💳 Trustee Plus — твоя персональна картка європейського банку: 3 хвилини і 10 євро 👉
Марія БровінськаГаряченьке
1 жовтня 2024, 17:43
2024-10-01
«ІТ-фахівців генерали зараз тримають як заручників». У Міноборони відреагували на скандал довкола розформування кількох військових частин, що розробляли IT-проєкти для Сил оборони
В Міністерстві оборони прокоментували ситуацію щодо розформування кількох підрозділів, що займалися розробкою IT-рішень для Сил оборони.
Нагадаємо, українські військовослужбовці-айтівці заявили про «розвал» двох частин, які займалися розробкою IT-проєктів для Сил оборони. Наразі системи підтримують за допомогою донорів, які оплачують хмарну інфраструктуру. А самі військові «висять» у розпорядженні по два місяці, через що можуть залишитися з мізерною зарплатою у 1500–2000 грн.
«На жаль, Міноборони не може забрати, наприклад, ІТ-фахівців чи проєкти, якщо Головнокомандувач ЗСУ вирішить відправити цих ІТ-фахівців у піхоту, а проєкти закрити, хоча теоретично це взагалі не входить до його компетенції. Принципова проблема полягає у слабкості Міноборони щодо нагляду і контролю за ЗСУ, особливо стосовно генералів», — написала депутатка Мар’яна Безугла за підсумками зустрічі з заступницею Міноборони з питань цифровізації Катериною Черногоренко.
На законодавчому рівні, за її словами, цю проблему міг би вирішити законопроєкт № 4210, який вже був проголосований у першому читанні й визначає чітку відповідальність сторін, але його постійно намагаються заблокувати: комітет нацбезпеки, міністр, головнокомандувач. Ніхто не хоче брати на себе відповідальність.
«Отже, наразі навіть у заступника міністра інструментарій обмежується лише пропозиціями. Таким чином, ІТ-фахівців генерали зараз тримають як заручників. В умовах такої неприйнятної ситуації очевидно, що всі проєкти розробок мають бути зосереджені в Міноборони, а не розкидані між міністерством, генштабом і тимчасовими прикомандированими групами», — зазначила Безугла.
Комунікації про цю ситуацію від Генерального штабу наразі не було.
Черкаський винахідник створив водоплаваючий трактор, який може перевозити 5 пасажирів та 650 кг вантажу. В планах майстра - адаптувати трактор для потреб ЗСУ
Логістику ЗСУ хочуть оцифрувати за IT-стандартами НАТО. Військові вже вивчають систему LOGFAS. Розповідаємо, як це працює, та коли впровадять
Логістику й облік у ЗСУ досі ведуть у паперових журналах. З літа Міноборони вирішило перевести армію на цифрові колеса і впровадити ІТ-систему логістики НАТО LOGFAS. Як вона працює і що дасть військовим, пояснив Forbes. dev.ua публікує найважливіше з матеріалу.