😍 Спробуй Новий Trustee Plus на дотик - твій криптогаманець і платіжна картка тут 👉
Марія БровінськаУвійти в ІТ
12 лютого 2025, 08:45
2025-02-12
«Поки ви вийо*уєтеся, роботу вашої мрії забере той, хто готовий вкалувати цілодобово». Як увійти в IT, коли тобі вже 40, і надворі лихі часи: поради розробниці
Full-Stack Developer з Харківщини Ірина Костромицька опублікувала допис про те, як увійти в ІТ, коли тобі вже 40, і надворі лихі часи. Жінка за рік змогла вивчити англійську та працевлаштуватися у топову IT-компанію, бо мала неабияку мотивацію — через війну її родина залишилася без житла. Її поради бурхливо обговорює спільнота.
Full-Stack Developer з Харківщини Ірина Костромицька опублікувала допис про те, як увійти в ІТ, коли тобі вже 40, і надворі лихі часи. Жінка за рік змогла вивчити англійську та працевлаштуватися у топову IT-компанію, бо мала неабияку мотивацію — через війну її родина залишилася без житла. Її поради бурхливо обговорює спільнота.
«Кілька разів я вже писала про це в коментарях і отримувала шквал хейту. Напишу в себе на сторінці правила, які мають бути у вас перед очима цілодобово», — зазначила розробниця і вивела чотири ключові пункти.
Забудьте про ворк-лайф беленс і «особисті кордони». «Поки ви вийобуєтеся, роботу вашої мрії забере той, хто готовий вкалувати цілодобово», — аргументує Ірина.
Вільна розмовна англійська. Не по результатам будь-яких тестів з інтернету. «Це нікому не треба. Ви маєте саме розмовляти! Уроки англійської кожен день — маст хев», — зазначає фахівчиня.
Пишіть проєкти, кожен з яких не 100500 верстка, а один на реакті + експрес + монго, другий — ангуляр + нест + постгрес. «Ваші проєкти мають показувати вашу універсальність і квік льорнін, а не володіння HTML+CSS», — переконує розробниця.
Не слухайте чужого ниття і самі не нийте. «Просто працюйте. Кожен день. Лупайте сю скалу», — додала вона.
Обов’язково розказуйте про все, що ви робите! «Дозвольте собі хвалитися! Інколи це дуже складно, але дуже треба, щоб продати себе», — зазначила Ірина.
Допис девелоперки активно обговорює спільнота. Причому частина айтівців з нею погоджується, частина називає її поради малореальними.
«Все гуд, окрім першого, я не готова (вйобувати), як ви написали, щоб все що я могла згадати і розповісти онукам, як я (вйобувала) усе своє життя. Або зненавидіти те, що я роблю, усіх грошей не заробиш, і від такої праці коні дохнуть», — зазначає UX/UI Designer Дарія Рабенко.
Full-stack Developer Костя Казмірук вважає, що осягнути і BackEnd, і FrontEnd джуну тяжко. «Кажу з власного досвіду, а ще й на різних фреймворках писати, я б застрелився, чесно кажучи. Так можна потрапити в tutorial hell», — додає він.
«Відколи цілодобове вкалування з відсутністю особистих кордонів почало називатися „роботою мрії“? Така робота швидко висмокче навіть найсильнішу людину. Витрачайте життєву енергію раціонально: вона не відновлюється», — вважає Middle Frontend Developer Арсен Казидуб.
Вікторія Бордюг, Senior Software Engineer, вважає, що якщо роботу мрії забере той, хто вкалує цілодобово, вакансія дуже швидко відкриється знову. «Хоча з ідеєю в цілому згодна. А іронія в тому, що навіть і при такому особистому ставленні до роботи треба, щоб трошки пощастило», — додала вона.
За словами Богдана Соломіча, Full Stack Developer, поради Ірини добрі для тих, хто вже знає Javascript та php з відповідним фреймворком до нього. «А якщо поки що Javascript з усім відповідним багажем до нього, то тут як? Просто за один раз вивчити ще й php, то це, я вам скажу, не дорогу перейти. Певна річ, що ті хто вже по 5–10 років варяться в цій сфері, то вони вже і php, js, Python та ще й може і Java на додачу знають, а ті хто лише перші роки?», — каже розробник. Він додає: «Цілодобово ніхто не вкалує, це ви вже перегнули палку, адже відпочивати теж треба. Те, що англійська треба, а також завзятість і багато праці задля досягнення мети, то тут згодний, та не кожний день без вихідних, інакше почнеться вигорання та психологічна роздратованість. Це те ж саме, що ходити на роботу без вихідних. В усьому має бути своя межа, інакше так можна і з глузду з'їхати».
«Минули часи, коли тисячі хотіли увійти в ІТ через QA». 500 джунів у 2024-му потрапили до компанії через EPAM Campus. Які фахи обирали початківці й хто найбільше цікавить роботодавців
«Зараз на ринку значно більше можливостей, ніж коли я шукав першу роботу C++ джуном у 98 році». CEO Sigma Software — про українське IT, війну, дитячі та дорослі мрії й можливості