🚀 Trustee Plus - картка європейського банку і криптогаманець. Встанови додаток 👉
Марія БровінськаРобота
5 жовтня 2023, 15:08
2023-10-05
Секрети хайрингу в FAANG: як Meta, Amazon, Apple, Netflix та Google наймають фахівців
Talent Acquisition Specialist at talentC з орбіти Genesis Марія Сподіна підготувала серію постів про hiring у FAANG-компаніях. Розповідаємо, як проходить процес відбору кандидатів у техгігантах.
«FAANG — п’ятірка найбільших технологічних компаній США. Це Facebook (Мета), Amazon, Apple, Netflix, Google (Alphabet). Очевидно, що процес найма в компаніях FAANG можуть бути схожими. Проте я розгляну hiring процес кожної з них, щоб охопити загальну картину як схожості, так і відмінностей», — зазначила Марія.
Facebook/Мета
Applying for a job — відгук на вакансію. Цікаво, що на сайті можна пройти кар’єрний тест, який допоможе визначитись із позицією.
Recruiter interview — дзвінок із рекрутером, під час якого ви можете дізнатися більше про компанію та посаду.
Phone or video interview — технічне інтерв’ю з менеджером.
Onsite interviews — фінальна співбесіда, яка може проводитись особисто у приміщенні Facebook або відеоінтерв’ю. Це займає практично цілий день, складається з трьох-шести співбесід, близько години кожне. Інтерв’юерами зазвичай є потенційні колеги з команди, менеджери та інші співробітники, з якими ви можете працювати.
Amazon (AWS)
Applying for a job.
Assessments — онлайн-оцінювання розроблено для вимірювання ключових характеристик, необхідних для позиції. Залежно від посади кандидат може пройти assessments під час подачі заявки, або йому надішлють після відправлення заяви. Кількість assessments залежатиме від посади. Є два поширені типи assessments — це оцінювання стилю роботи та моделювання зразків роботи. Work style assessment. Основна суть цього етапу — оцінити ваш стиль роботи й те, наскільки він вписується в команду та Amazon в цілому. Питання будуть крутитися навколо принципів лідерства Amazon — Leadership Principles. Work sample simulation — імітація зразка роботи. Перед кандидатом будуть стояти віртуальні завдання. Мета — вирішувати ці завдання відповідно до принципів лідерства.
Phone Interviews — одна або дві телефонні співбесіди з рекрутером та менеджером.
In-person interviews — зазвичай проводиться до семи співбесід з різними інтерв’юєрами. Серед них є «нейтральні треті особи», які не зацікавлені в найманні. Вони оцінюють, наскільки кандидат розділяє цінності компанії. До речі, в моїй компанії цей етап називають бар-рейзингом.
Apple
Applying for a job.
Phone interview — одна або дві телефонні співбесіди з рекрутером та менеджером.
Online interview — технічна співбесіда.
Take-home assignment — тестове завдання.
Onsite interviews — фінальна співбесіда, розрахована на цілий день.
Recruiter phone interview — інтерв’ю з рекрутером. Де приблизно половина часу буде присвячена перевірці cultural fit — Netflix Culture.
Hiring manager interview.
Onsite interviews — як і у випадку з іншими компаніями, це займе цілий день.
«На відміну від Amazon, Netflix іноді просить вирішити головоломку. Незважаючи на те, що технічні навички знову оцінюватимуться тут, основна увага буде спрямована на відповідність культурі Netflix. У порівнянні з іншими компаніями FAANG, Netflix приділяє надзвичайну увагу цьому аспекту», — підмітила Марія.
Google
Applying for a job.
Online assessment — після ознайомлення з кандидатом зв’яжуться, щоб домовитися про час для онлайн-оцінки. Залежно від посади від кандидата можуть очікувати проходження деяких інших тестів на здібності, таких як тести на числове мислення, тести на ситуаційне судження або особисте опитування.
Online/phone interviews — одна або дві онлайн співбесіди з рекрутером та менеджером.
Take-home assignment — тестове завдання, призначені не тільки для того, щоб побачити навички програмування, але і для перевірки навичок вирішення проблем.
Onsite interviews — як і в інших компаніях FAANG, це найнапруженіша частина процесу найму. Цей етап займає цілий день, зазвичай кандидат проходить від двох до шести співбесід, кожна з яких триває близько 45 хвилин, а іноді й більше. Через різноманітність навичок і якостей, що перевіряються, співбесідувати будуть різні люди, такі як менеджер із наймання, члени команди, члени інших команд, з якими кандидат буде працювати і т. д.
«Незнання англійської можна пробачити тільки двірнику». HR в LinkedIn запитала про те, навіщо публікувати вакансії англійською. Ось що відповіли айтішники
HR з Дніпра Любов Ковалевська в LinkedIn обурилася тим, що компанії виставляють вакансії на джоб-сайтах англійською мовою. Айтішники швидко пояснили, в чому справа.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі