Олександр КузьменкоГроші
27 вересня 2023, 17:54
2023-09-27
Epic Games відмовилась виплатити росіянам $200 000 призових за перемогу в турнірі з Fortnite
Професійні гравці в Fortnite з росії з ніками Putrick і SizzY здобули перемогу на FNCS (Fortnite Champion Series) у серпні. Тепер стало відомо, що компанія Epic Games відмовилась виплатити їм грошовий приз, тому що вони мають громадянство рф.
Професійні гравці в Fortnite з росії з ніками Putrick і SizzY здобули перемогу на FNCS (Fortnite Champion Series) у серпні. Тепер стало відомо, що компанія Epic Games відмовилась виплатити їм грошовий приз, тому що вони мають громадянство рф.
На це звернув увагу кіберспортивний оглядач Джейк Лакі у своєму X (Twitter). За словами Putrick, його разом з напарником організатори дискваліфікували з наступного турніру з призовим фондом в $4 млн. та відмовляються виплатити близько $200 000 за перемогу на попередньому змаганні.
«Ми скоро отримаємо візи, витратили на це багато грошей, часу і просто стали жертвами шахрайства. Все тому, що у нас російські паспорти, і ми нічого не можемо з цим зробити», — скаржиться росіянин.
Він зауважив, що його напарнику SizzY всього 17 років, тому «ніяким чином не може впливати на політику», але все одно несе за неї покарання.
Як відзначив Джейк Лакі, правила Epic Games вже досить давно забороняють гравцям з країни-агресора брати участь в турнірах. Тому йому «прикро, що цим двом гравцям взагалі дозволили змагатися і виграти».
Таблиця результатів турніру FCNS, де перемогли росіяни. Зображення: Putrick
Але вже в наступному твіті почав жаліти росіян. «Я по-справжньому співчуваю дитині, яка грала і заробила гроші, що могли змінити її життя, а тепер їй кажуть, що вона не може отримати свій чек або поїхати на захід з призовим фондом у $4 млн. через країну походження, це просто відстій», — написав кіберспортивний журналіст.
Він також додав, що Putrick йому розповів, що має банківський рахунок у Казахстані, і брав участь у FCNS з Білорусі.
В Epic Games наразі ніяк прокоментували ситуацію з російськими кіберспортсменами.
Cancel russia? Як пов'язані кіберспорт і війна рф проти України та чи зможуть команди замінити російських гравців
Війна вбиває кіберспортивну індустрію, чи навпаки — затишшя перед розквітом і вже без участі гравців із сусідньої країни-агресора? Це питання поставили собі журналісти BBC Україна. Вони поговорили з трьома учасниками кіберспортивних змагань. Публікуємо найцікавіше зі статті.
5 книжок українською мовою, що дають перше уявлення про геймдев
У 2022 році всім уже зрозуміло — ігрова індустрія нікуди йти не збирається, натомість лише зміцнює позиції. За даними аналітиків, сумарна вартість гейм-ринку складе близько 260 млрд доларів до 2025-го, а вже зараз хоч у щось грають понад 2.5 млрд людей по всьому світу.
При цьому людині, яка раніше відеоіграми не цікавилася, може бути складно вдатися до всіх нюансів сфери. Адже своїх термінів та особливостей у ній вистачає. Тому ділимося добіркою з п’яти книг українською мовою, які допоможуть отримати перше уявлення про геймдев.
Голлівудські художники, NFT з Мінцифри та підтримка від «Мандалорця». Як український геймдев із діаспори допомагає Україні
Навіть на іншому кінці землі українці завжди допомагатимуть українцям, залучаючи всі можливі зв’язки та ресурси. Ось і українські фахівці з геймдева, які працюють у великих американських компаніях, знайшли спосіб допомагати рідній країні здалеку.
Ми поспілкувалися з одним з учасників ініціативи Games for Ukraine Дмитром Тарабановим, Senior Level Designer у канадській компанії Digital Extremes. Дмитро живе в Канаді понад 7 років, а сам із Миколаївської області. Довго жив у Харкові та працював у студії GameLoft. Наразі разом з іншими айтішниками з діаспори він збирає кошти для допомоги України. Ось ця історія.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі