ІТ-спільнота закликає продовжити е-бронювання через «Дію» та пояснює можливі наслідки, якщо не поновити
Львівський IT Кластер і Європейська Бізнес Асоціація (ЄБА) висловили свою позицію щодо одностороннього рішення влади призупинити е-бронювання.
Львівський IT Кластер і Європейська Бізнес Асоціація (ЄБА) висловили свою позицію щодо одностороннього рішення влади призупинити е-бронювання.
20 жовтня зупинили процедуру електронного бронювання військовозобов’язаних працівників через портал «Дія» до 15 листопада — саме до цієї дати спеціально створена комісія має провести аудит ухвалених рішень щодо визначення підприємств, установ, організацій критично важливими. Також ЄБА повідомляє, що Мінекономіки призупинило процес видачі наказів про бронювання для тих підприємств, які подавались через паперовий варіант процедури.
«Бізнес надзвичайно стурбований поточним станом справ, зокрема відсутністю офіційної комунікації з боку органів влади», — зазначила ЄБА.
Через це рішення, яке заздалегідь не обговорене разом із бізнесом, компанії не розуміють, як відбуватиметься процедура бронювання та як планувати надалі операційну діяльність.
Разом зі збільшенням податкового навантаження це посилює стурбованість іноземних партнерів і замовників українських ІТ-компаній непередбачуваністю умов ведення бізнесу в Україні.
«Також виникають питання щодо легітимності призупинення процедури бронювання для проведення аудиту, оскільки ані профільним законом „Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію“, ані вищезгаданим рішенням уряду вона не передбачена», — додала ЄБА.
Відсутність прогнозованості для техбізнесу, як і бізнесу в цілому, може вплинути на ще більше падіння експорту комп`ютерних послуг, ніж очікується за підсумками 2024 року. Це призведе до зменшення обсягу податкових надходжень та інших бюджетних відрахувань.
«Львівський ІТ Кластер закликає Кабінет Міністрів України до посилення попередньої комунікації щодо змін, які можуть активно вплинути на техбізнес та економіку в цілому. Розуміючи потребу та причини заявленого аудиту, Кластер пропонує продовжити бронювання військовозобов’язаних критичних підприємств, термін якого закінчується у період проведення аудиту до його повного завершення та також повноцінне відновлення можливості забронювати співробітників. Це дасть змогу зберегти стабільність працевлаштування працівників таких підприємств і нинішню ділову активність української ІТ-індустрії», — наголосив Львівський IT Кластер.