💳 Trustee Plus — твоя персональна картка європейського банку: 3 хвилини і 10 євро 👉
Олександр КузьменкоГаджети
19 серпня 2024, 11:06
2024-08-19
Британська ARM працює над власними ігровими відеокартами, щоб конкурувати з Nvidia
Британський виробник чипів ARM розробляє в Ізраїлі графічний процесор, який буде конкурувати з Nvidia, AMD та Intel, повідомляють джерела. За оцінками, над цим проєктом в ARM працює близько 100 інженерів.
Як пише Videocardz, ARM займається працює над GPU для ринку відеоігор, але водночас, як і продукти Nvidia, ця технологія також можливо буде використана для обробки ШІ.
ARM раніше працювала над кількома графічними процесорами, включно з серіями Mali та Immortalis, які зазвичай пропонуються як інтелектуальна власність, яку виробники чіпів можуть ліцензувати. Сама ARM не займається виробництвом та продажем графічних процесорів. Це стосується і центральних процесорів, які є основою її бізнесу з ліцензування дизайну чіпів.
Однак серії Mali та Immortalis є досить традиційними графічними процесорами, які призначені для обробки графіки. Але створення графічного процесора для обробки штучного інтелекту знаходиться на іншому рівні.
Архітектури ШІ та ігрових графічних процесорів Nvidia розробляються в тандемі та мають спільні елементи. Але між ШІ-чіпом Nvida вартістю $40 000 і навіть найдорожчими ігровими відеокартами існує велика різниця.
Раніше ARM не займалася створення графічних чипів такого класу, і не згадувалося, що такі плани були на стадії розгляду. Однак, з виходом серії Snapdragon X від Qualcomm для PC під управлінням Windows, було схоже, що GPU стануть вирішальним фактором при виборі між системами.
Відзначається, що ці чутки з’явилися через два роки після того, як NVIDIA вирішила відмовитися від планів придбання ARM.
«Чи є у мене талант, якщо комп’ютер може імітувати мене?». Штучний інтелект пише книги авторам Amazon Kindle. The Verge поспілкувався з авторами та виявив багато цікавого
Письменники-романісти використовують штучний інтелект для створення своїх творів. Видання про технології The Verge поспілкувалося з письменницею Дженніфер Лепп, яка випускає нову книгу кожні дев’ять тижнів, й дізналося про те, як працює штучний інтелект для написання романів. Наводимо адаптований переклад статті.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі