💳 Trustee Plus — твоя персональна картка європейського банку: 3 хвилини і 10 євро 👉
Марія БровінськаРобота
30 листопада 2023, 08:40
2023-11-30
Досвідчений розробник розповів, як ефективно шукати роботу — спочатку варто створити правильне резюме. 8 корисних інсайдів
Senior Java Developer Валентин Вівчарик поділився в LinkedIn порадами щодо ефективного пошуку роботи. Він описав власний досвід — вийшов цілий лонгрід із настановами та практичними порадами.
«Багато хто вважає пошук роботи чимось тривіальним. Накидав резюме з голови про свій досвід, і все, далі розсилаєш на вакансії, а потім — співбесіда і офер. Якщо ви хочете влаштуватись хоча б кудись на будь-яку запропоновану зарплату, то це ваш вибір, і не мені вас відмовляти. Але чи саме цього ви хочете? Відправляти десятки, а то і сотні, резюме і приймати офер на середньостатистичну зарплату?», — запитує розробник.
Валентин ділиться порадами, які засвоїв з власного досвіду. «Якщо коротко, то давайте виділимо декілька пунктів: Хороше резюме, топ у видачі, звʼязки та впізнаваність, хороші софт та хард скіли, вміння себе подати на співбесіді», — розповідає айтівець. Далій — від першої особи.
В наш теперішній кризовий час надважливо мати хороше резюме. Здебільшого рекрутери витрачають 10-15 секунд на перегляд вашого резюме, і це не тому що воно погане, а тому що їх зараз вагон. Що це нам каже? В першу чергу треба виділитись і зачепити рекрутера за ці 15 секунд. Я бачив велику кількість резюме, та й вдосконалював своє протягом п’яти років (будучи джуном, я його активно вдосконалював та неодноразово переробляв, аби збільшити шанси на оффер), тому припукаю, що щось корисне можу порадити.
Формат резюме
1–2 сторінки, формат pdf. Довге резюме не хочеться читати, та й це явна ознака того, що там багато зайвої інформації. Моє резюме після п’яти років досвіду на різних проєктах у різних компаніях займає не більше, ніж півтори сторінки.
Окей з цим розібрались, але чому pdf, а не той самий word? Тут все просто: word на різних системах і версіях буде виглядати по-різному, десь щось попливе. А з pdf таких проблем не буде.
Назва резюме
Я неодноразово помічав, що резюме називають, як тільки заманеться, але назва також дуже важлива. Повернемось до рекрутерів. Уявіть: у вас сотні резюме різних людей на різні вакансії. Як вам знайти потрібне? За назвою. Моя порада: називайте резюме у форматі: Професія_CV_Прізвище_Імʼя.
Наприклад, у мене резюме має назву Java_CV_Vivcharyk_Valentyn. Доволі просто, правда?
І ледь не забув за шрифт: він має бути читабельним, а резюме не має бути розмальоване хтозна-як, його можуть роздрукувати на чорно-білому принтері (сподіваюсь, що зараз вже так мало хто робить), і уявіть як воно тоді буде виглядати.
Структура резюме
По структурі: спочатку мають йти робоче фото, прізвище та імʼя, ваше місто, контакти.
Фото необовʼязково — наприклад, в США фото не варто додавати через їхню політику рівності для уникнення расових чи гендерних проблем. В Україні ж ви можете вставити фото, воно гарно доповнює резюме, і інтервʼювер відразу бачить, з ким потенційно буде працювати. Але фото має бути робоче, там де ви наодинці, і не робите нічого зайвого. Памʼятайте: це робоче фото.
Біля фото варто великим шрифтом виділити ваше прізвище, імʼя та бажану позицію. Місто потрібне, щоб вказати рекрутеру, де ви готові працювати, тут також можна вказати ready to relocate/remote за потреби.
У контакти варто включити номер телефону, електронну пошту, LinkedIn, месенджери (за потреби), ну і якщо ви розробник, то варто додати посилання на Git.
Навички
Після контактів варто виділити ваші навички в окрему секцію, щоб інтерв’юер їх довго не шукав. Не варто займати місце в резюме написами по-типу frameworks, databases, languages тощо, просто візуально їх виділіть. До прикладу, в першому рядку напишіть свою мову програмування та фреймворки, які на ній застосовуєте, потім окремим рядком бази даних, тоді брокери повідомлень, патерни, і в кінці все інше як от CI/CD, системи збірки, хмарні рішення тощо.
Знати щось ідеально (на умовні п’ять зірочок) неможливо, тож вказуйте в резюме ті навички, по яких ви готові проходити інтервʼю. І я вас благаю: не пишіть Basic, не знаєте технологію — не вказуйте в резюме. Ваше Basic мені лише каже про те, що ви щось там бачили і, можливо, клацали, але ніц не знаєте.
