🚀💳 Trustee Plus - більше ніж криптогаманець з європейською платіжною карткою. Спробуй 👉
Олександр КузьменкоЗброя
10 січня 2024, 16:01
2024-01-10
Колишній CEO Google Ерік Шмідт працює над секретним військовим дроном. На проєкт його надихнув український досвід використання безпілотників на війні
Колишній генеральний директор Google Ерік Шмідт очолює таємну ініціативу з розробки військових безпілотників зі створення американської альтернативи китайським дронам. На цей проєкт значною мірою вплинули візити Шмідта до України.
Колишній генеральний директор Google Ерік Шмідт очолює таємну ініціативу з розробки військових безпілотників зі створення американської альтернативи китайським дронам. На цей проєкт значною мірою вплинули візити Шмідта до України.
В Україні колишній CEO Google зустрічався з урядовцями й військовими лідерами та став свідком ефективного використання безпілотників у бойових діях. Про це пише Interesting Engeeniring із посиланням на Forbes.
Як повідомляється, Себастьян Трун, співзасновник інноваційної лабораторії Google, співпрацює зі Шмідтом у цьому секретному проєкті. Однак його подробиці, інші учасники та часові межі поки невідомі. Зазначається, що проєкт Шмідта був натхненний стратегічним використанням Україною безпілотників проти російських військ.
Раніше Шмідт інвестував в українські військові технології через стартап-акселератор D3. Цей новий проєкт із розробки безпілотників узгоджується з виступами Шмідта за те, щоб США збільшили свої технологічні інвестиції у військовий сектор. Він також може отримати вигоду від програми Пентагону «Реплікатор», яка має на меті кинути виклик домінуванню Китаю на ринку безпілотників.
Вважається, що Народно-визвольна армія Китаю має значну перевагу з точки зору «маси»: у неї більше людей, більше танків, більше кораблів, більше ракет і так далі. США мають якіснішу техніку, але Китай виграє за кількістю.
Швидко побудувавши тисячі «доступних автономних систем», програма «Реплікатор» дасть США ту кількість, яка вважається необхідною для перемоги в можливих майбутніх великих війнах.
Конкуренція з відомими виробниками безпілотників та орієнтування в складнощах військової технології стануть значними викликами для Шмідта, який розпочинає цей амбітний проєкт.
Багато експертів у цій галузі вважають, що з його досвідом і ресурсами Шмідт може суттєво вплинути на сферу військових дронів, потенційно змінюючи тактику ведення бойових дій у майбутньому.
США планують випустити тисячі автономних бойових роботів у найближчі два роки. Ініціатива «Реплікатор» має нівелювати чисельну перевагу Китаю й втримати його від агресії
23 школи дронів, які допоможуть навчитись керувати безпілотником. Куди звернутись, щоби стати оператором БПЛА
Про важливість безпілотників та, відповідно, операторів вже говорять дуже багато та скрізь. Військові чекають, що штати БпЛА в бригадах мають розширити, особливо після оголошення створення «Сил безпілотних систем».
До переліку із зібраних нами закладів, які навчають операторів БПЛА, додалась ще одна 23-тя в цьому списку школа. Додаємо школу операторів USMT та оновлюємо інформацію по іншим закладам.
Якщо ви знаєте, хто ще навчає пілотів для безпілотників, пишіть на пошту [email protected].
(оновлений текст від 22 липня 2022)
Атлас зброї: Україні передали шведські танки Stridsvagn 122. Які ще танки отримали захисники та від кого
Швеція передала Україні 10 танків Stridsvagn 122 з українськими екіпажами, навченими у Швеції, пише «Європейська правда», посилаючись на пресслужбу Збройних сил Швеції.
Раніше ми збирали, які ще танки Україні вже передали інші країни.
(текст від 29 липня 2022)
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Що це за машини та як вони працюють
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Імовірно, 7 таких транспортних засобів прибудуть до України до кінця цього року, вони призначені для евакуації поранених. Інші очікуються у 2023 році — їх будуть використовувати для очищення доріг. Нагадуємо, що це за зброя і що вона вміє.
Атлас зброї: Німеччина передає захисникам чергові MARS II. Які ще РСЗВ отримала Україна від західних партнерів та як вони працюють
Федеральне міністерство оборони Німеччини повідомило у Twitter, що у найближчі кілька тижнів Україні будуть передані чергові системи залпового вогню MARS II.
Раніше ми розповідали про те, які РСЗВ партнери надіслали на допомогу українським воїнам. Нагадуємо про це знову.
(Текст від 26 липня)