😍 Спробуй Новий Trustee Plus на дотик - твій криптогаманець і платіжна картка тут 👉
Олександр КузьменкоТаке життя
11 лютого 2025, 13:40
2025-02-11
Дослідження показало, що українські діти проводять онлайн 1–3 години на день, а підлітки — понад 3 години
До Дня безпечного інтернету компанія Google представила результати дослідження про безпеку дітей в інтернеті в Україні. Воно показує як діти користуються гаджетами та проводять час онлайн.
До Дня безпечного інтернету компанія Google представила результати дослідження про безпеку дітей в інтернеті в Україні. Воно показує як діти користуються гаджетами та проводять час онлайн.
Хто проводив дослідження
Дослідження було проведене компанією Topline, що спеціалізується на дослідженнях ринку, у серпні 2024 року на репрезентативній вибірці з 570 осіб в Україні, батьків віком від 18 до 65 років.
За даними дослідження, в Україні середній вік, коли батьки дають дітям власний смартфон, становить 8 років; до цього діти зазвичай ділять пристрої з іншими членами родини. Більше ніж половина батьків підлітків повідомили, що у їхньої дитини є комп’ютер.
Основною причиною, чому батьки дають своїм дітям телефон з підключенням до інтернету, вказано бажання бути з ними на зв’язку в будь-який момент.
Інфографіка: Google Україна
Основні тези з дослідження:
Час онлайн: Діти віком 5–8 років проводять в інтернеті 1–3 години на день, тоді як 79% підлітків 13–17 років — понад 3 години щодня.
Популярні ресурси: Найчастіше українські діти використовують освітні та розважальні додатки й вебсайти. Соціальні мережі особливо популярні серед підлітків — 73% користуються ними регулярно.
Встановлення обмежень: 70% батьків встановлюють правила щодо часу, який діти проводять за пристроями. Це частіше стосується молодших дітей, тоді як серед підлітків 36% користуються пристроями без обмежень у часі.
Зазначається, що 80% батьків обговорювали з дітьми питання безпеки в інтернеті протягом останнього року, незалежно від віку дитини. Розмови на цю тему починаються вже у віці 5–8 років. Водночас 53% батьків вважають, що невимушені розмови є найкращим способом навчити дітей цифрової безпеки. 22% віддають перевагу використанню технологій батьківського контролю, але застосування таких рішень зменшується з віком дитини.
«Льох для міських жителів». 17-тирічна хмельничанка створила екохолодильник: як він працює, де можна використати технологію та за що вона вдячна коронавірусу
Сімнадцятирічна випускниця Славутського ліцею на Хмельниччині, МАНівка Єлизавета Герасимчук, створила прототип екохолодильника, який працює від сонячних панелей та акумуляторів. Прототип дівчина презентувала на багатьох українських конкурсах та олімпіадах. Зокрема, попри повномасштабну війну росії в Україні, Ліза посіла третє місце у категорії Технічні науки, підкатегорія авіа- та ракетобудування, машинобудування і робототехніка, у фіналі щорічного Конкурсу-захисту науково-дослідних робіт учнів-членів Малої академії наук України, та може взяти участь у міжнародних олімпіадах і конкурсах від МАН.
dev.ua вона розповіла подробиці розробки та наступні ідеї, а також свої плани на наукове майбутнє.
Як ламають відео-ігри та викладають їхні піратські копії? Розповідає програміст
Що, юний хакер, тобі цікаво, які ігри ще досі не крякнули? Тоді мерщій читай цю статтю. Нижче ми розглянемо, які технології використовуються для захисту ігор від злому. Також не пройдемо повз рекордсменів. Дізнаємося про рекордний час, за який вдалося зламати гру. Та розглянемо справжніх «міцних горішків».