Для айтівців під час оновлення даних у ТЦК пропонують надавати тимчасовий імунітет від мобілізації — щоб мати час на бронювання фахівця
В асоціації IT Ukraine розповіли про те, як можна пришвидшити темпи бронювання IT-фахівців.
В асоціації IT Ukraine розповіли про те, як можна пришвидшити темпи бронювання IT-фахівців.
В асоціації IT Ukraine розповіли про те, як можна пришвидшити темпи бронювання IT-фахівців.
Голова Харківського IT кластера Ольга Шаповал розповіла, щоб покращити динаміку бронювань від мобілізації можна завдяки наданню айтівцям тимчасового імунітету під час оновлення даних у ТЦК і СП, щоб їх автоматом не призвали прямо у військкоматі.
«І про це ми говоримо, і пропозиції свої надаємо разом з IT Ukraine, разом з іншими кластерами, щоб людина отримала умовну тимчасову амністію й імунітет, щоби людина могла оновити документи, якщо ця людина планується до бронювання», — зазначила Ольга. За її словами, наразі передбачається, що імунітет будуть мати люди, які вже мають документи, і потрібно просто оновити дані.
За її словами, другий момент зараз активно обговорюється — послуга єБронювання, яка була нещодавно анонсована урядом.
«Відповідно, дуже важливо, щоб не тільки ті люди, які мають якісь там помилочки чи правки в документі, але й ті люди, які мають приписні свідоцтва, також могли отримати цей імунітет», — зазначає Ольга. Голова харківського IT-кластера вважає, що державі треба створити оновлені реєстри, а людям потрібно працювати й платити податки, відповідно, мати можливість оновити свої документи.
Також серед пропозицій асоціації — зробити місцем подачі документів військових ЦНАП. «Це незалежна структура, яка може, скажімо так, не бути залученою в жодних скандалах на сьогодні, досить розгалужена мережа цих ЦНАПів, відповідно, їх можна було б залучити для того, щоб трошки підвищити рівень довіри», — каже Ольга.
Катерина Олійник, віцепрезидентка з фінансово-правових питань IT Ukraine, вважає, що наразі «бізнес є заручником загальної системи, лейтмотивом, у якому основну партію відіграє Генштаб». Вона додала, що наразі чимало ініціатив, які погоджуються Мінекономіки, блокуються на рівні Генштабу, у якого є питання забезпечення мобілізаційного резерву. Юристка вважає, що на всі пропозиції в Міноборони нині дивляться крізь призму виконання держави мобілізаційного завдання.
А чи не хоче президента почати дотримуватись конституції? Там сказано що військове положення не може бути продовжено більше трьох раз, тобто 180днів. Всі розуміють що в Україні президент не зважає на конституцію. Виникає питання довіри до влади в цілому, чому депутати нічого не роблять-блять? Чули таке слово - імпічмент?