🚀💳 Trustee Plus - більше ніж криптогаманець з європейською платіжною карткою. Спробуй 👉
Наталя ХандусенкоГаряченьке
11 квітня 2025, 13:28
2025-04-11
«Епіцентр» хотів оскаржити рішення суду за допомогою ChatGPT: чи вдалося це компанії
У Північному апеляційному господарському суді, м. Київ, розглядалася апеляційна скарга ТОВ «Епіцентр К», де компанія просила суд спростувати чи підтвердити обставини встановлені попереднім рішенням суду на підставі відповідей, які були згенеровані ChatGPT.
У Північному апеляційному господарському суді, м. Київ, розглядалася апеляційна скарга ТОВ «Епіцентр К», де компанія просила суд спростувати чи підтвердити обставини встановлені попереднім рішенням суду на підставі відповідей, які були згенеровані ChatGPT.
Минулого року Уманська міська рада звернулася до Господарського суду Черкаської області з позовом до ТОВ «Епіцентр К». Питання стосувалося орендної плати за земельні ділянки, які перебувають в комунальній власності громади.
У листопаді черкаський суд задовольнив позов міської ради. Але компанія не погодилася з рішенням і звернулась до Північного апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою.
У березні 2025 року Уманська міська рада надіслала відкликання на апеляційну скаргу з проханням залишити її без задоволення, а оскаржуване рішення без змін.
Наступного місяця до суду поступила заява від «Епіцентр К», у якій компанія повідомляє, що у відкликанні на апеляційну скаргу міська рада надає доводи та пояснення, які суперечать дійсним обставинам спору та умовам договору.
У відповідь Уманська міська рада надіслала заперечення на заяву ТОВ «Епіцентр К», у якій вказала на використання ChatGPT.
«Узагальнені доводи заперечень зводяться до того, що заявник фактично просить суд апеляційної інстанції спростувати чи підтвердити обставини встановлені судом першої інстанції, на підставі відповідей з окресленого питання, що згенерував штучний інтелект „ChatGPT“, який не визнається як джерело правдивої науково доведеної інформації, на противагу висновкам, що були зроблені судом першої інстанції в судовому рішенні. У такий спосіб заявник ставить під сумнів суддівський розсуд і судове тлумачення цього питання в рішенні, що набуло статусу остаточного, чим знехтував авторитет судової влади», — говориться у постанові суду.
За результатами розгляду апеляційної скарги Північний апеляційний господарський суд залишив рішенням черкаського суду без змін, а також погодився з доводами позивача щодо ChatGPT.
Скандал з невиплатою зарплати в «Епіцентр» триває. Айтішникам не виплатили близько 1,5 млн грн. Та, схоже, з такою політикою Герег вони змирилися
DOU повідомляє, що «Епіцентр» досі не виплатив зароблені гроші колишнім айтішникам компанії. Мова — про 1,5 млн грн. Ця історія тягнеться з грудня: співробітників «Епіцентр М» вирішили перевести до головної компанії «Епіцентр К» нібито для «оптимізації роботи». Частина команди вирішила звільнитись, а гроші за кілька тижнів роботи вони так і не отримали.
«План на цей рік +100 айтішників». Репортаж з районного центру Хмельниччини, де «пришвартувався» IT-лайнер Герег
В грудні 2021 року в містечку Городок, що в Хмельницькій області, відбулося відкриття інноваційного центру IQ Office. В його будівництво власник групи компаній «Епіцентр» Олександр Герега вклав 350 млн грн. Журналіст dev.ua побував у гігантському IT-офісі та розповідає, як він змінився за час повномасштабної війни.