Мови
Тут все подібно до навичок, мова — її рівень, бажано у такому форматі: English — Upper-intermediate (B2), щоб всім було зрозуміло. Ніяких крапочок, зірочок тощо.
Досвід
Наступним пунктом має йти досвід від останнього місця роботи до першого. Якщо ви джун без досвіду, вкажіть останню не ІТ посаду і додайте секцію з власними проєктами. Цей пункт є одним з найважливіших. Ви маєте максимально коротко розповісти про ваші здобутки на попередніх місцях роботи з вказанням технологій, домену, років роботи та позиції.
Навчання
Тут можете коротко описати де і на кого вчилися, роки навчання (сюди також можна включити курси), і знову ж таки, від останнього місця навчання до першого. Курси на Udemy та Cursera я б не включав.
Інше
Сертифікації також варто виділити в окрему секцію, біля навчання. Не варто вказувати сертифікати від якихось курсів. Сертифікати, які дійсно мають значення — це ті, які затверджені великими компаніями, зокрема AWS, OCP тощо. Якщо ви були спікером, то можете вказати інформацію про свої виступи.
Не пишіть fast learning person і тому подібне, всі ви fast learning, це зайва інформація, яка не несе якоїсь користі, окрім вашої думки про себе.
Хобі — ця секція непотрібна. Дехто вважає, що якщо інтерв’юер побачить там своє хобі, то у вас виростуть шанси отримати оффер. Думаю, навряд. Тому що в резюме і так багато інформації, на яку будуть звертати увагу, і на цю секцію будуть дивитися в останню чергу. Тим більше інтервʼюер шукає собі в команду розробника, а не людину, яка пограє з ним в теніс. Якщо є зайве місце на сторінці, то можете лишити, але сильної користі воно вам не дасть.
CV чи резюме — ось у чому питання. Що кажуть рекрутери про ці документи для пошуку роботи в IT
Junior Manual QA Tester Юрій Ситніков шукає роботу вже майже рік. У його практиці — більше 100 відправлених резюме, 40 співбесід і стільки ж відмов, та майже в кожному з них обіцянки залишатися на зв’язку. Але, як розповідає герой, одного разу рекрутер, ознайомившись із резюме кандидата, попросив надіслати його CV. Судячи з коментарів під постом, небагато айтішників знають, чим відрізняються ці два документи. А деякі навіть вважають, що рекрутер із таким запитом вирішив повипендрюватися.
dev.ua розбирався, в чому різниця між CV (curriculum vitae) і резюме, в яких випадках і в яких компаніях потрібні ці документи, і чи можуть вони замінювати один одного.
«Розіслала 200+ резюме, фідбек поки негативний». Як вінницька лікарка тимчасово застрягла на порозі входу в IT
Софія Тимошенко — сімейна лікарка в одній із приватних лікарень Вінниці. Зі своїх 25-ти років 8 вона присвятила навчанню медичній справі та подальшій роботі у сфері. Проте сьогодні в дівчини є нова ціль — стати айтішницею. Наскільки можливо новачку безболісно «ввійти в IT» — читайте в нашому матеріалі.
Як скласти ідеальне IT-резюме для іноземного роботодавця: поради кар'єрної консультантки
Кар'єрна консультантка Юлія Шишенко в LinkedIn зауважила, що часто отримує запит від українських кандидатів із проханням створити резюме для конкретної країни. «Дуже часто кандидати вірять, що у конкретних країнах є власні суворі вимоги до резюме, і кандидату без них відмовлять, навіть якщо він підходить на вакансію», — повідомляє вона.
«Відмовили, навіть не глянувши в резюме, без жодної співбесіди». Розробник обурився рішенням GlobalLogic щодо його кандидатури. Історія з LinkedIn на 100+ коментарів
На ринку IT-рекрутингу новий скандал. Engineering Manager, Tech\Team Lead Владислав Михайлишин кілька днів тому написав обурений пост у LinkedIn щодо стандартів компанії GlobalLogic у спілкуванні з кандидатами.
Річ у тому, що Владислав отримав відмову від рекрутера, який, за словами інженера, не бачив резюме та не провів жодної співбесіди із кандидатом.
Айтішник поділився скріном листування з рекрутером GlobalLogic.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі
Також додам, що часто помічаю, як досвідчені розробники нехтують хорошим резюме, типу я маю багато досвіду навіщо мені ше з тим паритись? А варто. Конкуренцію ніхто не відміняв. Скільки б у вас досвіду не було — варто старатись.
Також додам, що часто помічаю, як досвідчені розробники нехтують хорошим резюме, типу я маю багато досвіду навіщо мені ше з тим паритись? А варто. Конкуренцію ніхто не відміняв. Скільки б у вас досвіду не було — варто старатись.
Я часто ділюся корисною інформацією в своєму телеграм каналі, тому запрошую туди: https://t.me/professional_software_wizard