Кіберспортсмени, блогери, айтівці та технарі: 8 технобізнесменів зі списку Forbes 30 до 30
Forbes Ukraine вчетверте презентує список «30 до 30». Розповідаємо, які представники онлайн- та технологічного світу увійшли до списку цьогоріч.
Forbes Ukraine вчетверте презентує список «30 до 30». Розповідаємо, які представники онлайн- та технологічного світу увійшли до списку цьогоріч.
Дмитро Вовк & Віктор SDY Оруджев. CEO кіберспортивної організації Monte та кіберспортсмен, капітан Monte. Monte справили фурор на одному з головних турнірів Counter-Strike: Global Offensive (CS: GO). 27 та 26 років.
Monte дебютували на професійній кіберспортивній арені у липні 2022-го та з першої спроби закріпились у десятці найкращих команд світу, дійшовши до чвертьфіналу одного з головних турнірів із CS:GO.
Назва клубу походить від назви містечка Монастирище, де народились екскапітан Володимир Велетнюк та СЕО Дмитро Вовк. Оруджев перейшов у Monte з NAVI на початку 2023-го. У 2023-му Monte зіграли найбільше матчів серед усіх учасників мейджору та заробили $166 000 призових.
Богдан Гнатковський. CEO та співзасновник стартапу NewHomesMate (екс-Propertymate). Під час стартап-зими залучив $5,5 млн у компанію, за оцінкою близько $40 млн. 25 років.
За п’ять років існування український стартап Propertymate, що вчить американців купувати будинки по-новому, пережив кілька півотів. Та, схоже, екс-львів’яни Гнатковський і його кофаундерка Софія Вишневська знайшли формулу успіху. У 2022-му компанія наростила виторг у 11 разів, за половину 2023-го — ще вдвічі.
На початку року стартап залучив інвестиції й нині під новою назвою NewHomesMate допомагає продавати житло 620 американським забудовникам. «Підприємництво — найкращий спосіб робити щось та швидко отримувати зворотний зв’язок», — каже Гнатковський.
Основні клієнти компанії Гнатковського — як продавці новобудов — забудовники так і покупці цих об’єктів. Стартап, що працює на базі штучного інтелекту, допомагає їм ефективніше знаходити одне одного. З кожної угоди компанія отримує комісію або реферальний платіж.
Віталій Гордієнко. Кіноблогер, актор, засновник YouTube-проєкту «Загін кіноманів». Найпопулярніший кіноблогер України. 24 роки.
Гордієнко запустив канал на другому курсі театрального факультету Львівського національного університету у 2017-му. Перші три роки кількість підписників майже не зростала. Допомогли систематичність і наполегливість: блогер почав викладати відео щотижня.
У вересні 2021-го канал став для Гордієнка єдиним місцем роботи. Лише з Patreon він отримує близько $3000 на місяць. За шість років «Загін» виріс із 7000 підписників до 617 000, а кількість переглядів сягнула понад 46,3 млн.
Олег Заремба. Співзасновник стартапів AiSDR та AXDRAFT. Двічі створював стартапи, що потрапляли до зіркового акселератора Y Combinator у США. 29 років.
Серійний підприємець та інженер, що хоче своїм прикладом надихати й прокладати шлях новому поколінню українських інноваторів», — описує себе Олег Заремба. Його бізнес-партнер — старший брат Юрій. Обоє вдруге опиняються на сторінках Forbes Ukraine: у 2021 році вони були героями матеріалу про підприємців, що успішно пережили коронакризу.
Forbes писав про їхній перший стартап — випускника Y Combinator, компанію AXDRAFT, що полегшує роботу з юридичними документами. Його у 2021-му придбала американська корпорація Onit.
Новий проєкт — заснований у липні 2023-го ШІ-стартап для автоматизації продажів AiSDR — рухається прокладеним шляхом. За перший місяць існування проєкт отримав понад 20 клієнтів, $200 000 регулярного річного доходу і знову потрапив до Y Combinator. «Плануємо дійти до $1 млн до кінця року», — розмірковує Заремба.
Артем Копанєв. СОО Genesis. Один із наймолодших топменеджерів великої української IT-компанії. 27 років.
Копанєв став операційним директором найбільшого продуктового IT-холдингу Genesis, ледве відсвяткувавши 25-річчя. Наразі під його керівництвом головний офіс компанії.
