В Україні хочуть націоналізувати ще один великий банк. Ходять чутки, що мова про «Альфу». А в «Альфі» кажуть – немає підстав
У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт про виведення з ринку системно важливого банку під час війни.
У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт про виведення з ринку системно важливого банку під час війни.
У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт про виведення з ринку системно важливого банку під час війни.
Автори голова Податкового комітету Данило Гетманцев та перший заступник Ярослав Железняк та інші депутати.
За даними НБУ, до системно важливих банків України входять: «А-Банк», «Альфа-Банк», «Кредобанк», «ОТП Банк», «Ощадбанк», «Південний», «Приватбанк», ПУМБ, «Райффайзен Банк», «Таскомбанк», «Укргазбанк», «Укрексімбанк», «Укрсиббанк», «Універсал Банк».
Як розповів Железняк, пропонується надати Мінфіну право за пропозицією НБУ брати участь у виведенні з ринку системно важливого банку черкз підстави, які настали під час здійсненої рф агресії проти України.
Назву банку поки що ніхто не називає. Але топ-менеджер одного з учасників ринку розповів dev.ua наступне: «Мені підтвердили на рівні чуток, що „я чув від мого знайомого в НБУ, що це про Альфу“».
Не можемо прокоментувати, оскільки там немає згадки про конкретні фінустанови. Зі свого боку не бачимо підстав для таких кроків щодо Альфа-Банку Україна, оскільки Банк відповідає всім нормативам та має достатній запас ліквідності. Успішно пройшов всі стрес-тестування.
«Альфа-Банк Україна був і залишається системно важливим банком, фінансово стабільним та операційно прибутковим. Так, за 8 місяців 2022 року банк отримав операційний прибуток у 5 млрд гривень, а збитки, пов’язані виключно з формуванням резервів, що є циклічними ознаками для будь-яких криз і розформовуються після стабілізації», — повідомляє банк.
Як розповідав Железняк, націоналізація системно важливого банку відбуватиметься через процедуру його віднесення до категорії неплатоспроможних, однак не потребуватиме докапіталізації з боку держави — продаж банку за 1 грн буде проводитись незалежно від фактичного розміру регулятивного капіталу банку на день прийняття НБУ відповідного рішення.
Нещодавно очільник фракції «Слуга народу» в парламенті Давид Арахамія заявив про необхідність докапіталізації «Альфи» в $1 млрд. А ще раніше Wall Street Journal повідомило, що співвласник Альфа Банку — російський олігарх Михайло Фрідман — готовий внести $1 млрд в банк, якщо Україна переконає Велику Британію зняти з нього санкції.