Олександр КузьменкоГаряченьке
23 жовтня 2023, 13:23
2023-10-23
Маск запропонував мільярд доларів за перейменування Wikipedia на Dickipedia і замислився, чому Wikimedia Foundation потрібні мільйони доларів на її підтримку
Ілон Маск продовжує… бути Ілоном Маском. Черговим об'єктом витівок ексцентричного мільярдера стала найбільша у світі інтернет-енциклопедія Wikipedia. Спочатку його зацікавило, навіщо вона збирає стільки коштів на підтримку своєї роботи, а згодом пообіцяв заплатити мільйон доларів її авторам, якщо вони змінять назву на Dickipedia («Членопедія»).
Ілон Маск продовжує… бути Ілоном Маском. Черговим об'єктом витівок ексцентричного мільярдера стала найбільша у світі інтернет-енциклопедія Wikipedia. Спочатку його зацікавило, навіщо вона збирає стільки коштів на підтримку своєї роботи, а згодом пообіцяв заплатити мільйон доларів її авторам, якщо вони змінять назву на Dickipedia («Членопедія»).
Про це Маск написав у своєму акаунті в соцмережі Twitter, яку він вже перейменував в X. Мільярдер опублікував скріншот з Wikipedia зі зверненням засновника Джиммі Вейлза з проханням донатити на підтримку роботи проєкту.
«Ви коли-небудь замислювалися, навіщо Wikimedia Foundation потрібно так багато грошей? Вони точно не потрібні для того, щоб керувати Вікіпедією. Ви можете буквально вмістити копію всього тексту на своєму телефоні! То на що ж потрібні гроші? Допитливі уми хочуть знати…», — додав Ілон Маск.
Скріншот посту Ілона Маска з приміткою від спільноти
Цікаво, що спільнота X додала примітку до цього посту, в якій вказувалося, що текстова копія англійської версії Wikipedia важить справді всього 51 GB, загальний обсяг всіх файлів та текстових версій Wikipedia різними мовами сягає вже 428 TB. В примітці стверджувалося, що у 2022 році Wikimedia Foundation отримала $154 млн пожертв, при $145 млн витрат на підтримку роботи проєкту. Наразі ця примітка видалена з під публікації Маска.
Пізніше Ілон написав, що готовий заплатити мільярд доларів Wikimedia Foundation, якщо та перейменує Wikipedia на Dickipedia, що можна перекласти як «Членопедія».
I will give them a billion dollars if they change their name to Dickipedia https://t.co/wxoHQdRICy
Раніше засновник Wikipedia Джиммі Вейлз розкритикував Маска за цензуру критиків президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана напередодні вирішальних виборів. Маск підкорився вимогам Туреччини щодо обмеження контенту, що не сподобалося Вейлзу. Він зазначив, що Wikipedia зіткнулася з подібною ситуацією, але відстояла свободу вираження поглядів, навіть звернувшись до Верховного суду Туреччини для її захисту.
На критику Маск відповів: «Вибір полягає в тому, щоб повністю закрити Twitter або обмежити доступ до деяких твітів. Що ви хочете?»
Як відомо, Wikipedia була заблокована в Туреччині понад два роки через законодавство країни, що дозволяє забороняти сайти, які вважаються непристойними або такими, що становлять загрозу національній безпеці.
«Я відчуваю себе обдуреною Ілоном Маском». Секс-працівниці скаржаться, що преміумпідписка на X (Twitter) не рятує їхній відвертий контент від блокування
«Намагався підкорити космос, але щось пішло не так». Як Руслан Стефанчук, Хосе Андрес, Пол Массаро та інші відреагували на мем Ілона Маска, який висміює Зеленського
«У США тестувальник може отримувати $100 000 і навіть $500 000 на рік». Історія релокейту дніпровської IT-родини, де чоловік працює в EPAM, а дружина влаштувалася в Tesla
Марк і Вікторія Терещенки — IT-подружжя. Він працює на позиції Lead Test Automation Engineer у компанії EPAM, вона — Software QA Engineer у Tesla. У серпні 2021 року пара разом з 1-річним сином здійснила релокейт до США за L візою. Ми зв’язалися з українською родиною та поговорили про труднощі переїзду, зарплату в Америці та специфіку роботи в компанії Ілона Маска.
«Життя — це більше, ніж просто вирішення однієї проблеми за іншою». Ілон Маск написав колонку в китайському медіа. Які плани техногенія на найближче майбутнє?
Бізнесмен Ілон Маск написав колонку про сталу енергетику, мозкові імпланти та дослідження космосу в китайському виданні, що належить національній агенції з контролю за інтернетом та цензурою. Англійською текст переклав журналіст китайського держвидання «Сіньхуа» Янь Лю. Ми адаптували допис українською.