«Дії» виповнилося три роки. Незабаром — нові послуги: розмитнення та перереєстрація авто без походів в сервісні центри МВС
«Дії» виповнилося три роки. Зараз у застосунку доступні 14 цифрових документів і 25 послуг, на порталі — понад 90 сервісів.
«Дії» виповнилося три роки. Зараз у застосунку доступні 14 цифрових документів і 25 послуг, на порталі — понад 90 сервісів.
Які оновлення чекати в «Дії» найближчим часом і чому застосунок стає актуальним продуктом для експорту?
Про це в ефірі «Сніданку з 1+1» розповів віцепрем'єр-міністр — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
Під час повномасштабної війни «Дія» стала цифровим фундаментом держави. Продовжує працювати митниця, податкова, виплачуються пенсії. І все це можливо завдяки цифровізації. Зараз застосунком «Дія» користуються понад 18,7 млн українців, а порталом — більш як 22 млн. У роботі команди Мінцифри більш ніж десяти нових сервісів, які незабаром будуть доступні для українців.
«Ми активно працюємо над розмитненням авто в „Дії“. Технічно послуга майже готова, чекаємо на закон. Крім цього, в застосунку буде доступна перереєстрація авто в Дії без походів в сервісні центри МВС. Це буде революційна послуга, адже мало країн у світі, які можуть це зробити онлайн. Загалом до кінця року ми плануємо відцифрувати 100% всіх найпопулярніших держпослуг», — зазначив Михайло Федоров.
Попри повномасштабне вторгнення і першу у світі кібервійну, Дія продовжує розвиватися і стала затребуваним українським продуктом для експорту. Естонія вже впроваджує державний застосунок mRiik на базі «Дії». Мінцифра комунікує з країнами Європи, Африки та Азії, яким цікавий наш досвід.
Також міністр нагадав, що «Дія» не зберігає персональні дані користувачів. «Дію» створювали у 2019–2020 роках під час війни. Тому архітектура побудована, враховуючи всі ризики й можливі загрози.
За 3 роки «Дія» відцифрувала найпопулярніші й наймасовіші держсервіси, які необхідні людям від народження і протягом усього життя.