😍 Спробуй Новий Trustee Plus на дотик - твій криптогаманець і платіжна картка тут 👉
Марія БровінськаСтартап
7 березня 2025, 14:37
2025-03-07
«Замовити бокси — це як ловити квитки в «Укрзалізниці» чи у театр Франка». Чому за «Таємні бокси» від Expirenza та mono так активно змагаються користувачі, і які є альтернативи?
monobank, здається, «підірвав» ринок їжі «Таємними боксами». Клієнти полюють за боксами із самого ранку, жаліються, що не встигають їх забронювати, а заклади активно хочуть долучитися до проєкту. Чому бокси з їжею стали такими популярними?
monobank, здається, «підірвав» ринок їжі «Таємними боксами». Клієнти полюють за боксами із самого ранку, жаліються, що не встигають їх забронювати, а заклади активно хочуть долучитися до проєкту. Чому бокси з їжею стали такими популярними?
Усього за три дні після запуску «Таємних боксів» застосунок Expirenza від засновників monobank став лідером зі звантаження в App Store в Україні, написав в Telegram співзасновник банку та сервісу Олег Гороховський і оприлюднив топ.
Утім, така практика розпродажу недопроданих товарів у світі не нова. У Європі діє ініціатива Too Good To Go, яка дає змогу покупцям заощаджувати до 90% вартості продуктів, строк споживання яких добігає кінця.
Ще одна концепція боксів зі знижками нещодавно була представлена компанією Kyivstar.Tech — Star.Packly. Це бот, який дає змогу замовити набори їжі зі значними знижками у будь-який час роботи закладу.
Окрім цього, в Україні вже давно розпродують зі знижками готову продукцію та м’ясні вироби мережі супермаркетів — після 20:00 часто можна знайти чимало страв з відділу кулінарії із дисконтом до 50%.
Конкуренція за сюрприз
«Полювання за боксами починається з самого ранку. Клієнти об'єднуються у спільноти, щоб їх знайти та встигнути купити», — зазначив Гороховський, додавши наочний доказ — відгук від клієнтки.
Утім, що саме отримає в коробці, клієнт достеменно не розуміє. Більш-менш зрозуміла лиш категорія товару, якщо це монопродуктовий або тематичний заклад, наприклад, кафе з пончиками чи грузинський ресторан.
Тим часом користувачі сервісу констатують: купити бажаний набір зі знижкою можливо, тільки якщо сильно постаратися.
За свідченнями користувачів, до 9 ранку в застосунку може не лишитися жодної дисконтної пропозиції.
Чому «Таємні бокси» стали такими бажаними? Факторів кілька — тут і варіант гри, і бажання зекономити, і, власне, отримати сюрприз. А ще — екологічний складник, коли на планеті буде менше сміття, якщо продукти з'їдять, а не викинуть.
Ось, до речі, що про сервіс думають читачі dev.ua.
Що пропонують заклади
Набори їжі, які пропонуються в рамках ініціативи, досить різноманітні. Утім, навіть у самих закладах не можуть передбачити, що залишиться сьогодні непроданим, а на які товари буде шалений попит. Тому і відгуки користувачів не завжди позитивні.
Є користувачі, які дуже задоволені наборами, а є ті, які висловлюють розчарування через наповнення боксів.
Ось — кілька відгуків від задоволених користувачів.
А тут — кілька претензій до закладів і формування боксів.
Є й ще один момент — дехто з користувачів стверджує, що бокси здебільшого доступні тим, хто живе й працює в центрі столиці. Користувачі пропонують додати до сервісу кур'єрську доставку.
Наразі пропозиції в рамках боксів доступні у Milk Bar, Soul Cafe, Idealist Coffee, Musafir, МАМА МАНАНА, The Cake, Ponchyk Boy, Тітка Клара, Klara Bakery та інших.
Втім, за словами співзасновника mono Олександра Рошальського, охочих долучитися до проєкту закладів більшає. «Ще більше закладів захотіли продавати бокси. Так що слідкуйте за новинами», — написав він в Instagram.
Нагадаємо, що ціна боксів завжди фіксована, але смаколиків усередині точно на більшу вартість, ніж вартість коробки.
І наостанок — лайфхак від досвідченої користувачки.
Українці запустили застосунок Ricky Food, який допоможе економити понад 50% на їжі, а бізнесам — зменшувати харчові відходи. З якими фічами стартап складе конкуренцію «таємним боксам» від monobank?