пет-проектами работу искал
Начинающий айтишник Максим Наталчук поделился в LinkedIn собственным опытом поиска работы. Парень, согласно профилю, работает National Information Management Officer (Data Analyst) в компании iMMAP. Но желаемому оферу предшествовал непростой путь. С позволения автора, dev.ua публикует историю Максима о поиске работы в IT.
Как составить идеальное IT-резюме для иностранного работодателя: советы карьерного консультанта
Карьерный консультант Юлия Шишенко в LinkedIn отметила, что часто получает запрос от украинских кандидатов с просьбой создать резюме для конкретной страны. «Очень часто кандидаты верят, что в конкретных странах есть строгие требования к резюме и кандидату без них откажут, даже если он подходит на вакансию», — сообщает она.
Хотите сообщить важную новость? Пишите в Telegram-бот
Главные события и полезные ссылки в нашем Telegram-канале