ТОП EVO Мельник про прискорену українізацію та міни у відео для dev.media 📼
Відділ новинТаке життя
10 травня 2022, 16:26
2022-05-10
Джуни більше не потрібні. 5 важливих висновків з дослідженння ринку праці в IT
DOU проаналізували майже 140 тисяч вакансій на jobs.dou.ua. І дізналися, як змінився ринок праці під час повномасштабного вторгнення росії. dev.ua публікує 5 найцікавіших висновків.
DOU проаналізували майже 140 тисяч вакансій на jobs.dou.ua. І дізналися, як змінився ринок праці під час повномасштабного вторгнення росії. dev.ua публікує 5 найцікавіших висновків.
Кількість вакансій різко скоротилась
Якщо коротко: різко зменшилась кількість вакансій, зараз їх близько 40% довоєнного рівня. Падіння стосується усіх категорій спеціалістів, проте зарплатні вилки поки що майже не змінилися.
Географія вакансій перемістилась у бік закордону
Різко змінилась географія вакансій: збільшилась частка вакансій для віддаленої роботи, а деякі українські компанії активно розміщують вакансії за кордоном (насамперед у Польщі). В той же час ця тенденція сповільнилась у квітні, порівняно з березнем.
Компаніям потрібні ті, хто продасть їх послуги
В квітні кількість вакансій спеціалістів рівня C-level / Architects вийшла на довоєнний рівень, а цей показник навіть трохи більше, ніж в минулому році — 58 вакансій на місяць.
Крім того значний темп росту, як для війни, у квітні тримають вакансії на позицію Sales спеціалістів. Кількість вакансій становить вже 70% від довійськового періоду.
Компанії майже не шукають HR-ів та тестувальників, проте найменше падіння серед вакансій для розробників, DevOps та дизайнерів. В вакансії спецілістів з обробки великих масивів даних стрімко зростають до більше 50% довоєнного показника.
Тобто наразі IT-компанії роблять упор на продаж своїх послуг. На відміну від мирних часів, коли вони мали велику кількість замовлень, тоді ключовим був пошук кваліфікованих кадрів на їх виконання.
Джунам, яких і до війни не балували великою кількістю вакансій, наразі буде ще складніше знайти роботу. Вакансії на цю позицію скоротились на 70% від довоєного часу. Хоча склали в квітні 215 вакансій на місяць.
Дані по вакансіям Trainee теж прагнуть до нуля.
Зросли зарплатні пропозиції розробників
На тлі зменшення вакансій розробників майже на 70% від початку війни та подальшого їх скорочення, хоч і з меншими темпами, заробітні плати їх зросли на 12,5%.
Подібні тенденції спостерігаються серед Product Manager, верхній показник вилки заробітної плати збільшився на 25% на тлі зменшення вакансій після війни на більше ніж 80%.
Як американський IT-фахівець українського походження потрапив до ЗСУ. Розповідь бабусі про онука-айтішника
Двоє вчителів з Миколаєва, чоловік і дружина похилого віку, рятуючись від війни, наприкінці березня виїхали з Миколаєва. Тепер живуть у нідерландській в’язниці у місті Бреда, яка перероблена під гуртожиток для тимчасових переселенців, та чекають, коли можна буде повернутись додому. Вони мають п’ятеро дітей і вже тринадцять онуків.
Один з онуків, директор та співробітник комп’ютерної фірми, яка займається адмініструванням та налагодженням комп’ютерних мереж, громадянин Америки, живе в Каліфорнії вже 15 років. З початку війни він прагнув захищати Україну на передовій зі зброєю в руках. У нього далеко не відразу вдалося потрапити до лав ЗСУ, для громадян інших країн це дуже складно, але тепер він там. Його бабуся розповіла журналісту dev.ua, який шлях йому довелося пройти.
На її прохання та з метою безпеки ім’я героя ми змінили. Імена бабусі та дідуся вони також просять залишити в таємниці. Далі пряме мовлення бабусі.
Найоптимальніші юрисдикції для реєстрації IT-компаній. Гайд по 5 країнам
С початку війни не тільки українцям, а й бізнесам теж інколи доводиться починати все з нуля.
Команда Eternity Law зібрала гайд по країнах, де швидше та простіше за все можна побудувати IT бізнес.
Про ситуацію з харківськими IT-компаніями та містом розповів співзасновник та член наглядової ради Харківського IT-кластера Олександр Колб в інтерв’ю для DOU. Ми зібрали його цитати на 10 ключових питань про Харків та ситуацію в галузі.