У районі залізничного вокзалу в Києві тестували роботу 5G від «Київстар»
Мобільний оператор «Київстар» розширює тестування зв’язку п’ятого покоління. Днями роботу 5G-мережі тестували в районі залізничного вокзалу Києва.
Мобільний оператор «Київстар» розширює тестування зв’язку п’ятого покоління. Днями роботу 5G-мережі тестували в районі залізничного вокзалу Києва.
Мобільний оператор «Київстар» розширює тестування зв’язку п’ятого покоління. Днями роботу 5G-мережі тестували в районі залізничного вокзалу Києва.
Про це повідомляє технічна спільнота ринку телекомунікацій України MZU. За даними фахівців, для роботи мережі у цьому секторі оператор використовує обладнання шведського вендора Ericsson у стандарті 5G NSA (Non-Standalone) у діапазоні n78.
Нагадаємо, що станом на травень 2026 року в Україні триває активна фаза пілотного впровадження 5G. Наприкінці квітня стало відомо, що майже 500 000 абонентів «Київстар» уже скористалися зв’язком п’ятого покоління у тестовому режимі.

Наразі основні пілотні зони зосереджені у трьох містах, де середня швидкість інтернету під навантаженням сягає 600–800 Мбіт/с. Найвищу ефективність технологія демонструє у Львові та Харкові, де на 5G припадає близько 40% усього мобільного трафіку.



