💳 Trustee Plus — твоя персональна картка європейського банку: 3 хвилини і 10 євро 👉
Вікторія ГорбікЗброя
10 серпня 2023, 15:20
2023-08-10
Українські винахідники запустили в серію мультифункціональний БПЛА Jupiter aircraft і готують наступний, який долетить з Києва до Пекіна
В Україні розробили бойвий багатофункціональний БПЛА Jupiter aircraft, який розробники представили на київському iForum 2023. Про функціонал та розробку «пташки» розповів dev.ua Денис, представник компанії.
Jupiter aircraft — це мультифункціональна РЕБ-захищена «пташка» вертикального зльоту, яка несе 20 кг на 800 кілометрів. За словами представника, вона може бути розвідником, бомбером і коригувальником, в залежності від задач, які стоять перед нашими бійцями та відповідної комплектації «Юпітерів».
На сьогодні є чотири моделі літаків. Представлена на технологічному форумі модель за заявкою Дениса коштує 189 000 євро. Ціна базової «пташки» починається з 69 000 євро, а інша модель коштує 89 000 євро.
Наразі Jupiter aircraft проходить за словами Дениса останні протоколи для Міністерства оборони, щоб стати на військове оснащення, та випробування на полігонах «Армії дронів», в тому числі і з анімацією бойового завдання. Але літаки, які закупили волонтери, меценати та інші вже працюють на фронті.
Зокрема, серед замовників «Юпітерів», як розповів представник компанії, вже є підрозділи, які вже профінансували 25 бортів і планують кожного місяці добирати ще по два.
Компанія вже запустила безпілотники в серійне виробництво і промислові потужності Jupiter aircraft наразі близько 100 дронів на місяць. Як зазначив Денис, нема потреби поки робити більше, але він сподівається, що вона з’явиться.
«Сподіваюсь, фінансування наших частин буде більше, тому що запитів наразі дуже багато», — говорить він,
Зараз йде розробка п’ятої моделі Jupiter aircraft.
«Без подробиць, але єдине, що скажу, дистанція, на яку вона може летіти, це умовно від Броварів до Пекіну», — акцентує Денис.
За його словами, це вже буде великий літак, а не просто «пташка» і, щоб до нього піднятися, треба драбина. І це буде чи не єдиний безпілотник, здатний пролетіти подібну відстань близько 6000 км.
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Що це за машини та як вони працюють
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Імовірно, 7 таких транспортних засобів прибудуть до України до кінця цього року, вони призначені для евакуації поранених. Інші очікуються у 2023 році — їх будуть використовувати для очищення доріг. Нагадуємо, що це за зброя і що вона вміє.
Атлас зброї: Німеччина передає захисникам чергові MARS II. Які ще РСЗВ отримала Україна від західних партнерів та як вони працюють
Федеральне міністерство оборони Німеччини повідомило у Twitter, що у найближчі кілька тижнів Україні будуть передані чергові системи залпового вогню MARS II.
Раніше ми розповідали про те, які РСЗВ партнери надіслали на допомогу українським воїнам. Нагадуємо про це знову.
(Текст від 26 липня)
На український ударний дрон PUNISHER зібрали понад 1,3 млн грн. Що може гроза командних центрів ворога
Дмитро Томчук повідомив, що найлегші та найменші ударні дрони PUNISHER, які не мають аналогів у світі, тепер коштують $70 000. Виробник додав у комплекс ще одного безпілотника, і тепер їх там два. Дмитро пише, що Юлія Черешня та Павло Харузов зібрали на комплекс більше 1,3 млн грн.
Раніше він розповів журналісту dev.ua, що вміють ці «пташки», та чому саме вони можуть переламати хід війни на користь України.
(текст від 1 червня 2022 року)
США в черговому пакеті допомоги надасть Україні дрони Switchblade 600. Подробиці про ці та інші «пташки», якими користуються українські захисники
Серед списку допомоги, яку пропонує Пентагон, є дрони-камікадзе Switchblade 600, які офіційний Київ просив передати раніше.
Контракт на дослідження та розробку для 10 дронів SwitchBlade 600 виробника Aerovironment, очікується протягом наступних 30 днів, заявила прес-секретар Пентагона Джессіка Максвелл в електронному листі до News Defense.
Ми зібрали список дронів, які використовують українці проти ворога, в тому числі і подробиці про Switchblade 600.
(текст від 17 травня 2022)