💳 Trustee Plus — твоя персональна картка європейського банку: 3 хвилини і 10 євро 👉
Олександр КузьменкоГаджети
29 серпня 2024, 14:34
2024-08-29
Перший пацієнт Neuralink дав ім'я своєму чипу й вивчає дві іноземні мови
Нолан Арбо, який став першою людиною, що отримала мозковий чип, розроблений компанією Ілона Маска Neuralink, заявив, що назвав пристрій «Єва» й використовує його для самовдосконалення.
Арбо розповів, що проводить близько чотирьох годин на день на заняттях зі співробітниками Neuralink із понеділка до п’ятниці, тестуючи чип. У вільний час він використовує пристрій для читання, зокрема Біблії, а також для вивчення нових мов. Про це пише Business Insider.
«Зараз я вивчаю французьку та японську мови приблизно по три години на день, використовуючи кілька різних ресурсів. Я також вирішив заново вивчити математику з нуля, щоб підготуватися до того, щоб одного дня повернутися до школи», — каже він.
Арбо, паралізований нижче плечей в результаті «нещасного випадку під час дайвінгу у 2016 році», отримав мозковий імплантат Neuralink в січні.
Чіп фіксує активність мозку й надсилає її на комп’ютер через Bluetooth, дозволяючи користувачеві керувати рухом курсора «миші», переглядати вебсторінки, грати у відеоігри та створювати 3D-моделі, наприклад, візуалізуючи те, як це відбувається на екрані.
Після того як Neuralink відновила коректне функціонування чипа, Арбо сказав, що хоче повернутися до університету й або закінчити навчання, або переключитися на вивчення нейронаук, оскільки він «може мати певне уявлення про цю сферу на цю мить».
«Зрештою, я отримую задоволення, і моє життя значно покращилося за такий короткий час. Це важко навіть передати словами», — написав Арбо й завершив свій допис в X (Twitter) підписом «Noland & Eve, a.k.a. P1».
Ілон Маск раніше заявив, що компанія має намір імплантувати чип тисячам, потенційно мільйонам пацієнтів протягом наступного десятиліття, і що в кінцевому підсумку він може бути використаний для управління протезами кінцівок у «дусі Люка Скайвокера».
Нагадаємо, що минулого місяця ще один чоловік, який втратив контроль над кінцівками після травми спинного мозку, отримав другий мозковий чип Neuralink. Як і перший пацієнт Нолан Арбо, він використовує його, щоб грати в улюблені відеоігри.
«Життя — це більше, ніж просто вирішення однієї проблеми за іншою». Ілон Маск написав колонку в китайському медіа. Які плани техногенія на найближче майбутнє?
Бізнесмен Ілон Маск написав колонку про сталу енергетику, мозкові імпланти та дослідження космосу в китайському виданні, що належить національній агенції з контролю за інтернетом та цензурою. Англійською текст переклав журналіст китайського держвидання «Сіньхуа» Янь Лю. Ми адаптували допис українською.
Людині вживили в мозок нейрочип (не компанія Маска). Українські нейрофізіолог, інвестор і біотехнолог розповідають про ризик і важливість такої операції
Минулого місяця американська компанія Synchron вживила в людський мозок нейрочип. Крихітний нанокомп’ютер помістили до кровоносної судини мозку пацієнта, який страждав на боковий аміотрофічний склероз — рідкісне захворювання, що вражає моторну систему. Компанія провела першу подібну операцію в США, а до цього мала чотири такі самі в Австралії. Після неї пацієнти змогли надсилати повідомлення в месенджері та робити онлайн-купівлі. Ми зв’язалися з українськими експертами, щоб дізнатися про прорив і наслідки подібної технології.