Співзасновник «Вікіпедії» Джиммі Вейлз вважає, що люди матимуть перевагу над штучним інтелектом протягом наступних 20-30 років. Він також поділився думками про X (Twitter), фінансування «Вікіпедії» та корисність ШІ.
Про це Джиммі Вейлз розповів Axios на Web Summit в Лісабоні, Португалія. На його думку, ChatGPT і його конкуренти «насправді досить погані» і «все ще далекі від того, щоб бути надійним джерелом».
Він визнав, що генеративний ШІ вдосконалюється, але застеріг від «справді ледачого панічного алармізму» щодо цієї технології. Після початкового хайпу довкола ChatGPT він бачить відносно обмежене використання великих мовних моделей у вдосконаленні «Вікіпедії». Хіба що для «мозкового штурму» способів заповнити прогалин на сайті.
Щоб вийти за рамки «правдоподібної нісенітниці», Вейлз запропонував розробникам ШІ переконатися, що їхні сервіси надають цитати, які підтверджують заявлені факти.
Вейлз також сказав, що немає часу на Ілона Маска, і зізнався, що нічого не знає про новий чат-бот Маска Grok, якого нещодавно висміяв Сем Альтман. Засновник «Вікіпедії» також відкинув X (Twitter), що належить Маску, як «не надто надійне джерело правди».
Минулого місяця Маск запропонував мільярд доларів за перейменування Wikipedia на Dickipedia і замислився, чому Wikimedia Foundation потрібні мільйони доларів на її підтримку. Раніше Вейлз розкритикував Маска за цензуру критиків президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана напередодні вирішальних виборів. Маск підкорився вимогам Туреччини щодо обмеження контенту, що не сподобалося Вейлзу.
За словами Вейлза, Google платить «Вікіпедії» за певні послуги з обробки даних, і він був би радий, якби інші великі компанії «вклали трохи грошей» у Фонд «Вікімедіа». Але він рішуче налаштований уникнути «залежності від п’яти технологічних компаній» через угоди з ліцензування даних.
Крім цього, засновник «Вікіпедії» анонсував бета-версію проєкту під назвою TrustCafe.io, який, за його словами, є онлайн-спільнотою, що надає владу своїм найбільш довіреним учасникам.