За інформацією розробників, що оприлюднена у Facebook, потужний засіб радіоелектронної боротьби використовується ефективно в парі з оператором, оснащеним аналізатором і направленою антеною, який моніторитиме ефір на наявність характерних «ріжків» радіочастот і визначатиме напрямок польоту «Ланцета». Після цього військовий може застосувати антидронову рушницю і придушити канали управління БПЛА, щоб останній впав на землю або повернувся до місця запуску.
«Ми зібрали експериментальну рушницю якраз для протидії „Ланцетам“», — підкреслили виробники. Поки що вони вказують тільки на деякі технічні особливості розробки, обіцяючи всю інформацію опублікувати дещо пізніше.
Характеристики девайсу наступні:
потужність — 50 Вт;
тип антени — спрямована 8 Дб;
автономність — 2 години роботи від батареї.
Крім того, у пристрої передбачено порт підключення зовнішніх акумуляторних батарей, які подовжують час роботи на 3–4 години.
Нагадаємо, підприємство «Антидрон Україна» розташоване в Мукачеві Закарпатської області на Закарпатті. Антидронові рушниці тут виготовляють лише три людини: одна працює тільки з акумуляторами, а дві інші роблять усе інше. Очільник виробництва додав, що він сам контролює якість збору військової техніки, зв’язується із замовниками та відправляє антидронові рушниці. Замовляють їх у жителя Мукачева як самі бійці ЗСУ, так і волонтери.
23 школи дронів, які допоможуть навчитись керувати безпілотником. Куди звернутись, щоби стати оператором БПЛА
Про важливість безпілотників та, відповідно, операторів вже говорять дуже багато та скрізь. Військові чекають, що штати БпЛА в бригадах мають розширити, особливо після оголошення створення «Сил безпілотних систем».
До переліку із зібраних нами закладів, які навчають операторів БПЛА, додалась ще одна 23-тя в цьому списку школа. Додаємо школу операторів USMT та оновлюємо інформацію по іншим закладам.
Якщо ви знаєте, хто ще навчає пілотів для безпілотників, пишіть на пошту [email protected].
(оновлений текст від 22 липня 2022)
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Що це за машини та як вони працюють
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Імовірно, 7 таких транспортних засобів прибудуть до України до кінця цього року, вони призначені для евакуації поранених. Інші очікуються у 2023 році — їх будуть використовувати для очищення доріг. Нагадуємо, що це за зброя і що вона вміє.
Атлас зброї: Німеччина передає захисникам чергові MARS II. Які ще РСЗВ отримала Україна від західних партнерів та як вони працюють
Федеральне міністерство оборони Німеччини повідомило у Twitter, що у найближчі кілька тижнів Україні будуть передані чергові системи залпового вогню MARS II.
Раніше ми розповідали про те, які РСЗВ партнери надіслали на допомогу українським воїнам. Нагадуємо про це знову.
(Текст від 26 липня)
На український ударний дрон PUNISHER зібрали понад 1,3 млн грн. Що може гроза командних центрів ворога
Дмитро Томчук повідомив, що найлегші та найменші ударні дрони PUNISHER, які не мають аналогів у світі, тепер коштують $70 000. Виробник додав у комплекс ще одного безпілотника, і тепер їх там два. Дмитро пише, що Юлія Черешня та Павло Харузов зібрали на комплекс більше 1,3 млн грн.
Раніше він розповів журналісту dev.ua, що вміють ці «пташки», та чому саме вони можуть переламати хід війни на користь України.
(текст від 1 червня 2022 року)
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі