Наталя ХандусенкоВійна
4 липня 2023, 11:12
2023-07-04
Ювелір із Рівного виготовляє безшумні електробайки для військових. Частину деталей друкує на 3D-принтері
Рівнянин Іван Шевченко власноруч виготовляє електробайки. Перший змайстрував собі під час бензинової кризи весною 2022 року. Потім почав робити для військових: уже зібрав 10, а 2 зараз в процесі. Чоловік намагався зробити двоколісний якомога малобюджетним, вийшло це з п’ятої спроби.
Рівнянин Іван Шевченко власноруч виготовляє електробайки. Перший змайстрував собі під час бензинової кризи весною 2022 року. Потім почав робити для військових: уже зібрав 10, а 2 зараз в процесі. Чоловік намагався зробити двоколісний якомога малобюджетним, вийшло це з п’ятої спроби.
Іван — за професією ювелір. Захоплюється виготовлянням маленьких моделей автомобілів із дорогоцінних металів. Ідея робити екологічний електротранспорт виникла, коли російські війська почали обстрілювати нафтобази у різних регіонах України.
Джерело: horyn.info
Технічні моменти
— Електробайк не боїться вологи й майже безшумний, непомітний для тепловізора (за словами військових).
— Запас ходу до 155 км при умові міської їзди, підвіска має великі ходи, також великий спектр регулювання.
— Акумулятори незнімні, зафіксовані всередині. Дають можливість їздити водію вагою 120 кг.
— Заряджається до 4 години від розетки. Крім того, як пише «5 канал», від байка можна заряджати також гаджети. Наприклад, місткість батареї дає змогу зарядити телефон приблизно 100 разів.
— На кожному виробі написано Made in Ukraine.
Як сказали Івану Шевченку військові-дронщики, його електробайки використовують також для підвезення амуніції до позицій зв’язківців.
Дрібні деталі, яких не може придбати в Україні, друкує на 3D-принтері. Інші запчастини купує за власні гроші. Кожен байк обов’язково випробовує — наїжджає десятки кілометрів. Незабаром винахідник планує свій екологічний електротранспорт запатентувати.
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Що це за машини та як вони працюють
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Імовірно, 7 таких транспортних засобів прибудуть до України до кінця цього року, вони призначені для евакуації поранених. Інші очікуються у 2023 році — їх будуть використовувати для очищення доріг. Нагадуємо, що це за зброя і що вона вміє.
Атлас зброї: Німеччина передає захисникам чергові MARS II. Які ще РСЗВ отримала Україна від західних партнерів та як вони працюють
Федеральне міністерство оборони Німеччини повідомило у Twitter, що у найближчі кілька тижнів Україні будуть передані чергові системи залпового вогню MARS II.
Раніше ми розповідали про те, які РСЗВ партнери надіслали на допомогу українським воїнам. Нагадуємо про це знову.
(Текст від 26 липня)
На український ударний дрон PUNISHER зібрали понад 1,3 млн грн. Що може гроза командних центрів ворога
Дмитро Томчук повідомив, що найлегші та найменші ударні дрони PUNISHER, які не мають аналогів у світі, тепер коштують $70 000. Виробник додав у комплекс ще одного безпілотника, і тепер їх там два. Дмитро пише, що Юлія Черешня та Павло Харузов зібрали на комплекс більше 1,3 млн грн.
Раніше він розповів журналісту dev.ua, що вміють ці «пташки», та чому саме вони можуть переламати хід війни на користь України.
(текст від 1 червня 2022 року)
США в черговому пакеті допомоги надасть Україні дрони Switchblade 600. Подробиці про ці та інші «пташки», якими користуються українські захисники
Серед списку допомоги, яку пропонує Пентагон, є дрони-камікадзе Switchblade 600, які офіційний Київ просив передати раніше.
Контракт на дослідження та розробку для 10 дронів SwitchBlade 600 виробника Aerovironment, очікується протягом наступних 30 днів, заявила прес-секретар Пентагона Джессіка Максвелл в електронному листі до News Defense.
Ми зібрали список дронів, які використовують українці проти ворога, в тому числі і подробиці про Switchblade 600.
(текст від 17 травня 2022)