💳 Кожен. Повинен. Мати. Trustee Plus: криптогаманець і європейська платіжна картка з лімітом 50к євро 👉
Вікторія ГорбікЗброя
23 вересня 2023, 10:27
2023-09-23
Українські конструктори повідомили про завершення випробувального польоту прототипу БПЛА «ОКО-9» із повністю українським планером. Чим він особливий
СКБ «КіберАвіа» оприлюднили інформацію про проведення тестового польоту важкого електричного беспілотного літака з вертикальним злітом та посадкою прототипу БПЛА «ОКО-9».
«ОКО-9» — електричний безпілотник із повністю українським планером та значною частиною бортового обладнання українського виробництва.
Конструктори зазначають, що він запланований, як носій спеціального радіообладнання або система повітряного спостереження.
Пріоритетом розробки є простота експлуатації та швидке перенавчання коптерних пілотів на нову платформу.
Система знаходиться в розробці, фахівці розмістили відео одного із тестових польотів, який відбувся влітку 2023 зі злітною вагою 70 кг.
Переваги та особливості
Порівняно із «бензиновими» літаками має набагато менший рівень шуму (варіант комплектації ДВС також можливий і має, відповідно, більший час роботи). Крім того, має підвищену стійкість до поривів вітру в літаковому режимі (автоматичне вмикання підйомних двигунів для запобігання звалюванню) та можливість «зависання» над вибраною точкою.
Платформа «ОКО-9» сумісна із системою дістанційного керування «Шлейф», яка дозволяє повітряний моніторинг та керування бортом і всім бортовим обладнанням через мережу Інтернет із забезпеченням захисту інформації та мінімальною додатковою затримкою.
Типові сценарії використання
Робота без GPS: Вертикальний зліт, візуальний політ на глибину до 100 км, керована робота в зоні на висоті 500-1000 м до 30 хвилин, візуальне повернення, вертикальна посадка.
Робота з GPS + інерціальна система грубого орієнтування: Автоматичний вертикальний зліт, автоматизований політ на глибину 50 км, керована робота в зоні на висоті 300-1000 м до 60 хвилин, автоматизоване повернення, вертикальна автоматична посадка.
Робота з GPS + інерціальна система грубого орієнтування: Можливість виконання місії в повністю автоматичному режимі включно із автоматичним вертикальним злітом та автоматичною посадкою в режимі повного радіомовчання.
Технічні параметри
Заплановані параметри:
Розмах крил 5 м.
Злітна вага: до 70 кг.
Дальність зв’язку: 100 км (цифровий захищений лінк).
Швидкість: 100 км/год
Час роботи в повітрі: 150+ хвилин (включно із 2 хвилинами на вертикальний зліт та посадку).
23 школи дронів, які допоможуть навчитись керувати безпілотником. Куди звернутись, щоби стати оператором БПЛА
Про важливість безпілотників та, відповідно, операторів вже говорять дуже багато та скрізь. Військові чекають, що штати БпЛА в бригадах мають розширити, особливо після оголошення створення «Сил безпілотних систем».
До переліку із зібраних нами закладів, які навчають операторів БПЛА, додалась ще одна 23-тя в цьому списку школа. Додаємо школу операторів USMT та оновлюємо інформацію по іншим закладам.
Якщо ви знаєте, хто ще навчає пілотів для безпілотників, пишіть на пошту [email protected].
(оновлений текст від 22 липня 2022)
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Що це за машини та як вони працюють
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Імовірно, 7 таких транспортних засобів прибудуть до України до кінця цього року, вони призначені для евакуації поранених. Інші очікуються у 2023 році — їх будуть використовувати для очищення доріг. Нагадуємо, що це за зброя і що вона вміє.
Атлас зброї: Німеччина передає захисникам чергові MARS II. Які ще РСЗВ отримала Україна від західних партнерів та як вони працюють
Федеральне міністерство оборони Німеччини повідомило у Twitter, що у найближчі кілька тижнів Україні будуть передані чергові системи залпового вогню MARS II.
Раніше ми розповідали про те, які РСЗВ партнери надіслали на допомогу українським воїнам. Нагадуємо про це знову.
(Текст від 26 липня)
На український ударний дрон PUNISHER зібрали понад 1,3 млн грн. Що може гроза командних центрів ворога
Дмитро Томчук повідомив, що найлегші та найменші ударні дрони PUNISHER, які не мають аналогів у світі, тепер коштують $70 000. Виробник додав у комплекс ще одного безпілотника, і тепер їх там два. Дмитро пише, що Юлія Черешня та Павло Харузов зібрали на комплекс більше 1,3 млн грн.
Раніше він розповів журналісту dev.ua, що вміють ці «пташки», та чому саме вони можуть переламати хід війни на користь України.
(текст від 1 червня 2022 року)
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі