Запорізькі винахідники створили наземні безпілотники для ЗСУ, що можуть перевозити до 800 кг вантажу: відео
Запорізькі конструктори-волонтери розробили безпілотні машини для фронту — наземні колісні дрони для транспортування вантажів і розвідки.
Запорізькі конструктори-волонтери розробили безпілотні машини для фронту — наземні колісні дрони для транспортування вантажів і розвідки.
Під час перших ходових випробувань колісного безпілотника він себе непогано зарекомендував: легко долає бездоріжжя і різні перешкоди. А з повним оснащенням він стане ефективним розвідувальним дроном, каже інженер-конструктор і керівник проєкту Андрій Шевченко.
«На поворотній вежі буде встановлено камеру для спостереження, також він буде обладнаний інфрачервоною камерою і камерою нічного бачення», — розповідає він.
Дрон управляється дистанційно. На цьому етапі випробувань завдання конструкторів — домогтися безперебійної роботи своєї машини, щоб радіосигнал управління був стійким навіть поблизу позицій противника.
«Зараз ми дуже багато зусиль віддаємо роботі над захистом від систем радіоелектронної боротьби, щоб можна було без перешкод керувати на відстані до 5 км, залежно від ландшафту», — пояснює керівник проєкту Андрій Шевченко проєкту FRЕЕДОМ.
На конструювання та складання дрона-розвідника волонтерам знадобилося близько трьох місяців. В основу розробки крім своїх ідей вони взяли рішення, закладені в деякі зразки будівельної колісної техніки. Машина вийшла маневрова, а головне — малошумна. Останнє було досягнуто завдяки електричному приводу.
«Він має повний електропривод, передня і задня платформи мають автономні приводи, а зверху — місце для розміщення додаткового вантажу», — пояснює Шевченко.
Друга модель дрона — вантажна. На основі вже отриманого досвіду цю машину конструювати було простіше — від моменту складання до випробувань минуло лише чотири тижні. Безпілотник призначений для транспортування вантажів на передову та евакуацію поранених. Він здатний нести на собі майже тонну провіанту.
«Його маса навантаження — 800 кг. Позаду буде борт із рівним майданчиком, щоб перевозити людей або вантаж, і доставити в потрібне місце», — повідомив Андрій.
Найближчими тижнями безпілотникам належить пройти підсумкові випробування. Автори проєкту сподіваються, що після них дрони передадуть українським військовим.