Безлім вакансій для пошуку intern та junior! Заходьте на jobs.dev.ua і розміщуйте вакансії! 🧑💻
Даша СемикінаІсторії
12 березня 2023, 10:10
2023-03-12
Гонка за ШІ. Як компанії намагаються обійти ChatGPT та стати лідером на ринку штучного інтелекту
Штучний інтелект став популярним в останні роки завдяки своїм можливостям перевершувати людей за різними параметрами, такими як IQ, креативність і швидкість. Вже кожен чув про нейромережу ChatGPT, яка може згенерувати майже все.
Користувачі масово діляться в соцмережах скріншотами з листуванням з чат-ботом, а ЗМІ навіть беруть інтерв’ю у ChatGPT. Тренд з AI настільки сильно і швидко підняв галас у медіапросторі, що зараз великі та малі технологічні компанії вже поспішають впроваджувати штучний інтелект у свої проекти. Розповідаємо про конкурентів ChatGPT.
Штучний інтелект став популярним в останні роки завдяки своїм можливостям перевершувати людей за різними параметрами, такими як IQ, креативність і швидкість. Вже кожен чув про нейромережу ChatGPT, яка може згенерувати майже все.
Користувачі масово діляться в соцмережах скріншотами з листуванням з чат-ботом, а ЗМІ навіть беруть інтерв’ю у ChatGPT. Тренд з AI настільки сильно і швидко підняв галас у медіапросторі, що зараз великі та малі технологічні компанії вже поспішають впроваджувати штучний інтелект у свої проекти. Розповідаємо про конкурентів ChatGPT.
Відомі гравці
Snapchat
Snap додала у свою передплату Snapchat+ чат-бота під назвою My AI, заснованого на ChatGPT, за $4 на місяць. Зараз функціональність My AI знаходиться на рівні мобільної версії ChatGPT. Деякі запити до My AI обмежені для користувачів, наприклад, питання про політику та допомога у виконанні домашнього завдання для школярів, включаючи написання есе та рефератів.
Snapchat випускає власного чат-бота зі штучним інтелектом на основі ChatGPT. З ним можна буде спілкуватися, як з другом
Google
Google оголосив про випуск свого чат-бота під назвою Bard, який працюватиме на основі нейронної мережі LaMDA від Google. Крім того, компанія планує інтегрувати LaMDA у свою пошукову систему, щоб вона могла відповідати на складні питання, на які не можна дати однозначну відповідь, LaMDa надасть статтю на основі різних точок зору.
Google представив конкурента ChatGPT. Він отримав назву Bard. Що він може
Microsoft
Нововведення від Microsoft. Microsoft Bing тепер використовує алгоритм OpenAI ChatGPT для покращення результатів пошуку, забезпечуючи більш релевантну інформацію, яка відповідає намірам користувача. Новий браузер дозволяє користувачам ставити запитання природною мовою, а не вводити конкретні ключові слова. ШІ на базі ChatGPT розуміє запит користувачів та надає найкращу відповідь. Також Microsoft буде впроваджувати ChatGPT у свої програми для розробників та бізнес-аналітикі, а пізніше надасть функцію штучного інтелекту у своїх офісних продуктах.
Microsoft обмежує розмови в Bing: тільки 5 запитань у діалозі та 50 запитів на день. У нейромережі тонка нейронна організація
Spotify
Spotify DJ — це функція Spotify, яка використовує штучний інтелект для створення плейлистів, що базуються на ваших музичних вподобаннях. За допомогою Spotify DJ, користувач може вибрати трек, який йому подобається, і отримати рекомендовані пісні для додавання до плейлисту. Чим більше ви використовуєте Spotify DJ, тим краще він стає, оскільки система навчається на основі ваших дій і виборів.
У Spotify штучний інтелект розповідатиме про пісню та виконавця
Meta
Meta проводить тестування текстових інструментів штучного інтелекту у WhatsApp та Messenger. Крім того, компанія провела реструктуризацію своєї роботи з генеративного штучного інтелекту та створила нову команду продуктів, яка інтегруватиме цю технологію в додатки, такі як Facebook та Instagram, а також у свої проекти віртуальної реальності та метавсесвіту.
Meta розробляє власні чат-боти зі штучним інтелектом для Messenger, Instagram і WhatsApp
Alibaba
Китайська компанія Alibaba Group заявила, що розробляє інструмент штучного інтелекту в стилі ChatGPT та планує згодом інтегрувати його у свої продукти. В даний час інструмент проходить внутрішнє тестування.
Фото — Штучний інтелект
Binance
Binance запустила бета-версію генератора NFT на основі штучного інтелекту під назвою Bicasso. Це інструмент для створення зображень за допомогою ІІ, схожий на інші платформи, такі як DALL-E. Користувачі можуть завантажувати зображення, наприклад свою аватарку, для обробки ІІ, або надати творчі підказки, щоб створити унікальне зображення, створене за допомогою штучного інтелекту.
