Китайська корпорація Baidu, яка раніше заявляла про перевагу свого чатбота Ernie Bot над ChatGPT, повідомила, що з 1 квітня відкриє користувачам безплатний доступ до цього ШІ.
Китайська корпорація Baidu, яка раніше заявляла про перевагу свого чатбота Ernie Bot над ChatGPT, повідомила, що з 1 квітня відкриє користувачам безплатний доступ до цього ШІ.
Серед причин такого кроку в Baidu називають «зниження витрат і технологічні вдосконалення». Ernie Bot буде безплатним на десктопних і мобільних пристроях, повідомляє Engadget.
Крім того, Baidu планує запустити функцію розширеного пошуку в той же день. Ця функція також буде безплатною і, матиме покращену здатність до міркувань.
Baidu почала пропонувати преміумфункції у своїй пошуковій системі наприкінці 2023 року. Вони були засновані на передових моделях штучного інтелекту, таких як ERNIE 4.0. Компанія брала за ці функції близько $8 доларів на місяць. Раніше Baidu заявила, що її модель штучного інтелекту Ernie 3.5 обігнала ChatGPT та GPT 4 від OpenAI у кількох важливих тестах.
Хоча Baidu була однією з перших великих китайських компаній, яка розгорнула власний чатбот зі штучним інтелектом на тлі зростання ChatGPT, вона мала труднощі з тим, щоб знайти для Ernie широке застосування. Водночас її домашні конкуренти, такі як чатбот Doubao від ByteDance і хайпова DeepSeek (який пропонує свого ШІ-асистента безплатно), мають більший попит у користувачів.
Baidu — не перша компанія, яка вирішила зробити свої ШІ-продукти доступнішими для користувачів. Наприкінці січня Microsoft зробила безплатною модель o1 від OpenAI для всіх користувачів Copilot на фоні популярності китайської DeepSeek.
А генеральний директор OpenAI Сем Альтман нещодавно детально описав плани компанії щодо моделей штучного інтелекту GPT-4.5 і GPT-5, яку теж зроблять частково безплатною. За його словами, компанія також працює над спрощенням взаємодії користувачів з ChatGPT.
«Чи є у мене талант, якщо комп’ютер може імітувати мене?». Штучний інтелект пише книги авторам Amazon Kindle. The Verge поспілкувався з авторами та виявив багато цікавого
Письменники-романісти використовують штучний інтелект для створення своїх творів. Видання про технології The Verge поспілкувалося з письменницею Дженніфер Лепп, яка випускає нову книгу кожні дев’ять тижнів, й дізналося про те, як працює штучний інтелект для написання романів. Наводимо адаптований переклад статті.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі