💳 Кожен. Повинен. Мати. Trustee Plus: криптогаманець і європейська платіжна картка з лімітом 50к євро 👉
Марія БровінськаТаке життя
25 листопада 2021, 17:17
2021-11-25
Терористичний хаос, нерівність та автономні кілери. 7 головних думок тайванського AI-гуру Кай-Фу Лі про розвиток епохи штучного інтелекту
Через 20 років ми не впізнаємо світ. Head of Marketing в Master of Code Global Андрій Бурлуцький на своїй сторінці у Facebook виклав резюме основних думок від топ-спікера конференції AI HOUSE CONFERENCE тайванського підприємця у галузі розробок програмного забезпечення та штучного інтелекту Кай-Фу Лі, що пройшла в Києві 25 листопада. За його словами, за п’ять років стався технологічний перелом — настала епоха AI, здатна до 2041 року призвести до ери достатку. Але це «прекрасне післязавтра» може й не настати через ризики, з якими світ зіткнеться вже «завтра».
dev.ua переказує, що чекає світ у майбутньому та як нас змінить панування штучного інтелекту.
По-перше, нас чекають три лідери епохи AI: в алгоритмах, великих даних та обчисленнях. У першому та другому лідери вже визначилися і не зміняться. США вже нікому не наздогнати в алгоритмах AI. А у Китаю вже нікому не відібрати перевагу в обсягах даних. Лідер у обчисленнях ще не визначився.
Шість ключових трендів-векторів змін у 2021-2041.
Перехід від людей до AI інтелектуально-технічних (не креативних) видів діяльності у бізнесі. Прогноз на 2041: вся аналітика та маркетинг перейдуть до AI.
Триетапне використання автономних авто: закриті території, реконструйовані шосе — датчики, камери, виділення та розумне місто. Прогноз на 2041: покерувати самому можна буде лише за містом, як зараз покататися на коні.
Щоденні рекомендації AI на основі аналізу крові, МРТ всього тіла та генетичного моніторингу, а також винахід за допомогою AI нових вакцин та ліків для точної/персональної медицини. Прогноз на 2041: рішення щодо того, що вже пропонує компанія MegaRobo, дозволять збільшити тривалість життя на 20 років.
4-та промислова революція (AI+роботи), лідером якої стане Китай. Прогноз на 2041: рішення щодо того, що вже пропонує компанія EP Equipment, дозволять роботизувати до 95% найскладніших виробництв та логістики.
Енергетична (зелена енергія та літієві батареї) та сільськогосподарська (безпілотне сільське господарство, вертикальні ферми та харчові продукти, надруковані на 3D-принтері) революції, лідером яких також стане Китай. Прогноз на 2041: рішення щодо того, що вже пропонує компанія XAG, дозволять остаточно вирішити продовольчу проблему.
Настання «ери достатку»: їжа, одяг, житло та захист здоров’я стануть загальнодоступними, а повна роботизація забезпечить перехід на безумовний базовий дохід.
Однак, прогнозоване «прекрасне післязавтра» може і не настати через ризики, з якими людство зіткнеться вже «завтра».
Серед них:
Не заборонена автономна ядерна зброя може порушити стримуючий паритет загрози взаємного знищення, який досі рятує світ від ядерної війни.
Комодизація «автономних AI кілерів» вартістю менш як $1 000, що не стримується законодавством, може призвести до миру в терористичний хаос.
Коли заглухне механізм саморегулювання вільного ринку, люди позбавляться 80% робочих місць, а нерівність остаточно зашкалить. Це може призвести до нестерпних наслідків для людей з непередбачуваним розвитком подій.
Якщо сформується нова класова система (вищий клас — еліта в області AI, середній — відносно невелика група професіоналів у складній діяльності, і нижчий — маси, що не здатні щось змінити), — наслідки цього також непередбачувані.
Як нейромережі бачать вільну та незалежну Україну? Тест dev.ua
Нейронні мережі для генерації зображень бачать світ по-своєму, їхню логіку зрозуміти часом зовсім неможливо. Але таки хочеться. На честь Дня Незалежності України редакція dev.ua вирішила провести невеликий експеримент.
Ми задали чотирьом різним нейронним мережам п’ять однакових запитів: «прапор України», «День Незалежності України», «український Крим», «перемога України» та «українці». Отриманими результатами ми ділимося з вами нижче.
У TikTok тепер можна генерувати фон за допомогою нейромережі. Ми протестували її та ділимося результатами
У TikTok з’явилася нова функція «Розумний фон». З її допомогою як фон для тіктоків можна підставляти згенеровані нейромережею зображення. Редакція dev.ua протестувала цю технологію і ділиться своїми враженнями.