5 порад від Lead FullStack Developer, як підвищити безпеку вебдодатка
Досвідчений розробник Валентин Вівчарик поділився простими, але ефективними, способами зробити додаток безпечнішим.
Досвідчений розробник Валентин Вівчарик поділився простими, але ефективними, способами зробити додаток безпечнішим.
Розробник радить забезпечити шифрування даних між клієнтом і сервером за допомогою HTTPS. Це захищає від атак типу «людина посередині» (Man-in-the-Middle), забезпечуючи конфіденційність і цілісність переданих даних.
При цьому не варто забувати налаштувати Strict-Transport-Security (HSTS), щоб гарантувати, що клієнти завжди використовують HTTPS для доступу до сайту.
Інша порада — використовувати CSRF-токени для кожного запиту, що змінює стан (наприклад, POST, PUT, DELETE). Токени повинні бути унікальними та складними, щоб запобігти можливості їх підбору.
«Застосуйте атрибут SameSite до ваших кукі, щоб запобігти їхньому використанню під час кросдоменних запитів», — радить Валентин.
Варто використовувати бібліотеки та фреймворки, які автоматично очищають і екранують введення користувача, наприклад, ESAPI для Java або DOMPurify для JavaScript.
Для цього налаштуйте Content Security Policy (CSP), щоб обмежити виконання несанкціонованих скриптів на сайті.
«CSP може запобігти виконанню небезпечних скриптів, навіть якщо вони потраплять на сторінку», — зауважує айтівець.
4. Застосовувати політику паролів і двофакторну аутентифікацію
Також Валентин радить запровадити політику сильних паролів, яка вимагає від користувачів використовувати складні паролі (довжина, різноманітність символів тощо).
Окрім цього, варто впровадити двофакторну аутентифікацію (2FA), щоб додати додатковий рівень безпеки. Навіть якщо пароль буде зламано, 2FA допоможе захистити обліковий запис від несанкціонованого доступу.
Потрібно використовувати методи валідації та перевірки вхідних даних для всіх полів, які приймаються від користувача. Це допомагає запобігти атакам типу SQL Injection, Command Injection та іншим.
«Використовуйте білі списки допустимих значень замість чорних списків, щоб обмежити вхідні дані тільки дозволеними значеннями. Не забудьте застосувати політику „Принцип мінімальних привілеїв“, щоб обмежити доступ до ресурсів і даних», — пише розробник.
Валентин Вівчарик також раніше ділився 8 корисними інсайдами щодо ефективного пошуку роботи.