Безлім вакансій для пошуку intern та junior! Заходьте на jobs.dev.ua і розміщуйте вакансії! 🧑💻
Вікторія ГорбікТаке життя
10 травня 2022, 16:26
2022-05-10
Джуни більше не потрібні. 5 важливих висновків з дослідженння ринку праці в IT
DOU проаналізували майже 140 тисяч вакансій на jobs.dou.ua. І дізналися, як змінився ринок праці під час повномасштабного вторгнення росії. dev.ua публікує 5 найцікавіших висновків.
DOU проаналізували майже 140 тисяч вакансій на jobs.dou.ua. І дізналися, як змінився ринок праці під час повномасштабного вторгнення росії. dev.ua публікує 5 найцікавіших висновків.
Кількість вакансій різко скоротилась
Якщо коротко: різко зменшилась кількість вакансій, зараз їх близько 40% довоєнного рівня. Падіння стосується усіх категорій спеціалістів, проте зарплатні вилки поки що майже не змінилися.
Географія вакансій перемістилась у бік закордону
Різко змінилась географія вакансій: збільшилась частка вакансій для віддаленої роботи, а деякі українські компанії активно розміщують вакансії за кордоном (насамперед у Польщі). В той же час ця тенденція сповільнилась у квітні, порівняно з березнем.
Компаніям потрібні ті, хто продасть їх послуги
В квітні кількість вакансій спеціалістів рівня C-level / Architects вийшла на довоєнний рівень, а цей показник навіть трохи більше, ніж в минулому році — 58 вакансій на місяць.
Крім того значний темп росту, як для війни, у квітні тримають вакансії на позицію Sales спеціалістів. Кількість вакансій становить вже 70% від довійськового періоду.
Компанії майже не шукають HR-ів та тестувальників, проте найменше падіння серед вакансій для розробників, DevOps та дизайнерів. В вакансії спецілістів з обробки великих масивів даних стрімко зростають до більше 50% довоєнного показника.
Тобто наразі IT-компанії роблять упор на продаж своїх послуг. На відміну від мирних часів, коли вони мали велику кількість замовлень, тоді ключовим був пошук кваліфікованих кадрів на їх виконання.
Джунам, яких і до війни не балували великою кількістю вакансій, наразі буде ще складніше знайти роботу. Вакансії на цю позицію скоротились на 70% від довоєного часу. Хоча склали в квітні 215 вакансій на місяць.
Дані по вакансіям Trainee теж прагнуть до нуля.
Зросли зарплатні пропозиції розробників
На тлі зменшення вакансій розробників майже на 70% від початку війни та подальшого їх скорочення, хоч і з меншими темпами, заробітні плати їх зросли на 12,5%.
Подібні тенденції спостерігаються серед Product Manager, верхній показник вилки заробітної плати збільшився на 25% на тлі зменшення вакансій після війни на більше ніж 80%.
#Всратівакансії. ТОП-5 пропозицій про роботу, над якими глузують айтішники
Кількість вакансій в IT з початком війни скоротилася, та шедеврів серед них не поменшало. dev.ua зазвичай попросить дизайнерку Анну Лазурко, яка регулярно публікує у своєму LinkedIn вакансії з дивними та кострубатими описами та вимогами, робити добірку з таких «шедеврів». Ось тут можна почитати першу, другу та третю таку добірку.
Цьоготижнева добірка створена dev.ua за допомогою добре відомого у LinkedIn хештегу #всратівакансії. Насолоджуйтеся!
Два місяці пошуків, 80 відгуків, 12 співбесід і два офери. Як айтішник з Козятина із сертифікатом Google та двома пет-проєктами роботу шукав
Айтішник-початківець Максим Наталчук поділився в LinkedIn власним досвідом пошуку роботи. Хлопець, згідно профілю, працює National Information Management Officer (Data Analyst) в компанії iMMAP. Але омріяному оферу передував непростий шлях. З дозволу автора dev.ua публікує історію Максима про пошук роботи в IT.
«Незнання англійської можна пробачити тільки двірнику». HR в LinkedIn запитала про те, навіщо публікувати вакансії англійською. Ось що відповіли айтішники
HR з Дніпра Любов Ковалевська в LinkedIn обурилася тим, що компанії виставляють вакансії на джоб-сайтах англійською мовою. Айтішники швидко пояснили, в чому справа.