🚀💳 Trustee Plus - більше ніж криптогаманець з європейською платіжною карткою. Спробуй 👉
Марія БровінськаСтартап
14 липня 2024, 09:44
2024-07-14
Білл Гейтс розвиває новий екостартап: добуватиме аналог вершкового масла з CO2 і водню
Білл Гейтс підтримав каліфорнійський стартап, який вірить, що може виробляти жирний спред, схожий на вершкове масло, використовуючи лише вуглекислий газ і водень. І «вершкове масло» — це лише початок, адже в розробці також знаходяться молоко, морозиво, сир, м’ясо та тропічні олії.
Білл Гейтс підтримав каліфорнійський стартап, який вірить, що може виробляти жирний спред, схожий на вершкове масло, використовуючи лише вуглекислий газ і водень. І «вершкове масло» — це лише початок, адже в розробці також знаходяться молоко, морозиво, сир, м’ясо та тропічні олії.
Компанія Savor з Сан-Хосе використовує термохімічний процес для створення свого тваринного жиру, який не має впливу на навколишнє середовище як молочної промисловості, так і рослинних альтернатив.
«Вони почали з того, що всі жири складаються з різних ланцюжків атомів вуглецю і водню, — написав Гейтс у своєму блозі. — Потім вони поставили собі за мету створити ті самі ланцюжки з вуглецю і водню — без залучення тварин чи рослин. Зрештою, вони розробили процес, який включає в себе взяття вуглекислого газу з повітря і водню з води, їх нагрівання і окислення, щоб запустити поділ жирних кислот, а потім формулювання жиру».
«Ідея переходу на жири та олії лабораторного виробництва спочатку може здатися дивною, — пише Гейтс. — Але їхній потенціал для значного скорочення нашого вуглецевого сліду величезний. Використовуючи перевірені технології та процеси, ми стаємо на крок ближче до досягнення наших кліматичних цілей».
«Масло» Savor легко виробляти і масштабувати, але переконати людей замінити масло та інші молочні продукти на «експериментальні» продукти в осяжному майбутньому залишатиметься складним завданням. Проте Гейтс сподівається, що його підтримка зробить більше, ніж просто покладе початок розмові.
Великий виклик, за сдлвами мільярдера, полягає в тому, щоб знизити ціну так, щоб такі продукти, як Savor, стали доступними для широких мас — або за тією ж ціною, що й тваринні жири, або навіть дешевше. «Savor має хороші шанси на успіх, тому що ключові етапи їхнього процесу виробництва жирів вже працюють в інших галузях промисловості», — переконаний він.
«Процес не виділяє жодних парникових газів, не використовує сільськогосподарських угідь і менше тисячної частки води, ніж традиційне сільське господарство, — додав він. «І найголовніше, він дуже смачний — як справжній, тому що хімічно він таким і є».
Вас також кусають комарі? Розповідаємо про пристрій від українських стартаперів, який може цьому зарадити
Як зауважив нещодавно один військовий, якой побажав залишитись невідомим, орки, може, й не поцілять, а комарі точно зʼїдять. І від них потерпають зараз багато українців.
Позбавитись від комарів назавжди ефективно й екологічно допоможе гаджет Mosqitter. Цей стартап заснували дві українки — Анастасія Романова та Ольга Дьячук.
Ми вирішили нагадати, що може Mosqitter, про принципи його роботи та особливості, на злобу дня.
(текст від 21 жовтня 2021 року)
Кнопка здоров'я. Українці розробили систему, яка рятує пацієнтів стаціонару від смерті. Вони - переможці IT Arena Lviv 2022
Медичний психолог, який переїхав в Україну з Москви в 2014 році, Іван Осадчий, придумав систему, яка допомагає медсестрі і пацієнтові не втратити один одного в стаціонарі. Його стартап knopka вже працює в декількох лікарнях понад три роки не лише в Україні, а й у Польщі.
Повторюємо історію стартапу-переможця IT Arena Lviv 2022. Текст від 28 вересня 2022 року.