💳 Trustee Plus — твоя персональна картка європейського банку: 3 хвилини і 10 євро 👉
Олександр КузьменкоВійна
12 серпня 2024, 12:41
2024-08-12
Міноборони обговорює з МОЗ впровадження електронних направлень на ВЛК у «Резерв+»
Міністерство оборони наразі консультується з Міністерством охорони здоров’я про те, як впровадити електронні направлення на ВЛК через «Резерв+» як для військовозобов’язаних, так і для військовослужбовців.
Заступниця міністра оборони з питань цифровізації Катерина Черногоренко розповіла в коментарі «Українській правді», що найімовірніше, в такому направленні буде QR-код, за яким лікарі ВЛК зможуть ідентифікувати людину.
Вона додала, що Міноборони також працює з МОЗ над створенням електронної системи для військових лікарів, в якій відображатиметься вся інформація про лікування бійців. Заступниця міністра оборони уточнила, що зараз такі дані можна отримати в центральній базі будь-яких госпіталю або лікарні, якщо зробити запит.
На її думку, необхідно створити окрему базу з історіями лікування або реабілітації бійців для зручності роботи військових лікарів. Черногоренко уточнила, що такий механізм планується впровадити до кінця 2024 року.
У травні, під час запуску застосунку «Резерв+», Черногоренко говорила, що Міноборони планує додати функцію направлень на ВЛК у найближчих оновленнях «Резерв+». «Тобто фактично не здійснюючи візит до ТЦК і СП для того, щоб винятково отримати направлення на ВЛК, ми зможемо його в зручному вигляді отримати в застосунку», — сказала вона.
У червні Черногоренко також розповідала, що до мобільного застосунку «Резерв+» скоро будуть додані нові функції, зокрема, електронне направлення на проходження ВЛК, а також онлайн-рекрутинг та онлайн-начання.
«Ми хочемо достатньо швидко закрити найрозповсюдженіші кейси, щоб „Резерв+“ став абсолютно цифровим аналогом ТЦК, і всі сервіси, які можна автоматизувати, не забирали час і ресурси наших громадян», — пояснила вона в інтерв’ю NV.
«Цукерки набагато зручніші». На що схожі канабісні маркетплейси США та чому Україні так важко дається шлях легалізації
В Україні було немало спроб легалізації медканабісу: у 2016, 2019, 2020 і 2021 роках. Усі вони виявилися провальними. У червні 2022 року Кабмін підтримав законопроєкт, який дає змогу купувати та виробляти канабіс для медичних і наукових цілей. Найуспішніше канабісна індустрія сьогодні розвивається в США. Там ринок легального канабісу до 2030 року становитиме $40 млрд. Журналісти dev.ua Дмитро Бунецький та Олексій Дзюба розбиралися, що відбувається з легалайзом в Україні, як працює канабісний ринок США та чи зможе наша країна піти стежкою західного партнера.
Як айтішникам долучитися до Центру інновацій Міноборони? Представник відділу відповів на ключові запитання
Центр інновацій і розвитку оборонних технологій Міноборони шукає спеціалістів. Про це ми писали тут. Але в процедурі не все зрозуміло. Артем Мартиненко, представник Центру інновацій і розвитку оборонних технологій, надав кореспонденту dev.ua роз’яснення щодо ряду проблем, пов’язаних із пошуком спеціалістів.