💳 Кожен. Повинен. Мати. Trustee Plus: криптогаманець і європейська платіжна картка з лімітом 50к євро 👉
Микита КазимировGameDev
30 серпня 2022, 15:33
2022-08-30
Жодних ігор у метавсесвіті: Facebook припинить підтримку свого сервісу для геймерів
У Meta вирішили припинити підтримку призначеного для геймерів сервісу Facebook Gaming. Він перестане працювати з жовтня 2022 року. Про це компанія оголосила у окремому посту.
Точна дати закінчення роботи Facebook Gaming — 28 жовтня 2022 року. Після цього програма більше не відкриватиметься. До цього часу в Meta дозволили завантажити історію вашого пошуку у Facebook Gaming.
Команда Facebook Gaming подякувала всім за підтримку. Розробникам приємно, що їм вдалося побудувати своє ком’юніті, яке об'єдналося навколо любові до відеоігор.
Facebook Gaming — це застосунок для iOS і Android, який служить у якості хабу по відеоігровому напрямку. У ньому можна знайти сторінки улюблених стрімерів та ігор, також у додатку був свій магазин.
У Meta раніше активно просували Facebook Gaming, підписуючи багатомільйонні контракти з відомими стрімерами, щоб ті вели трансляції ексклюзивно на платформі. Це призвело до того, що Twitch та YouTube також почали користуватися такою тактикою.
Але особливо сильно Facebook Gaming це не допомогло, популярності додаток не здобув. Так що в Meta відмовилися від його розвитку, натомість вирішивши сконцентрувати на VR і своєму метавсесвіті.
Але при цьому розробники Facebook Gaming пообіцяли, що більша частина можливостей сервісу буде доступна і у звичайному Facebook.
Краса та меланхолія кінця світу. За що світ полюбив The Last of Us?
2 вересня 2022 — дата виходу ремейку The Last of Us, який отримав назву The Last of Us Part I. Доцільність випуску повного ремейку, який робили з нуля для не настільки старої гри ще стоїть під питанням. Але заслуг першоджерела він не зменшує.
Адже 2013 року The Last of Us стала справжнім одкровенням для ігрової індустрії. Один із останніх ексклюзивів для PlayStation 3 остаточно вивів студію Naughty Dog у «вищу лігу», заодно продемонструвавши всьому світу, як можна робити ігри з акцентом на наратив. І на честь релізу рімейку ми вирішили згадати оригінал, який назавжди залишив слід у ігровій індустрії.
Професії у геймдеві. Хто такий левел-дизайнер і як ним стати?
Ми продовжуємо нашу рубрику, присвячену професіям у геймдеві. Тема нового матеріалу в ній — левел-дизайн. Його вважають підвидом геймдизайну, але все-таки практично кожна студія хоче окрему людину на позицію левел-дизайнера. Адже у цій спеціальності вистачає своїх нюансів та особливостей.
Розібратися з ними всіма нам допоміг досвідчений левел-дизайнер зі студії Fractured Byte Дмитро Нестеренко. Також він веде свій блог Game Designer Notes про геймдизайн в цілому, в якому розбирає багато цікавих нюансів розробки ігор.