Марія БровінськаГроші
20 грудня 2024, 12:00
2024-12-20
Як стати інвестором в українську енергетику й підтримати країну, маючи вільні всього 6000 грн: детальний гайд від Inzhur Energy
У непростий нинішній час, коли росіяни чи не щодня руйнують енергетичну інфраструктуру України, кожен охочий може підтримати енергетиків і навіть заробити на інвестиції в енергосектор. З 14 листопада українці можуть стати співвласниками української енергосистеми.
Inzhur відкрив для таких інвестицій фонд Inzhur Energy, попередньо вигравши тендер НЕК «Укренерго» на надання допоміжних послуг на балансувальному ринку. Нагадаємо, держава обрала стретегію децентралізаціх за рахунок будівництва невеликих електростанцій. Для цього Inzhur збудує газопоршневу електростанцію на 18 МВт до вересня 2025 року.
«Українці настільки круті, що коли їм росіяни гасять світло, вони йдуть інвестувати в нову генерацію. Наразі розпочато будівництво газопоршневої маневрової електростанції під Києвом, уже підписали контракт з «Укренерго» на п’ять років. Водночас проєктування генерації ми одразу робимо на 36 МВт, а не на 18 МВт, бо розуміємо перспективу такого виду послуг. Ми отримали технічні умови на підключення до електро- та газової мережі, підписали контракт на постачання газопоршневої установки, оплатили гарантійний внесок «Укренерго».
dev.ua дізнався, як інвестувати в енергетику вигідно ще й заробити на цьому, скільки можна заробити, і поспілкувався з тими, хто вже долучився до когорти інвесторів Inzhur Energy, серед яких вже 1866 співвласників, що зібрали понад 346 млн грн.
Як стати інвестором: інструкція
За словами Журжія, загальний кошторис проєкту 11 млн євро. І 3 євро млн із них вклав безпосередньо сам засновник Inzhur. Уже 1866 потенційних співвласників електростанції доклали коштів, щоб українська енергетика розквітала.
Стати співінвестором об'єкта може кожен охочий. Зважаючи на мінімальну інвестицію лише 6000 грн, ця можливість доступна для більшості українців. «Можливість проінвестувати буде відкрита недовго, максимум протягом двох місяців, бо з кожним місяцем цінність сертифікатів зростатиме», — наголошує Журжій.
Для першої черги будівництва на +18 МВт планується залучити 4 млн євро від приватних інвесторів та ще 4 млн євро фінансування від державного банку для оплати за обладнання. Що стосується другої черги, приватні інвестори зможуть долучитися ще на 4 млн євро, ці кошти підуть на передоплату за обладнання.
Фонд працює за принципом капіталізації. Inzhur Energy не передбачає щомісячних дивідендів: отриману оплату від продажу електроенергії розподіляємо на операційні витрати та інвестуємо в будівництво другої черги електростанцій. Співвласники фонду отримають дохід тільки від щорічної переоцінки сертифікатів (капіталізація). Перша переоцінка відбудеться на початку 2026 року за результатами 2025 року.
Фонд працюватиме п’ять років, до 28 червня 2029 року. Нині стартова мінімальна вартість інвестиції (один сертифікат) становить від 6000 грн.
Вийти з інвестиції у фонд Inzhur Energy можна в будь-який час — і це відбувається дійсно швидко: за декілька годин у будь-який робочий день.
Інвестицій течуть рікою
Станом на зараз роботи Inzhur Energy став напрочуд результативним.
Вдалося продати понад 36 767 сертифікатів, завдяки чому зібрано 346 079 598 грн інвестицій. До проєкту долучилися 1858 нових співвласників із середнім чеком 119 743,76 грн.
Станом на листопад 2024 року компанія вже сплатила гарантійний внесок «Укренерго» в розмірі 540 000 євро за договором на допоміжні послуги. Укладено контракт на постачання обладнання на 18 МВт та оплачено постачальнику 30% від вартості для початку його виробництва в розмірі 1 826 700 євро.
Ось кілька відгуків інвесторів, з-поміж яких чимало айтівців, які долучилися до фондування енергооб’єкті й можуть стати власниками частинки української енергосистеми про те, чому вони вирішили вкластися в Inzhur Energy.
Замість підсумку
Ви ще досі сумніваєтесь, чи варто інвестувати в українську енергетику? Даремно. І ось чому.
Це інвестиція «в довгу» з чудовими відсотками. Через війну українцям складно будувати довгі плани — зокрема інвестиційні. Електростанція фонду Inzhur Energy — дуже важливий для країни об'єкт, ідея якого з’явилася якраз через наслідки війни та розрахована на роки: він точно буде багато й корисно працювати, підвищуючи свою вартість. Чудовий спосіб вкласти гроші так, щоби наступні 5 років принесли прогнозовано 75% річних у доларах.
Це інвестиція не просто в критично важливе — а ще й у своє. Напевно, інвестувати в західні ринки й отримувати приблизно той самий дохід звичніше. Але інвестувати саме в українське важливіше — за знову ж таки приблизно того самого доходу. Це внесок у світло й тепло українських домівок: якщо можна так сказати — у критично необхідний рівень життя самих інвесторів.
Це спосіб разом створити такі правила ринку, яких в Україні ніколи не було. Енергетика завжди була вкрай складним напрямком інвестувати так, щоб і без зайвих зусиль, і заробити на цьому. Інвестиційний успіх Inzhur Energy зламає цю традицію й відкриє величезні перспективи для інвесторів-фізосіб на цьому ринку. Усього від 6000 гр
Black box на пів року, донати як інвестиція в безпеку та крипта. Як айтішники витрачають гроші та у що інвестують
Зарплата працівників сфери IT в Україні — одна з найвищих. І саме вони є істотним джерелом допомоги армії та підтримки української економіки. Під час війни айтішники змінюють свої фінансові звички й замість інвестицій та відкладень часто донатять кошти на ЗСУ та волонтерські ініціативи.
dev.ua вирішив розпитати айтішників, куди вони витрачають гроші й у що інвестують, скільки донатять та чи відкладають на чорний день.
Сьогоднішні герої — працівники IT-компаній Universe, Innovecs та PariMatch Tech.