Вікторія ГорбікВійна
9 березня 2022, 16:19
2022-03-09
Волонтери створили сервіс пошуку безкоштовного житла для біженці Dopomagai.org
Вже запрацював сервіс для пошуку безкоштовного житла у безпечних містах України та за кордоном Dopomagai.org, який створили волонтери IT-спільноти. Про це повідомили в прес-релізі.
Вже запрацював сервіс для пошуку безкоштовного житла у безпечних містах України та за кордоном Dopomagai.org, який створили волонтери IT-спільноти. Про це повідомили в прес-релізі.
Сервіс створений з метою допомогти людям, які готові надати безкоштовне житло та прихисток біженцям з регіонів, уражених війною. Для цього вони можуть додати оголошення з детальною інформацією про поселення.
На сайті вже понад 1000 активних пропозицій щодо безкоштовного житла.
Оголошення біженці або ті, хто готовий надати житло, зможуть додати за посиланням shelter.dopomagai.org, або за номером телефону гарячої лінії 0(800)332238 (безкоштовно по території України). Волонтери-оператори цілодобово приймають дзвінки. Їх працює там вже більше 40 людей.
Гаряча лінія створена в першу чергу для літніх людей, які не мають смартфонів, щоб вони могли теж скористатись ресурсом. Або для тих, хто не має тимчасово доступу до мережі Інтернет.
Оператори також щоденно працюють над актуалізаціє оголошень та видаляють ті, де вже зайняті місця для поселення.
Крім того, надавачі житла отримують смс-нагадування з перевіркою стану актуальності та можуть видалити оголошення самостійно через вебсайт або зателефонувавши на гарячу лінію.
Ресурс дає можливість залишити відгук чи скаргу як на гостя, так і на хоста, який надає житло. ці звернення оператори перевіряють вручну для уникнення неприємних смитуацій та блокування шахраїв.
«Вже були випадки, коли шахраї під виглядом хоста вимагали переказати їм на карту плату за проживання заздалегідь. Таких шахраїв ми дуже швидко ідентифікуємо та блокуємо», — повідомляють у спільноті.
Волонтери також розмістили багато корисної інформації на основному вебсайті волонтерської організації «Допомагай» за посиланням dopomagai.org.
«У тяжкі часи війни люди допомагають один одному, навіть незнайомцям, розуміючи, що тільки згуртованість та взаємна допомога можуть наблизити всіх нас до перемоги та повернення до нормального стану життя. Отже питання довіри та безпеки є найважливішими факторами для такого сервісу, тому розробники shelter.dopomagai.org приділяють їм так багато уваги», — вважають волонтери.
«Те, що путін не здох, мітинги, YouTube та лінь». Що заважає айтішникам кодити?
На форумі DOU обговорюють досить цікаву тему: які шкідливі звички заважають айтішникам кодити. Розробники зізнаються, що заважають не тільки звички, а й інші моменти. Розповідаємо найцікавіше.
Як виїхати від війни на іспанські острови та облаштуватись там. Великий гайд від CRM Product Owner Uklon Олени Сінгай
Олена Сінгай, CRM Product Owner у компанії Uklon, як і сотні тисяч українців, тікала від війни за кордон. У результаті її прийняла сонячна Іспанія. Олена написала для dev.ua докладний гайд про те, як доїхати та влаштуватися в чужій країні. Ймовірно, багатьом цей текст може бути корисним.
«Я невиліковно відчуваю себе українкою». Project Manager Levi9 приміряла інше життя в Нідерландах, та врешті повернулася в Україну
Project Manager IT-комапнії Levi9 Марія Попова вимушено спробувала пожити за кордоном, як і тисячі інших українців. Проте зрозуміла, що життя за кордоном — не її. Примірявши інше життя, дівчина каже: «Я невиліковно відчуваю себе українкою». Марія розповіла dev.ua свою історію.