Boeing
Компанія Boeing оголосила про співпрацю з американським оборонним стартапом Shield AI для інтеграції AI в оборонні платформи. Меморандум про взаєморозуміння було підписано під час військового симпозіуму Асоціації ВПС 7 березня. Новий партнер Boeing — відомий виробник систем штучного інтелекту, таких як Hivemind, який дозволяє групам дронів і літаків працювати автономно без необхідності використання GPS і систем зв’язку. За словами президента Shield AI Брендона Ценга, інтеграція пілотної системи AI з літаками Boeing змінила б можливості великих військових літаків — з екіпажем або без екіпажу.
Salesforce
Американська компанія Salesforce інтегрує генеративний штучний інтелект у свої продукти, щоб допомогти фахівцям з продажу, технічної підтримки та маркетингу. Вони випустили робота Einstein GPT, який розроблений на основі технологій OpenAI. Цей бот може аналізувати запити, що надходять у клієнтську службу, і складати шаблони відповідей з даних з корпоративних баз. Крім того, Salesforce інтегрує ChatGPT в Slack, де він називатиметься Einstein і зможе переказувати тред або створювати чернетку повідомлення.
ChatGPT допоможе користувачам корпоративного месенджера Slack писати повідомлення
Андердоги
Quora
Quora розробила свого чат-бота Poe, який використовує кілька інших чат-ботів (Sage, Dragonfly та Claude) для відповіді на запитання користувачів. Sage та Dragonfly засновані на технологіях OpenAI, а Claude розроблений стартапом Antрropic, заснованим колишніми співробітниками OpenAI. Користувачі можуть перемикатися між цими чат-ботами для отримання відповіді на свої запитання.
JD
Найбільший онлайн-рітейлер Китаю JD.com оголосив про створення свого власного чат-бота на базі штучного інтелекту, який матиме подібність до ChatGPT від OpenAI. Новий чат-бот називатиметься ChatJD і буде орієнтований на обслуговування інших компаній.
Фото — Штучний інтелект
Baidu
Китайська технологічна компанія Baidu готується запустити власний чат-бот на базі штучного інтелекту як окремий сервіс. Це дозволить пошуковій системі Baidu генерувати людські відповіді на запити користувачів. Компанія планує завершити внутрішнє тестування Ernie Bot / Wenxin Yiyan у березні, а потім зробити його доступним для широкої аудиторії.
Азійські конкуренти ChatGPT. Або що ми знаємо про те, як розвивається штучний інтелект у Китаї
Компанія Neeva із США впроваджує у свою пошукову систему опцію NeevaAI, засновану на штучному інтелекті. Ця опція створює зведення результатів пошуку, які підтверджуються посиланнями на джерела, що цитуються. NeevaAI забезпечує найсвіжішу інформацію, що згенерована в режимі реального часу.
You
You.com повідомив про запуск нового чат-бота зі штучним інтелектом, названого YouBot, який має доступ до Інтернету в режимі реального часу. Робот розроблений на основі великої мовної моделі, створеної компанією You.com. Його головне завдання — полегшити пошук інформації на веб-сайті You.com для користувачів.
Brave
Пошукова система Brave запускає нову функцію — Summarizer, яка надає короткі та точні відповіді на запити користувачів. Бот використовує кілька джерел інформації в Інтернеті для отримання точних результатів, надаючи актуальну інформацію в реальному часі. Інструмент був розроблений командою Brave Search та заснований на трьох моделях великої мови. Оригінальні джерела інформації цитуються за посиланнями з метою оцінки їх надійності.
Фото — Штучний інтелект
Discord
Найближчим часом Discord планує розширити свої можливості за допомогою нових функцій на основі штучного інтелекту. Однією з таких функцій буде інтеграція в сервіс чат-бота, що базується на технології ChatGPT. Крім того, користувачі можуть створювати аватари-зображення за допомогою нейромереж, а також використовувати можливості штучного інтелекту для модерації чатів.
DuckDuckGo
DuckDuckGo анонсував інструмент під назвою DuckAssist, заснований на мовних моделях OpenAI. Пошукова система автоматично витягує та узагальнює інформацію з «Вікіпедії» у відповідь на певні питання. Бета-версія DuckAssist вже доступна в мобільних програмах DuckDuckGo і розширенні браузера.
Висновок
Конкуренція на ринку штучного інтелекту з кожним днем продовжує зростати, і компанії продовжують вкладати величезні суми грошей та ресурсів у розробку власних ШІ-технологій. Незважаючи на успіх ChatGPT та інших передових штучних інтелектуальних систем, очікується, що найближчими роками ми побачимо ще більш дивовижні інновації та досягнення у цій галузі. ШІ продовжить перетворюватися на одну з найважливіших технологій майбутнього і відіграватиме все більш важливу роль у нашому житті.
«Чи є у мене талант, якщо комп’ютер може імітувати мене?». Штучний інтелект пише книги авторам Amazon Kindle. The Verge поспілкувався з авторами та виявив багато цікавого
Письменники-романісти використовують штучний інтелект для створення своїх творів. Видання про технології The Verge поспілкувалося з письменницею Дженніфер Лепп, яка випускає нову книгу кожні дев’ять тижнів, й дізналося про те, як працює штучний інтелект для написання романів. Наводимо адаптований переклад статті.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі