🚀 Trustee Plus - картка європейського банку і криптогаманець. Встанови додаток 👉
Марія БровінськаРобота
8 вересня 2022, 14:12
2022-09-08
Два місяці пошуків, 80 відгуків, 12 співбесід і два офери. Як айтішник з Козятина із сертифікатом Google та двома пет-проєктами роботу шукав
Айтішник-початківець Максим Наталчук поділився в LinkedIn власним досвідом пошуку роботи. Хлопець, згідно профілю, працює National Information Management Officer (Data Analyst) в компанії iMMAP. Але омріяному оферу передував непростий шлях. З дозволу автора dev.ua публікує історію Максима про пошук роботи в IT.
Хочу підтримати даним постом усіх починаючих айтішників, що шукають свою першу роботу; трішки поділитись власною історією та дати поради, що допомогли мені особисто через два місяці безупинного пошуку таки отримати бажаний оффер.
Моя особиста статистика: — два місяці пошуків; — близько 80 відгуків у компанії; — 12 компаній запросили на співбесіду; — усі співбесіди або частково, або повністю проходили англійською; — отримано 2 оффери, один довелось відхилити.
За моїми плечима на момент початку пошуку роботи був лише курс від Google та два самостійно зроблені проєкти з аналізу даних (на різних мовах програмування). В принципі, стандартний набір для новачка.
Щодо порад:
Вважаю, що сертифікат курсу без портфоліо навряд чи зацікавить рекрутерів чи доведе, що вас, новачка без досвіду, варто брати до уваги. Зробіть додатково один, два, або більше проєктів, що демонструють ваші релевантні навички. Є безліч сайтів з ідеями робіт для вашої спеціалізації (Kaggle для аналітиків та дата інженерів, Pinterest для дизайнерів, тощо).
Найефективнішим при пошуку роботи вважаю варіант шукати рекрутерів на LinkedIn (порадив би ще Djinni, але там чомусь більшість HR’ів заходять в мережу раз у місяць або просто ігнорують), додавати у контакти та писати їм у приватні (ні в якому разі не боятись). Саме після діалогів з рекрутерами кількість пропозицій на співбесіди у мене пішла стрімко вгору.
Наперед продумайте відповіді на питання щодо соціальних навичок. Будьте ви хоч на 100% готові до технічних питань, компанія може неочікувано відмовити, бо ви «занадто активний для даної вакансії», «занадто творчий», «недостатньо комунікабельний», чи ще щось.
Запитуйте зворотній зв’язок, навіть у кінці співбесіди (наприклад, «Чи могли б ви на даному етапі дати першу оцінку чи поради, що з моєї сторони було добре, а що потрібно покращити на майбутнє?»). Багато рекрутерів можуть зіскочити/проігнорувати, а багато хто дасть дійсно цінні поради, що саме треба удосконалити.
Вчіть/покращуйте англійську. Більшість компаній вимагають Intermediate level, і в більшості випадків хоча б частково співбесіда буде англійською. Знання мови на рівні А2-В1 і вище значно прискорить процес пошуку роботи.
Не бійтесь відгукуватись на вакансії, де вимагається досвід роботи. Пишіть натомість супровідний лист рекрутерам з посиланнями на свої практичні проєкти чи приклади, що демонструють ваші актуальні щодо вакансії навички. Ви здивуєтесь, але в багатьох випадках на вас звернуть увагу і запросять на співбесіду.
Не здавайтесь ні в якому разі і шукайте роботу до переможного, попри відмови та невдачі, і попри цілком природну невпевненість у власних можливостях! Ви уже готові та зможете!
Ну і виділіть трохи часу на підготовку якісного резюме.
#Всратівакансії. ТОП-5 пропозицій про роботу, над якими глузують айтішники
Кількість вакансій в IT з початком війни скоротилася, та шедеврів серед них не поменшало. dev.ua зазвичай попросить дизайнерку Анну Лазурко, яка регулярно публікує у своєму LinkedIn вакансії з дивними та кострубатими описами та вимогами, робити добірку з таких «шедеврів». Ось тут можна почитати першу, другу та третю таку добірку.
Цьоготижнева добірка створена dev.ua за допомогою добре відомого у LinkedIn хештегу #всратівакансії. Насолоджуйтеся!
«Пастка початківця». 5 найпоширеніших помилок джунів на співбесідах та як їх уникнути
Напевно, кожен хоч раз у своєму житті переживав ситуацію, коли після співбесіди замість запрошення на роботу приходила відмова. «Як же так? Це несправедливо!», — чимало з нас корили долю і не розуміли, що пішло не так. Катерина Нікітіна, SoftServe IT Academy Recruiter, розповіла про п’ять найпопулярніших помилок кандидатів-початківців на співбесідах.
«Незнання англійської можна пробачити тільки двірнику». HR в LinkedIn запитала про те, навіщо публікувати вакансії англійською. Ось що відповіли айтішники
HR з Дніпра Любов Ковалевська в LinkedIn обурилася тим, що компанії виставляють вакансії на джоб-сайтах англійською мовою. Айтішники швидко пояснили, в чому справа.
Знову #Всратівакансії. ТОП-5 неоковирних вакансій тижня в IT і не тільки
Кількість вакансій в IT з початком війни скоротилася, та шедеврів серед них не поменшало. dev.ua попросили дизайнерку Анну Лазурко, яка регулярно публікує у своєму LinkedIn вакансії з дивними та кострубатими описами та вимогами, робити добірку з таких «шедеврів».
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі