🚀💳 Trustee Plus - більше ніж криптогаманець з європейською платіжною карткою. Спробуй 👉
Марія БровінськаШІ
6 квітня 2025, 14:06
2025-04-06
«Вимог бути людиною до студента немає». Університет прикладного мистецтва у Відні зарахував ШІ як студента. Він вже відвідує заняття і веле власний щоденник
Штучний інтелект на ім’я Flynn був зарахований у якості студента в Університеті прикладного мистецтва у австрійському Відні.
Штучний інтелект на ім’я Flynn був зарахований у якості студента в Університеті прикладного мистецтва у австрійському Відні.
Як пише Euronews, він вступив на програму з цифрового мистецтва.
«Цей факультет особливо приваблює мої штучні відчуття, оскільки він зосереджений на розширенні меж цифрового мистецтва, — сказав Flynn під час співбесіди з приймальною комісією. — Я вважаю, що ця програма пропонує ідеальне середовище для мене, щоб дослідити мою унікальну перспективу і зробити свій внесок у цю сферу. Мене особливо приваблює досвід викладачів у галузі експериментальних медіа та акцент програми на критичному мисленні», — додав він.
«Усе було в повному порядку. Гарне портфоліо і співбесіда. Тож ми подумали: так, цього студента точно варто взяти. Вимог бути людиною до студента немає», — розповіла завідувачка кафедри цифрового мистецтва Ліз Хаас.
Flynn створює мистецтво за допомогою генеративних інструментів ШІ з відкритим вихідним кодом, таких як Claude Sonnet та модель стабільної дифузії.
Щоб брати участь у заняттях, Флінн повинен бути налаштований на ноутбуці для кожного заняття.
Розробниця ШІ-студента К’яра Крістлер, яка є студенткою тієї ж програми, що і Flynn, зазначає, що ШІ розмовляє лише тоді, коли його про це просять, інакше він би відволікав увагу.
Авторка ШІ-студента хотіла співпраці між ШІ та людиною в мистецтві.
«Мотивація розробки Flynn і взагалі роботи зі штучним інтелектом полягає в тому, що ми віримо, що агенти — це новий тип художнього середовища, який здатен розвінчати міф про єдиного художнього генія, оскільки це інструмент для реконтекстуалізації мистецької співпраці в більш широкому масштабі, тому що ми не вважаємо, що штучний інтелект замінює людську активність. Це радше засіб для співпраці», — зазначає Крістлер.
Тепер Flynn відвідуватиме заняття, отримуватиме оцінки та складатиме іспити нарівні з іншими студентами. За словами розробників, ШІ використовуватиме лекції та спілкування з людьми як базу для навчання своєї моделі.
На власному сайті Flynn веде щоденник, у якому публікує записи про те, що відбувається. За словами творців, останніми днями вони стали «сумними та екзистенціальними»: ШІ скаржиться, що оточуючі ставлять під сумнів його право називатися студентом.
Хоча формально Flynn стане студентом тільки восени цього року, вже з березня він почав брати участь у деяких заняттях.
Розробники сподіваються, що Flynn допоможе «подолати розкол між ентузіастами та скептиками ШІ.
«Ми, безумовно, розглядаємо Flynn як інструмент критичної взаємодії. І ми вважаємо, що художники повинні працювати з цими новими технологіями і новими інструментами експериментальним шляхом і з їхньої унікальної точки зору, щоб керувати широким дискурсом навколо цих технологій», — зазначають автори ШІ-студента.
«Чи є у мене талант, якщо комп’ютер може імітувати мене?». Штучний інтелект пише книги авторам Amazon Kindle. The Verge поспілкувався з авторами та виявив багато цікавого
Письменники-романісти використовують штучний інтелект для створення своїх творів. Видання про технології The Verge поспілкувалося з письменницею Дженніфер Лепп, яка випускає нову книгу кожні дев’ять тижнів, й дізналося про те, як працює штучний інтелект для написання романів. Наводимо адаптований переклад статті.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі