Згідно матеріалів справи, 6 серпня суддя Рахівського райсуду розглянув матеріали справи, що надійшли від відділення інспекторів прикордонної служби, щодо програміста EPAM, який, за свідченням прикордонників здійснив спробу незаконного перетину кордону.
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення, програміст спільно з двома іншими чоловіками 15 червня 2024 року близько 10:45 був виявлений у контрольованому прикордонному районі на напрямку прикордонного знаку № 410, поблизу залізничної станції Ясіня під час спроби незаконного перетинання державного кордону з України до Румунії поза встановленими пунктами пропуску через державний кордон України у складі групи осіб.
Своїми діями громадянин України програміст, переконані прикордонники, порушив вимоги ст. 9, ст. 12 Закону України «Про державний кордон Украйни».
В судовезасідання програміст не з’явився. При цьому, у матеріалах справи міститься письмова заява обвинуваченого, в якій він просить справу розглянути без його участі, свою провину не визнає.
Дослідивши матеріали справи, суд прийшов до висновку, що провадження у справі слід закрити за відсутністю в діях програміста події та складу адміністративного правопорушення.
Зокрема в матеріалах справи відсутні належні та допустимі докази того, що він вчинив спробу незаконного перетинання державного кордону з України до Румунії поза встановленими пунктами пропуску. А протокол складений на підставі припущень працівника відділу прикордонної служби, які не підтверджуються доказами.
За викладених вище обставин, суд вважає, що сам по собі факт присутності особи у населеному пункті, розташованому поруч із державним кордоном, не доводить умислу цієї особи направленого на незаконний перетин кордону і факт спроби перетинання державного кордону України будь-яким способом поза пунктами пропуску через державний кордон України.
Суд постановив справу про адміністративне правопорушення у відношенні програміста закрити у зв`язку з відсутністю у його діях складу адміністративного правопорушення.
Судовий збір у сумі 605,60 грн копійок віднести за рахунок держави.
На постанову може бути подана апеляційна скаргадо Закарпатського апеляційного суду через Рахівський районний суд Закарпатської області протягом 10 діб з дня винесення постанови.
«У США тестувальник може отримувати $100 000 і навіть $500 000 на рік». Історія релокейту дніпровської IT-родини, де чоловік працює в EPAM, а дружина влаштувалася в Tesla
Марк і Вікторія Терещенки — IT-подружжя. Він працює на позиції Lead Test Automation Engineer у компанії EPAM, вона — Software QA Engineer у Tesla. У серпні 2021 року пара разом з 1-річним сином здійснила релокейт до США за L візою. Ми зв’язалися з українською родиною та поговорили про труднощі переїзду, зарплату в Америці та специфіку роботи в компанії Ілона Маска.
Три інсайти від Міноборони про військовий облік жінок із 1 жовтня: чи дійсно треба ставати на облік усім, чи обмежується право на виїзд і чи каратимуть ухилянток