💳 Trustee Plus — твоя персональна картка європейського банку: 3 хвилини і 10 євро 👉
Наталя ХандусенкоРобота
9 вересня 2024, 12:57
2024-09-09
Не робіть з резюме Вікіпедію. Ось поради HR-експертів, як скоротити своє CV
З 2018 по 2023 рік довжина резюме збільшилася майже вдвічі, тому що кандидати багато уваги приділяють своїм досягненням і навичкам, а також перераховують усі сертифікати та хочуть включити усі ключові слова з опису посади. Як не переборщити з розміром і на чому зробити акцент?
Використовуйте окремі розділи, щоб зробити своє резюме легким для читання
На відміну від «мети», яка колись займала перше місце, професійне резюме має зосереджуватися на тому, який внесок кандидат може зробити у компанію, розповіла Business Insider експертка із кар’єри LiveCareer Жасмін Ескалера.
Але, на відміну від мети, яка колись могла складатися з одного-двох речень, зараз резюме часто перевантажені інформацією про те, як довго працювали, різні навички та цінність, яку кандидат міг би принести на роботі.
Далі йде розділ про навички. Для людей, які претендують на посади з кількісно вимірюваними результатами, наприклад, у сфері продажів або маркетингу, може бути розумно додати розділ про кар'єрні досягнення. Після цього — досвід і, нарешті, освіта.
ШІ створює дуже загальні резюме
Хоча технологія може допомогти у складанні та перевірці резюме, ШІ також може нести свої ризики, каже Медлін Манн, коуч із кар’єри та генеральний директор Self Made Millennial.
ШІ створює дуже загальні резюме тому, що багато людей протягом тривалого часу писали резюме досить загальними способами, на яких потім навчався штучний інтелект.
Дві сторінки — це максимум
Як і раніше, новачкам радять робити резюме на одній сторінці. Більш досвіченим — дві.
«Якщо я отримую резюме на чотири чи п’ять сторінок, я вже внутрішньо стогну. Тому, що з таким резюме важче працювати», — каже Джеймс Нів, керівник відділу обробки даних на сайті Adzuna.
Він радить обмежитись однією сторінкою усім, хто має досвід до 5 років.
Зосередьтеся на своєму останньому досвіді
Оскільки роботодавців, як правило, цікавить ваша остання робота, найкраще зосередити розділ про досвід на останньому десятилітті або на останніх чотирьох посадах.
Для більшості досвіду, що виходить за рамки цього, часто достатньо вказати посаду або просто перерахувати місця роботи. Важливо, щоб резюме точно відображало кар'єрний шлях, але деталізація старого досвіду часто не є корисною для роботодавців.
«Якщо компанія проводить з вами співбесіду, а ви постійно повертаєтеся на 10 з гаком років назад, щоб відповісти на їхні запитання, це, ймовірно, зашкодить вам, — каже Медлін Манн. «Їх більше цікавить, чим ви займалися останнім часом».
CV чи резюме — ось у чому питання. Що кажуть рекрутери про ці документи для пошуку роботи в IT
Junior Manual QA Tester Юрій Ситніков шукає роботу вже майже рік. У його практиці — більше 100 відправлених резюме, 40 співбесід і стільки ж відмов, та майже в кожному з них обіцянки залишатися на зв’язку. Але, як розповідає герой, одного разу рекрутер, ознайомившись із резюме кандидата, попросив надіслати його CV. Судячи з коментарів під постом, небагато айтішників знають, чим відрізняються ці два документи. А деякі навіть вважають, що рекрутер із таким запитом вирішив повипендрюватися.
dev.ua розбирався, в чому різниця між CV (curriculum vitae) і резюме, в яких випадках і в яких компаніях потрібні ці документи, і чи можуть вони замінювати один одного.
«Розіслала 200+ резюме, фідбек поки негативний». Як вінницька лікарка тимчасово застрягла на порозі входу в IT
Софія Тимошенко — сімейна лікарка в одній із приватних лікарень Вінниці. Зі своїх 25-ти років 8 вона присвятила навчанню медичній справі та подальшій роботі у сфері. Проте сьогодні в дівчини є нова ціль — стати айтішницею. Наскільки можливо новачку безболісно «ввійти в IT» — читайте в нашому матеріалі.
Як скласти ідеальне IT-резюме для іноземного роботодавця: поради кар'єрної консультантки
Кар'єрна консультантка Юлія Шишенко в LinkedIn зауважила, що часто отримує запит від українських кандидатів із проханням створити резюме для конкретної країни. «Дуже часто кандидати вірять, що у конкретних країнах є власні суворі вимоги до резюме, і кандидату без них відмовлять, навіть якщо він підходить на вакансію», — повідомляє вона.
«Відмовили, навіть не глянувши в резюме, без жодної співбесіди». Розробник обурився рішенням GlobalLogic щодо його кандидатури. Історія з LinkedIn на 100+ коментарів
На ринку IT-рекрутингу новий скандал. Engineering Manager, Tech\Team Lead Владислав Михайлишин кілька днів тому написав обурений пост у LinkedIn щодо стандартів компанії GlobalLogic у спілкуванні з кандидатами.
Річ у тому, що Владислав отримав відмову від рекрутера, який, за словами інженера, не бачив резюме та не провів жодної співбесіди із кандидатом.
Айтішник поділився скріном листування з рекрутером GlobalLogic.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі