Марія БровінськаГаряченьке
28 листопада 2024, 10:55
2024-11-28
Незламний АТБ. Як найбільша українська мережа продовольчих супермаркетів живить 1250 магазинів навіть у блекаути й допомагає мати світло всім охочим
Холодний вечір листопада, коли росіяни вкотре випустили понад сотню шахедів, аби залишити українців без світла, виявився як ніколи холодним. Густонаселений район столичних Позняків для Ольги з чоловіком, як і для десятків тисяч місцевих, став схожим на суцільну темну пляму, де подекуди блимають фари автомобілів. Більшість із місцевих, хоч і мають з досвіду минулих років повербанки, лампи чи альтернативні джерела живлення, навряд чи зможуть вдома смачно повечеряти. Адже 25-поверхові будинки — повністю електрифіковані, без газу. Тобто нагріти принаймні чаю чи щось зварити нині, як і взагалі піднятися до квартири без ліфта, — задача із зірочкою. Велика надія для мешканців багатоповерхівок під час відключень — обладнані генераторами магазини та заклади громадського харчування, де можна випити гарячої кави, з’їсти свіжоспечений паніні та зарядити телефон. Для Ольги з чоловіком найближчим таким острівцем стабільного світла є магазин АТБ на районі, де, попри багатогодинні відключення, працює усе.
dev.ua побував у магазині й дізнався, як працюють острівці стабільності АТБ на столичних Позняках і не тільки.
Як дізнався dev.ua, станом на 25 листопада всі 1250 магазинів ТОВ «АТБ-МАРКЕТ» забезпечено дизельними електростанціями. Дві ДЕЗ забезпечують безперебійну роботу офісу АТБ під час відключень. А на деяких магазинах встановлено по дві малопотужні електростанції.
Завдяки цьому в магазинах працює ощадливе освітлення, касові зони та холодильники, де зберігаються швидкопсувні товари. Також такі засоби дозволяють відвідувачам зігрітися, тому мережа фіксує приріст потоку покупців до магазинів.
На закупівлю дизельних електростанцій компанія протягом трьох останніх років вже інвестувала 588 млн грн, ще 253 млн грн АТБ інвестувала у сонячні електростанції, які встановлюються в офісі та торгових точках для максимального комфорту працівників і покупців.
У компанії розповіли, що генератори й електростанції до найбільшої української продовольчої мережі постачають із країн Європейського Союзу та Туреччини. Також є обладнання українського виробництва з італійськими компонентами.
Альтернативний АТБ
Для безперебійної і якісної роботи магазину необхідно, щоб потужність альтернативного джерела безперебійного живлення становила мінімум 80 кВт, зазначають в АТБ. «Потужність залежить від площі магазину та кількості встановленого обладнання. Компанія намагається щороку знижувати споживання електричної енергії, впроваджуючи енергоощадні технології та переглядаючи концепцію магазинобудування», — додають в АТБ.
Наразі більшість альтернативних джерел енергії в мережі АТБ — дизельні електростанції. Пальне в АТБ постачають власним транспортом підрядні організації. «Для повноцінного функціонування магазину потрібно орієнтовно 20 л пального в годину», — повідомили dev.ua в АТБ.
Втім вже зараз, в осінньо-зимовий період, до 15% (в літній до 30%)споживання магазинів забезпечують сонячні електростанції. До кінця року заплановано встановлення СЕС у 40 торгових точках. Загальний план — значно більший — сонячна енергія має забезпечити живлення 187 магазинів, також на РЦ (розподільчий центр) заплановане будівництво СЄС проєктною потужністю 1.8 МВт.
Щобільше, наразі компанія пропагує енергонезалежність для всіх охочих і має дуже цікаві пропозиції.
Енергетична незалежність від АТБ — у кожну родину
Ідея програми виникла як відповідь на зростальний попит серед українців на альтернативні джерела енергії.
Нині АТБ стала постачальником обладнання для безперебійного живлення для всіх охочих. «Ми вирішили розширити асортимент, пропонуючи обладнання альтернативного живлення. Це дозволяє нашим клієнтам забезпечити енергетичну незалежність своїх будинків», — розповідають в АТБ. Компанія співпрацює з надійними постачальниками, які мають великий досвід у виробництві та постачанні обладнання для альтернативної енергетики. Обладнання постачається з країн, які є лідерами у виробництві сонячних панелей та інверторів, зокрема з Китаю.
Наразі придбати сонячні панелі та інвертори може кожен охочий клієнт АТБ у Києві, Дніпрі, та Львові. Сонячні панелі також доступні для жителів Запоріжжя. І для цього достатньо зробити кілька простих кроків.
Ознайомитися з моделями сонячних панелей та інверторів на сайті АТБ або в обраних магазинах АТБ.
Зробити передзамовлення на обраний товар через сайт або безпосередньо в магазині.
Підтвердити замовлення, обговоривши деталі з менеджером.
Здійснити оплату зручним способом для клієнта.
Отримати товар в обраному магазині.
Також АТБ забезпечує можливість передзамовлення з доставкою у найкоротші терміни в такі міста та населені пункти, як Кривий Ріг, Луцьк, Івано-Франківськ, Ужгород, Мукачево, Біла Церква, Умань, Черкаси, Чернігів, Ірпінь, Буча, село Гатне, село Погреби, село Зазим’я, село Крюківщина. Наразі вже понад 30 родин скористалися цією послугою і мають світло вдома завжди, незалежно від централізованого енергопостачання.
Тож сьогодні компанія АТБ це більше ніж продуктова мережа. Кожен магазин — це острівок затишку та гарантія продовольчої та енергетичної незалежності українців.