😍 Спробуй Новий Trustee Plus на дотик - твій криптогаманець і платіжна картка тут 👉
Марія БровінськаЗброя
9 березня 2025, 11:53
2025-03-09
Кабмін дозволив виробникам зброї передавати військові технології конкурентам. Але є умова
Підприємства ОПК зможуть передавати конструкторську документацію на українську зброю. Фактично, це знімає державну монополію на інтелектуальну власність на зразки озброєння, військової техніки та боєприпасів, які були розроблені на замовлення держзамовника і вже виготовляються серійно.
Підприємства ОПК зможуть передавати конструкторську документацію на українську зброю. Фактично, це знімає державну монополію на інтелектуальну власність на зразки озброєння, військової техніки та боєприпасів, які були розроблені на замовлення держзамовника і вже виготовляються серійно.
7 березня Уряд за пропозицією Мінстратегпрому підтримав постанову, що дає можливість виробникам ОПК передавати конструкторську документацію підприємствам всіх форм власності.
«Тепер підприємства ОПК, які завантажені виробництвом своєї продукції, зможуть передати конструкторську документацію іншим виробникам. Це допоможе більшою мірою закривати потребу Сил оборони в озброєнні й військовій техніці силами оборонних підприємств та масштабувати виробництво українського ОВТ», — зазначив міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Герман Сметанін.
Правила передачі
Постанова затверджує порядок передачі конструкторської документації.
Згідно з ним, рішення про передачу конструкторської документації ухвалює держзамовник, врахочуючи виробничі спроможності підприємства. Йдеться про завантаженість виробничих потужностей на 75-100%, і при цьому наявність потреби в закупівлі такого зразка товару в обсязі, що перевищує спроможності виробника. В такому разі, держзамовник надсилає до Мінстратегпрому повідомлення про потребу у відборі суб’єктів господарювання для масштабування виробництва зразка товару.
Мінстратегпром готує пропозиції щодо підприємств, що здійснюють виготовлення подібних або аналогічних зразків, та надсилає держзамовнику.
Далі держзамовник здійснює перевірку на відповідність підприємства ряду вимог. Зокрема, це досвід у виготовленні або ремонті зразків ОВТ для держзамовників, наявність необхідних виробничих потужностей та технічної спроможності освоїти виготовлення зразка товару, відсутність заборгованостей та зв’язків з державою-агресором.
Результати перевірки подаються на розгляд Міжвідомчої комісії з питань оборонно-промислового комплексу пропозиції щодо переліку суб’єктів господарювання, яка надає свої рекомендації. На їх основі держзамовник ухвалює відповідне рішення, і протягом 14 днів має бути укладений договір про передачу конструкторської документації.
Далі відбувається освоєння виробництва підприємством, а готовність до серійного виробництва визначається за результатами кваліфікаційних випробувань зазначеного зразка ОВТ.
Атлас зброї: Україні передали шведські танки Stridsvagn 122. Які ще танки отримали захисники та від кого
Швеція передала Україні 10 танків Stridsvagn 122 з українськими екіпажами, навченими у Швеції, пише «Європейська правда», посилаючись на пресслужбу Збройних сил Швеції.
Раніше ми збирали, які ще танки Україні вже передали інші країни.
(текст від 29 липня 2022)
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Що це за машини та як вони працюють
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Імовірно, 7 таких транспортних засобів прибудуть до України до кінця цього року, вони призначені для евакуації поранених. Інші очікуються у 2023 році — їх будуть використовувати для очищення доріг. Нагадуємо, що це за зброя і що вона вміє.
Атлас зброї: Німеччина передає захисникам чергові MARS II. Які ще РСЗВ отримала Україна від західних партнерів та як вони працюють
Федеральне міністерство оборони Німеччини повідомило у Twitter, що у найближчі кілька тижнів Україні будуть передані чергові системи залпового вогню MARS II.
Раніше ми розповідали про те, які РСЗВ партнери надіслали на допомогу українським воїнам. Нагадуємо про це знову.
(Текст від 26 липня)
«У кращому разі це кінець 1990-х». NYT описав, чому російські ракети неточні, хто постачає мікрочипи ворогу та які системи озброєння може повторити навіть студент
Дослідники, які вивчали електроніку в новітніх російських крилатих ракетах та ударних гелікоптерах, були здивовані, виявивши технологію десятилітньої давності, використану в попередніх моделях, пише The New York Times. Розповідаємо, які висновки зробили американські дослідники стосовно зброї ворога.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі