💳 Кожен. Повинен. Мати. Trustee Plus: криптогаманець і європейська платіжна картка з лімітом 50к євро 👉
Олексій ДзюбаІсторії
11 жовтня 2024, 09:40
2024-10-11
«Флорида — дім для 38 000 техкомпаній». Яких збитків технологічному сектору завдає смертоносний ураган «Мілтон»
Розповідаємо про ураган «Мілтон», який називають «штормом століття», з неочевидної точки зору: як він впливає на технологічний світ Америки та соцмережі.
«Мілтон» — це п’ятий ураган, який цього року обрушився на територію США і третій, від якого страждає штат Флорида. 7 жовтня «Мілтон» класифікували як ураган п’ятої категорії — найвищої з можливих. Саме через нього президент США Джо Байден відклав поїздку до Німеччини, де мав очолити важливе для України засідання групи Рамштайн.
«Мілтон» вийшов на узбережжя Флориди 9-го жовтня, однак вже як ураган не п’ятої, а третьої категорії зі швидкістю вітру до 193 км/год. Вчені визначають вихід стихії на сушу як момент, коли око урагану рухається над узбережжям — хоча найбільш руйнівним зазвичай є наближення урагану до суходолу за кілька годин до цього. Станом на 10-те жовтня сила «Мілтона» слабшає, але він продовжує залишатися ураганом першої категорії зі швидкістю вітру до 144 км/год.
Ось як ураган лютує на вулиці Флориди:
Щонайменше 19 торнадо підтверджено у Флориді й 116 попереджень про торнадо було видано по всьому штату. Влада штату надіслала понад 5,5 млн людей сповіщення про евакуацію через стихію. Понад 2 млн людей залишилися без електроенергії в Флориді після того, як «Мілтон» досяг його узбережжя і вдарив по суходолу. Жертвами урагану стали вже 10 осіб.
Від злив наразі найбільше постраждало американське місто Сент-Пітерсберг (Флорида), де за три години випала тримісячна норма опадів. В районі затоки Тампа (Флорида) була оголошено надзвичайну ситуацію через паводок, який суттєво перешкоджає навіть роботі аварійних служб. Також «Хвіст» урагану спричинив потужний шторм, який затопив прибережну зону Гавани, столиці Куби.
Губернатор Рон ДеСантіс заявив, що штат уникнув «найгіршого сценарію». Але застеріг, що збитки є значними, а повені залишаються актуальною проблемою.
Флорида — третій за величиною технологічний центр США
Флорида — третій за величиною технологічний центр США і дім для близько 38 000 високотехнологічних компаній, включаючи важливі фірми з кібербезпеки.
Серед них — KnowBe4 — одна з провідних компаній у сфері кібербезпеки, яка працює з 2010-го року та активно співпрацює з підприємствами різних розмірів і галузей для підвищення їх кіберстійкості через освіту та тренінги.
Інша — ReliaQuest, заснована у 2007-му році з головним офісом у Тампі, Флорида. Вона спеціалізується на розробці програмного забезпечення для управління та захисту даних, а також на наданні послуг із безпеки, які допомагають організаціям захищатися від кібератак.
«Ми розуміємо, яку важливу роль відіграє наша команда у забезпеченні безпеки наших клієнтів, і з наближенням урагану „Мілтон“ ми зосереджені на захисті наших співробітників і підтримці безперервності роботи сервісів», — сказав генеральний директор і співзасновник ThreatLocker Денні Дженкінс.
Головний офіс компанії ThreatLocker розташований у місті Мейтленд, що є передмістям Орландо. Це також компанія з кібербезпеки, заснована у 2017 році, яка надає рішення для контролю доступу до додатків та даних у корпоративному середовищі.
«Ми перевели ключових співробітників за межі штату, щоб забезпечити безперебійну роботу всіх служб керованого виявлення та реагування. Наші центри обробки даних в Орландо, розраховані на урагани 5 категорії, підтримуються резервними засобами для покриття будь-яких потенційних збоїв», — додав він.
Під час стихійних лих підприємства можуть бути більш вразливими до кібератак, особливо коли офіси зачинені. Щоб забезпечити безпеку мереж під час фізично неспокійних періодів, Дженкінс рекомендує компаніям вимикати живлення і відключати від мережі другорядні системи, поки їхні офіси закриті.
Він додає, що компаніям, які ухиляються від урагану Мілтон, слід також перевірити резервні копії за межами офісу для безперешкодного відновлення і створити безпечну форму спілкування з іншими членами команди, щоб зменшити ризик фішингових атак.
Серед інших прикладів – Deel, міжнародна компанія з надання імміграційних послуг, має віддалених працівників у районах Флориди, що постраждали від урагану «Мілтон», і планує допомогти їм впоратися з його наслідками. Компанія має стратегію «віддалена робота в першу чергу», а її 4500 співробітників працюють по всьому світу.
Аналітики кажуть, що «Мілтон» може завдати збитків на суму від $50 млрд до $175 млрд. Цей ураган називають таким, що відбувається 1 раз на 100 років. Для порівняння, 2 роки назад в США пройшов ураган «Ян» четвертої категорії й завдав збитків на суму понад $50 млрд. Він вважався подією, що трапляється 1 раз на 20 років.
Ураган змусив Білий дім «освоїти» Reddit
Один з неочевидних наслідків стихії — Білий дім завів свою сторінку в соцмережі Reddit. Адміністрація Байдена-Харріса публікує на ній актуальну інформацію про роботу федерального уряду. В тому числі й про боротьбу з ураганами, які періодично завдають шкоди країні.
Так, акаунт u/whitehouse зараз ділиться важливою інформацією про реакцію адміністрації на ураган «Хелен», який накрив Америку 2 тижні тому. Зокрема, про $37 млн допомоги, затверджених для 28 000 домогосподарств. Тоді на місцях працювали понад 1000 співробітників Федерального агентства управління з надзвичайних ситуацій (FEMA) і понад 1200 співробітників міської пошуково-рятувальної служби, які врятували або надали допомогу понад 3200 постраждалим.
У свіжих новинах на Redditt-сторінці повідомляється, що президент Байден оголосив надзвичайний стан штату Флорида, а також інструкції з допомоги населенню. При цьому в Reddit повідомили, що обліковий запис Білого дому насправді створений у 2021 році, хоча на його сторінці показано лише кілька нещодавніх дописів і коментарів. Він також має «офіційний» значок як частина програми Reddit Pro.
«Уряд США таємно контролює погоду»
В мережі з’явилися фейкові дописи про те, що ураган «Мілтон» був «сконструйований» і що погодою у Флориді «маніпулюють». І хоча не існує технології, яка б дозволяла людям створювати урагани й керувати ними. Але на таких платформах, як X і TikTok, пости, в яких стверджується — без доказів — що уряд США таємно контролює погоду і їх переглянули мільйони разів.
Багато з них були опубліковані акаунтами, відомими поширенням теорій змови, а також дезінформації про COVID-19 або вакцини. Президент США Джо Байден назвав ці заяви «безглуздими», додавши, що «це має припинитися». Таким чином президент відповів конгресменці-республіканці Марджорі Тейлор Грін, яка останніми днями у своїх акаунтах у соціальних мережах висловила припущення, що уряд США «може контролювати погоду».
Деякі користувачі стверджують, що в цьому винні методи маніпулювання погодою, такі як засів хмар, введення в хмари реагентів для зміни фазового стану хмар. Але такий метод передбачає маніпуляції з присутніми хмарами, щоб спробувати викликати більше дощу, наприклад, у країнах із сухим кліматом. А південний схід США вже постраждав від величезної кількості опадів від урагану «Хелен», який спричинив смертоносні повені в кількох штатах всього два тижні тому.