UNIT.City — місце, де люди працюють... КРАЩЕ! Обирай свій простір просто зараз 👉

Як айтішники передражнювали зарубіжного скраммастера через акцент та дізналися про звільнення через шеринг екрану колеги. 10 робочих факапів IT-фахівців

Нестандартні ситуації, факапи та фейли на роботі — звична річ для айтішників. Проте не завжди про них полюбляють говорити відкрито.

На форумі DOU айтішники діляться своїми факапами. Ми обрали 10 найцікаіших історій. 

Leave a comment
Як айтішники передражнювали зарубіжного скраммастера через акцент та дізналися про звільнення через шеринг екрану колеги. 10 робочих факапів IT-фахівців

Нестандартні ситуації, факапи та фейли на роботі — звична річ для айтішників. Проте не завжди про них полюбляють говорити відкрито.

На форумі DOU айтішники діляться своїми факапами. Ми обрали 10 найцікаіших історій. 

Колись працював на одному німецькому банку. Тоді була проблема, що пару тижнів не проходили рекуринг платежі, тому мені доручили знайти людей, які мали в цей період заплановані платежі, і провести їх (написати скрипт). Це було терміново, бо може хтось пропустив якийсь важливий платіж. Це була п’ятниця. Зробив я цей скрипт, скинув тімлідці своїй, вона каже:
— Все гуд рань на проді.

Я кажу:
— Ну це вечір п’ятниці, а мені ще за годину на поїзд йти, може, в понеділок зранку, ще раз все переглянемо.
— Ні-ні, це дуже критично, давай.

Ну відчуваючи, що там точно щось не так (бо це вечір п’ятниці), я заранив і пішов на поїзд. В понеділок на моє здивування все було ок. Пройшло декілька тижнів, і з’явилась проблема, що в деяких людей рекуринг платіж в одному місяці пройшов двічі/

Виявилось, що мій скрипт не враховував вихідні і свята.

Але там не дуже багато людей заафектилось, бо в більшості не було грошей достатньо на рахунку, вони їм ті гроші повернули і сказали бути обережнішим мені на другий раз.

Ще якось вже на іншому проєкті писали код, аби відправляти SMS-нагадування про візит до лікаря. Ми той код написали, поставили під фіча тогл і забули за нього на рік. Потім прийшлось включити його, перед тим QA щось тестували, крутили, там насправді була трохи склада логіка відсилань тих нотіфікейшенів і була проблема, що для цього треба мати номер у США і ці номери важко діставались.

Ну ніби все ок, включили і побачили, що всі SMS на один номер ідуть, виключили. Виявилось, що клас, який відсилав SMS, спочатку відсилав це для одного номера, а потім його переробили, щоб він перебирав всіх, кому треба відіслати, але мемоїзація в методі, який витягував номер телефону, залишилась, тому перший номер у списку кешувався, і на нього всі SMS йшли.

Oleksandr G, BackEnd (Node.js/Nest.js) developer
Колись у нас заглючив на проді скрипт, який відсилає мейли юзерам, і деяким юзерам він пару днів слав мейли кожні 30 хвилин. Один з тих юзерів потім розлютився і налаштував якісь свої скрипти, щоб вони спамили мейлами з еротикою нашому керівництву ще довго.
Dmytro Boriichuk, DevOps Engineer в Luxoft

Працював у інтернет провайдера у підтримці ще у 2013, на той час компанія ще надавала послуги в Севастополі. Зазвичай були свічі на 24 порти, якщо не помиляюсь, останні були транкові, які обʼєднували мережу в кільце. Був абонент ніби як на 12 порті — вирішив ребутнути і поклав половину району. Виявилось, що там було інше обладнання і 12 порт зʼєднався з іншими свічами.

На щастя, інженер був неподалік і за годину зміг перезапустити залізо локально. Оскільки конфіг не був збережений, то мережа піднялась.

Вклала прод одного німецького банку на три години у бізнес час. Бекап розвертався якраз три години. Заодно і протестувала час розгортання бекапу прода.

Тестували платіжні системи на проді, втратили кілька тисяч доларів через неправильно налаштовані ліміти на реальній картці клієнта. 

Колись на одній зі старих робіт декілька сайтів «сінканув» по FTP з пустими папками. Добре, що бекапи були ранкові. Але з тих пір не довіряю автоматизації процесів на проді.

А колись запушив фікс без тестів, просто на «я знаю що роблю», і тим самим зробив інший баг, ще більш критичний. Слово «quickfix» повністю зникло з мого словника.

Anna Timofeeva, QA Team Lead в SoftServe
Багато років тому під час демо на всю команду мені прийшло повідомлення від менеджера про звільнення частини команди і перелік людей, яких будуть звільняти. Проблема в тому, що команда була не в курсі звільнень, а я в той момент робила демо і шарила увесь екран на всіх. Тепер вимикаю усі месенджери під час будь-яких мітингів.
Mykola Makhin, Solution architect, team leader в EPAM
Перед початком коллу, поки всі збирались, передражнювали зарубіжного скраммастера, який з сильним акцентом завжди казав, коли хтось приєднується на колл: «hello, who just joined». А мікрофон виявився не зам’ючерним. Сподіваюсь, він не образився. 
Andrew Vorobyov, Senior web developer
Вирішив не працювати багато у той день. Змінив одну цифру в коді, коміт, пуш, прод. Наступний ранок дзвінок від боса — компанія втратила $120 000.
Igor Kravchenko, Software developer

Якось тестер написала мені, що процес працює трохи не так, як очікується. Я поспішив і одразу його виправив (це корезоїд, там одразу production). Наступного дня менеджер пояснила нам, як має працювати цей процес і я повернув усе як було. Добре, що цей процес нечасто використовується, тому на неправильну роботу ніхто не жалівся.

А ще мені інший розробник розповідав, як поклав процеси банку, коли розбирався, як працює корезоїд.

Vitalii Brynov, Delivery Team Leader в OLSOM

Перед міграцією БД зробив бекап у папку з налаштованим клінапом. Через п’ять днів бекап видалився, а через тиждень знадобився (та було пізно).

«Я гнав матюки думаючи що мікрофон замючений». Айтішники скаржаться на кількість мітингів які зїдають робочий час. Як оптимізувати пожирачів часу?
«Я гнав матюки, думаючи, що мікрофон зам’ючений». Айтішники скаржаться на кількість мітингів, які з’їдають робочий час. Як оптимізувати пожирачів часу?
По темi
«Я гнав матюки, думаючи, що мікрофон зам’ючений». Айтішники скаржаться на кількість мітингів, які з’їдають робочий час. Як оптимізувати пожирачів часу?
«Працюємо поки дихаємо» vs «Кожна друга пятниця вихідний». Айтішники розповідають про овертайми на роботі та ставлення роботодавців до понаднормової праці
«Працюємо, поки дихаємо» vs «Кожна друга п’ятниця вихідний». Айтішники розповідають про овертайми на роботі та ставлення роботодавців до понаднормової праці
По темi
«Працюємо, поки дихаємо» vs «Кожна друга п’ятниця вихідний». Айтішники розповідають про овертайми на роботі та ставлення роботодавців до понаднормової праці
Читайте головні IT-новини країни в нашому Telegram
Читайте головні IT-новини країни в нашому Telegram
По темi
Читайте головні IT-новини країни в нашому Telegram

Have important news to share? Message our Telegram bot

Key events and useful links in our Telegram channel

Discussion
No comments yet.