Через десятиліття Копанєв бачить себе співзасновником великого глобального бізнесу. Та поки що одним із найбільших досягнень вважає збереження ключових людей Genesis та їхньої мотивації і якості роботи після вторгнення.
Інший привід для гордості — «Вишкіл капітанів» — проєкт компанії з навчання українських офіцерів за стандартами НАТО. До кінця 2023-го вишкіл мають пройти понад пів тисячі військових.
Копанєв мріє про Україну рівних можливостей. «Зараз дуже багато людей працюють на перемогу, жертвують власною реалізацією як професіоналів, батьків, дітей на користь суспільства і майбутньої перемоги. Я хотів би, щоб у майбутній Україні всі отримали свій шанс», — розмірковує він.
Вадим Мельник. Власник Dronehub. Створив інноваційне рішення на ринку дронів. 29 років.
Вадим Мельник із дитинства був фанатом робототехніки: вигравав олімпіади, конкурси, створив власну команду. Закінчив Вищу школу інформаційних технологій та менеджменту Польщі. Там же почав працювати й займатися бізнесом.
Його компанія Dronehub виробляє автономні зарядні станції для дронів та хмарне програмне забезпечення для автоматичного моніторингу і перевірок. «Кожен дрон має фундаментальний недолік — після 30–40 хвилин польоту потрібно, щоб пілот узяв керування, приземлив дрон та замінив батарею», — пояснює Мельник. Пристрій, який розробила компанія підприємця, розв’язує цю проблему: літальний апарат сам приземляється в хаб, де відбувається заміна батареї. Мельник оцінює цей ринок у $15 млрд.
Dronehub у 2023 році планує поставити приблизно 50 станцій клієнтам, серед яких виробники безпілотників з ЄС, США та Південної Кореї. Крім приватних компаній, Мельник співпрацює з Європейським оборонним агентством та Європейським космічним агентством.
Виторг Dronehub у 2022 році становив €2,6 млн.
Міша Рудомінський. Співзасновник та генеральний директор Promin Aerospace, співзасновник Himera Radios. Координує розробку рацій Himera, невразливих до РЕБ. Розробляє легкі ракетоносії з двигуном, що спалює сам себе. 23 роки.
Рудомінський з лютого 2022-го менеджерить проєкт із виготовлення цифрової рації Himera G1 Handheld Radio. Її неможливо заглушити засобами РЕБ, це дуже корисна якість на фронті.
У Рудомінського вже є досвід керування техкомпаніями. Ще в школі він створив стартап із пошуку мобільних телефонів, а на другому курсі університету — nect WORLD, який розробляє модеми для B2B-ринку.
Пізніше він став співзасновником стартапу Promin Aerospace, який розробляє легкий ракетоносій із двигуном, що спалює сам себе. Рудомінський відповідає за бізнесову частину компанії. Розробкою займається Віталій Ємець. Новий двигун допоможе зайняти нішу запуску у космос вантажів вагою кілька сотень кілограмів, каже Рудомінський.
Компанія вже отримала $6,5 млн попередніх замовлень на майбутні послуги та планує залучати наступний раунд інвестицій. Серед замовників Promin Aerospace — європейські космічні єдинороги, університети з Британії, каже Рудомінський.
Наразі компанія закінчує випробування прототипа двигуна розміром 40 мм.
Вадим Синжерецький. CEO та співзасновник маркетплейсу репетиторів BUKI. За півтора року великої війни збільшив утричі дохід компанії, що потрапила до списку найкращих освітніх стартапів Європи. 30 років.
«Будьте голодні до результату й одержимі зростанням — тільки так можна побудувати справді велику історію», — транслює Вадим Синжерецький настанову Стіва Джобса тим українцям, які хочуть стати підприємцями.
Його власна історія — платформа для репетиторів BUKI — із початку повномасштабного вторгнення динамічно зростає й охоплює нові ринки, у квітні 2022-го у тестовому режимі запустилася у США. Синжерецький із партнерами — Кирилом Лазарєвим і Олександром Ярусевичем — розвивають стартап без зовнішніх інвестицій.
Наразі на платформі 110 000 викладачів, річний виторг підскочив до $10 млн. За весь час свого існування компанія обробила 1,2 млн заявок.
У найближчих планах — розширитися ще на дві нові країни. Серед мрій — побудувати платформу — лідера ринку з індивідуальних занять з репетитором та проводити 1 млн уроків на місяць. А також — бути причетним до розбудови України, як центру технологічного підприємництва в Європі.